Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 12 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


MÄN INNE 1999



Uppdaterat: 11 maj 1999

60m

6.66 Peter Karlsson 70 Alingsås Göteborg 6.2
6.66 Patrik Lövgren 75 Malmö Sätra 13.2
6.69 Lenny Martinez 78 Huddinge Malmö 30.1
6.77 Matias Ghansah 74 Malmö Malmö 23.1
6.78 Niklas Sjöstrand 76 Kville Göteborg 23.1
6.81 Torbjörn Eriksson 71 Sundsvall Sundsvall 30.1
6.82 Tobias Karlsson 74 KA2 Malmö 23.1
6.83 Christofer Ohlsson 78 Växjö Malmö 28.2
6.84 Henrik Dagård 69 KA2 Malmö 30.1
6.84 Niclas Broström 77 IF Göta Karlstad 2.2
6.86 Torbjörn Mårtensson 72 Malmö Malmö 16.1
6.87 Conny Malm 75 Ullevi Göteborg 6.2
6.89 Mathias Krigh 75 Spårvägen Sätra 3.2
6.90 Daniel Nunez 78 Ullevi Malmö 30.1
6.93 Peter Ahl 80 Ullevi Malmö 16.1
6.93 Johan Engberg 81 Finspång Malmö 30.1
6.94 Niklas Eriksson 69 Malmö Malmö 16.1
6.95 Peter Häggström 76 Ymer Göteborg 23.1
6.96 Anders Hansson 74 Heleneholm Malmö 23.1
6.96 Robert Kronberg 76 Kville Göteborg 6.2
6.97 Henrik Ögren 77 Östersund Sätra 9.1
6.97 Fredrik Jansson 76 Falun Karlstad 6.2
6.98 Jimisola Laursen 77 Malmö Malmö 23.1
6.98 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Sätra 27.1
6.99 Berhane Haile 69 Tureberg Sätra 23.1
6.99 Linus Malmborg 74 Heleneholm Malmö 20.2
7.00 Patric Storm 73 Hässelby Malmö 16.1
7.00 Anders Boyacioglu 76 Huddinge Sätra 3.2
7.02 Joakim Lundqvist 81 Gefle Sätra 9.1
7.02 Mikael Storm 80 Linköping Turku, FIN 6.2
7.02 Linus Persson 82 Malmö Lund 6.2
7.03 Jonas Fermfelt 80 Ullevi Göteborg 23.1
7.03 Frank Asamoah 81 Eslöv Malmö 23.1
7.03 Fotios Makrostergios 75 Spårvägen Malmö 30.1
7.03 Martin Holm 76 IF Göta Karlstad 2.2
7.03 Ali Sabouri 76 Upsala Sätra 3.2
7.03 Fredrik Lindberg 73 Östersund Sätra 13.2
7.03 Daniel Bergström 79 Huddinge Eskilstuna 21.2
7.04 Henrik Värendh 69 Spårvägen Sätra 9.1
7.04 Johnie Dalliah 74 Ullevi Göteborg 6.2
7.05 Johan Hed 80 Mölndal Malmö 16.1
7.05 Joakim Öhman 74 Lidingö Sätra 27.1
7.05 Christian Forsell 79 Råby-Rekarne Örebro 30.1
7.05 Noah Likhaya 71 Rånäs Jönköping 20.3
7.06 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 16.1
7.06 Fredrik Lindberg 73 Östersund Sundsvall 30.1
7.07 Håkan Setthammar 72 Västerås Sätra 9.1
7.07 Assadullah Sadigi 81 Malmö Malmö 30.1
7.07 Christer Holger 74 Huddinge Karlstad 6.2
7.08 Ulf Hedberg 80 Gefle Sätra 9.1
7.08 Andreas Jungerup 77 Malmö Malmö 16.1
7.08 Alexander Lakhanpal 79 Linnéa Indianapolis, IN 5.2
7.08 Linus Ericsson 78 Malmö Malmö 20.2
7.08 Stefan Storm 80 Linköping Eskilstuna 21.2
7.09 Barnaby Flores 81 Strömstad Göteborg 5.12
7.09 Ming Le 81 Örgryte Göteborg 5.12
7.09 Per Joan Lorentzon 74 Orient Göteborg 6.2
7.09 Peter Wigren 80 Ullevi Göteborg 6.2
7.09 Fredrik Rogö 77 Habo Karlstad 6.2
7.09 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 20.2
7.10 Oscar Tidblom 78 Tiwaz Sätra 9.1
7.10 Dan Alfredsson 79 Ludvika Falun 9.1
7.10 Joakim Blaschke 77 KA2 Malmö 30.1
7.10 Fredrik Eklund 78 IF Göta Karlstad 2.2
7.10 Leif Johansson 80 Hässelby Malmö 28.2
7.10 Mikael Jakobsson 81 Örebro Malmö 28.2
7.11 David Hedström 79 Skellefteå AIK Skellefteå 21.1
7.11 Gustav Lindström 81 Lund Göteborg 20.2
7.12 Ulf Jonsson 65 Ymer Göteborg 23.1
7.12 *Godfrey Ssonko 79 Mälarhöjden Sätra 27.1
7.12 Robert Fält 77 Gefle Sundsvall 30.1
7.13 Per Bergman 79 Tureberg Sätra 9.1
7.13 Stefan Heinås 75 Riviera Luleå 9.1
7.13 Niclas Hansén 77 Växjö Karlstad 6.2
7.13 Magnus Björk 74 Mölndal Göteborg 20.2
7.13 John Lundvik 83 Växjö Eskilstuna 7.3
7.14 Michael Hoffer 72 Lidingö Karlstad 6.2
7.14 Christian Broddner 80 Lidingö Sätra 6.2
7.14 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Malmö 28.2
7.15 *Elvir Rakovic 79 Ullevi Malmö 30.1
7.15 Magnus Wallberg 78 Hässelby Malmö 30.1
7.15 Carlos Amado 60 Hässelby Handen 31.1
7.15 Pontus Nilsson 82 Heleneholm Lund 6.2
7.15 Patrik Sandberg 76 Huddinge Karlstad 6.2
7.16 Christian Gamerdinger 76 Örgryte Göteborg 23.1
7.16 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Malmö 23.1
7.17 Niclas Rudin 75 Hässelby Sätra 9.1
7.17 Stefan Eriksson 78 Stål Falun 9.1
7.17 Michael Eriksson 74 Mölndal Göteborg 20.2
7.18 Daniel Persson 82 Malmö Malmö 30.1
7.18 Björn Lundin 82 Gefle Sundsvall 30.1
7.18 Jonas Asplund 70 IF Göta Karlstad 2.2
7.18 Paul Jung 75 Malmö Lund 6.2
7.18 Martin Skeppstedt 82 Hammarby Sätra 20.2
7.19 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 30.1
7.19 Johan Ndure 81 Spårvägen Sätra 20.2
7.20 James Whitmore 79 Lidingö Sätra 12.12
7.20 Charly Svärd 80 Boden Luleå 9.1
7.20 Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje Eskilstuna 16.1
7.20 Anders Andersson 76 Orient Göteborg 23.1
7.20 Johan Rosén 78 Glanshammar Örebro 30.1
7.20 Gustav Andhill 79 Alingsås Göteborg 14.2
7.21 Mattias Lindgren 80 Luleå Luleå 9.1
7.21 Erik Johansson 76 Hälle Falun 9.1
7.21 Gunnar Blomé 80 Lund Lund 6.2
7.21 Henric Gröndahl 79 Hagen Eskilstuna 21.2
7.21 Peter Johansson 81 Orient Göteborg 13.3
7.22 Anders Grosshennig 80 Helsingborg Malmö 23.1
7.22 Magnus Åhlén 78 IF Göta Karlstad 2.2
7.22 Henrik Balkander 79 Lerum Karlstad 6.2
7.22 *Nasser Sebabi 82 Hofors Bollnäs 6.2
7.22 Peter Fredriksson 74 Mölndal Göteborg 20.2
7.22 Pär Lindén 81 Bore Drammen, NOR 13.2
7.23 Daniel Spalin 82 Alingsås Göteborg 5.12
7.23 Johannes Andersson 79 Heros Eskilstuna 6.1
7.23 Steven Jones 75 Växjö Malmö 23.1
7.23 *Matar Jarju 81 Hofors Karlstad 23.1
7.23 Fredrik Persson 77 Alingsås Göteborg 14.2
7.24 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Växjö 4.1
7.24 Andrus Klaar 75 Spårvägen Malmö 30.1
7.24 Andreas Larsson 75 Tranås Sätra 13.2
7.25 Andreas Rehnborg 80 Österhaninge Sätra 23.1
7.25 Christer Persson 78 Vittsjö Malmö 23.1
7.25 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sätra 6.2
7.25 Patric Lindahl 71 Heleneholm Göteborg 6.2
7.26 Joachim Ögren 81 Östersund Sätra 9.1
7.26 Martin Kruse 72 Enköping Sätra 23.1
7.26 Thomas Persson 71 Gefle Sundsvall 30.1
7.26 Andreas Liljemark 82 Österhaninge Karlstad 2.2
7.26 Thomas Greiner 77 Kville Göteborg 6.2
7.26 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Sätra 6.2
7.26 *Jan Olszowy 82 Spårvägen Sätra 6.2
7.26 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 6.2
7.27 Richard Petrini 80 Hässelby Sätra 12.12
7.27 David Bergdahl 74 Falun Haparanda 23.1
7.27 Martin Pålsson 75 Heleneholm Lund 6.2
7.27 Alexander Ricciardelli 83 Norrköping Karlstad 17.2
7.27 Rafael Askros 81 Ullevi Göteborg 20.2
7.27 Patrik Melin 71 Gefle Stockholm/G 25.2
7.28 Björn Markström 76 Luleå Luleå 9.1
7.28 Peter Pipkorn 79 Ullevi Malmö 16.1
7.28 Dennis Acson 81 Örgryte Göteborg 23.1
7.28 Thomas Lorentzon 78 KA2 Malmö 23.1
7.29 Henrik Ottosson 77 Halmstad Göteborg 5.12
7.29 Andreas Nordström 80 Heby Falun 9.1
7.29 Joakim Lindstrup 74 Helsingborg Malmö 16.1
7.29 *Matt Fader 72 Ullevi Göteborg 6.2
7.29 Samuel Fröjmark 79 Alingsås Göteborg 14.2
7.29 *Aristide Bamane 81 Spårvägen Sätra 20.2
  tvivelaktig start    
6.96 Henrik Ögren 77 Östersund Sundsvall 30.1

200m

21.39 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Sätra 14.2
21.51 Niklas Eriksson 69 Malmö Malmö 31.1
21.60 Niklas Sjöstrand 76 Kville Göteborg 23.1
21.70 Jimisola Laursen 77 Malmö Malmö 24.1
21.74 Johan Engberg 81 Finspång Malmö 30.1
21.82 Rikard Rasmusson 74 Malmö Malmö 10.2
21.94 Fredrik Lindberg 73 Östersund Sätra 6.2
22.13 Henrik Ögren 77 Östersund Sätra 10.1
22.16 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Malmö 24.1
22.18 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Berlin, GER 9.1
22.18 Henrik Värendh 69 Spårvägen Malmö 31.1
22.21 Gustav Lindström 81 Lund Göteborg 21.2
22.24 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 24.1
22.27 Alexander Lakhanpal 79 Linnéa Indianapolis, IN 6.2
22.28 Joakim Lundqvist 81 Gefle Bollnäs 17.1
22.30 Berhane Haile 69 Tureberg Sätra 24.1
22.35 Linus Ericsson 78 Malmö Malmö 20.2
22.41 Patric Storm 73 Hässelby Malmö 17.1
22.42 Michael Eriksson 74 Mölndal Göteborg 6.2
22.46 Klas Ringdahl 77 Huddinge Sätra 10.1
22.46 Niclas Rudin 75 Hässelby Sätra 24.1
22.51 Anders Boyacioglu 76 Huddinge Sätra 13.2
22.52 Peter Ahl 80 Ullevi Malmö 31.1
22.53 *Godfrey Ssonko 79 Mälarhöjden Sätra 6.2
22.54 Magnus Wallberg 78 Hässelby Sätra 24.1
22.54 *Julian Benitez 69 Lidingö Sätra 13.2
22.55 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sätra 3.2
22.56 David Hedström 79 Skellefteå AIK Sätra 3.2
22.58 Christian Liljequist 80 Tureberg Sätra 10.1
22.58 *Elvir Rakovic 79 Ullevi Göteborg 21.2
22.59 Niklas Wallenlind 68 Mölndal Göteborg 23.1
22.62 Peter Fredriksson 74 Mölndal Göteborg 21.2
22.63 Pontus Nilsson 82 Heleneholm Malmö 20.2
22.65 Joakim Blaschke 77 KA2 Göteborg 6.2
22.72 Andreas Rehnborg 80 Österhaninge Sätra 24.1
22.73 Mikael Jakobsson 81 Örebro Sätra 13.2
22.74 Andreas Jungerup 77 Malmö Malmö 17.1
22.75 Robert Kronberg 76 Kville Göteborg 6.2
22.76 Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje Sätra 13.12
22.76 Per-Joan Lorentzon 74 Orient Göteborg 6.2
22.77 Joachim Ögren 81 Östersund Sätra 10.1
22.78 David Tainton 76 Hässelby Sätra 10.1
22.79 Lars Gustafsson 79 IF Göta Karlstad 17.2
22.79 Magnus Björk 74 Mölndal Göteborg 21.2
22.81 Frank Asamoah 81 Eslöv Malmö 17.1
22.87 Henrik Balkander 79 Lerum Göteborg 21.2
22.90 Jon Andersson 80 Falun Falun 16.1
22.90 Tobias Andersson 80 Vittsjö Malmö 31.1
22.90 Carlos Amado 60 Hässelby Sätra 3.2
22.92 Håkan Setthammar 72 Västerås Sätra 10.1
22.92 Andreas Persson 75 Lund Malmö 31.1
22.92+ Jacob Stafstedt 78 IF Göta Sätra 13.2
22.93 Ruben Norlin 77 Riviera Umeå 19.12
22.93 Johan Ndure 81 Spårvägen Sätra 6.2
22.94 Anders Andersson 76 Orient Göteborg 23.1
22.96 Christian Hofverberg 78 Fredrikshof Sätra 13.12
22.97 *Jan Olszowy 82 Spårvägen Sätra 24.1
22.99 Jonas Rönnberg 71 Nyköping Malmö 31.1
23.00 Paul Jung 75 Malmö Malmö 24.1
23.00 Konstantin Koutalas 70 Spårvägen Sätra 24.1
23.02 Linus Malmborg 74 Heleneholm Malmö 17.1
23.02 Leif Johansson 80 Hässelby Sätra 24.1
23.03 Carl-Gustav Mårtensson 79 Malmö Malmö 17.1
23.03 Joakim Lindstrup 74 Helsingborg Malmö 24.1
23.03 Anders Wistam 75 Hellas Sätra 6.2
23.03 Nilton Oliveira 80 Alingsås Göteborg 14.2
23.06 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 24.1
23.07 Johan Klinteskog 81 Hammarby Sätra 24.1
23.07 Daniel Lundvall 76 Hässelby Sätra 6.2
23.08 Roger Asplund 79 Södertälje IF Sätra 13.12
23.08 Peter Andersson 76 Täby Sätra 3.2
23.08 Robert Sjödén 82 Västerås Eskilstuna 20.2
23.10 Jonas Fermfelt 80 Ullevi Malmö 31.1
23.14 Martin Ståhl 79 Malmö Malmö 17.1
23.14 Linus Persson 82 Malmö Malmö 30.1
23.21 Alexander Ricciardelli 83 Norrköping Karlstad 17.2
23.22 Jonas Boijertz 74 Malmö Malmö 17.1
23.24 Rafael Askros 81 Ullevi Göteborg 6.2
23.26 Jonas Åström 79 Solna Sätra 6.2
23.27 Peter Wigren 80 Ullevi Malmö 31.1
23.28 Anders Grosshennig 80 Helsingborg Malmö 24.1
23.28 Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne Eskilstuna 27.1
23.30 Jan Kowalski 71 Spårvägen Sätra 3.2
23.32 Ming Le 81 Örgryte Göteborg 6.12
23.32 Thomas Greiner 77 Kville Göteborg 21.2

400m

47.14 Jimisola Laursen 77 Malmö Malmö 28.2
47.93 Johan Engberg 81 Finspång Malmö 28.2
47.95 Jon Andersson 80 Falun Malmö 28.2
47.99 Jacob Stafstedt 78 IF Göta Stockholm/G 25.2
48.32 Niklas Wallenlind 68 Mölndal Göteborg 6.2
48.33 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Berlin, GER 10.1
48.54 *Godfrey Ssonko 79 Mälarhöjden Sätra 14.2
48.57 Rikard Rasmusson 74 Malmö Sätra 14.2
48.77 Johan Lannefors 76 Västerås Norman, OK 30.1
48.83 Johan Klinteskog 81 Hammarby Malmö 28.2
48.92 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 28.2
48.96 Björn Engström 75 Gefle Fayetteville, AR 15.1
49.13 Ruben Norlin 77 Riviera Sätra 13.2
49.22 *Jan Olszowy 82 Spårvägen Malmö 28.2
49.32 Fredrik Wållgren 70 Mölndal Göteborg 23.1
49.40 Andreas Rehnborg 80 Österhaninge Malmö 27.2
49.47 Andreas Jungerup 77 Malmö Malmö 23.1
49.47 Niclas Rudin 75 Hässelby Sätra 3.2
49.47 Roger Asplund 79 Södertälje IF Malmö 27.2
49.51 *Rizak Dirshe 72 Hälle Göteborg 23.1
49.62 Linus Ericsson 78 Malmö Malmö 27.2
49.71 Peter Andersson 76 Täby Sätra 13.2
49.78 Khaled Azerkan 73 Tiwaz Sätra 9.1
49.93 Lars Gustafsson 79 IF Göta Malmö 27.2
49.97 Joachim Ögren 81 Östersund Malmö 27.2
49.99 Gustav Lindström 81 Lund Malmö 27.2
50.07 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Malmö 27.2
50.08 Urban Johansson 66 Ume FI Sätra 3.2
50.15 Fredrik Wållgren 70 Mölndal Sätra 13.2
50.16 Konstantin Koutalas 70 Spårvägen Sätra 13.2
50.18 Magnus Norberg 79 Huddinge Malmö 30.1
50.21 Niclas Andersson 76 Tumba Sätra 9.1
50.30 Christian Hofverberg 78 Fredrikshof Sätra 13.2
50.31 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Malmö 27.2
50.32 Niclas Nygren-Johansson 71 Ume FI Sätra 3.2
50.34 Carl-Gustav Mårtensson 79 Malmö Malmö 27.2
50.35 Tobias Andersson 73 Malmö Malmö 16.1
50.39 Andrus Klaar 75 Spårvägen Sätra 13.2
50.41 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 27.2
50.51 Fredrik Rohlén 75 Falun Malmö 30.1
50.60 Anders Wistam 75 Hellas Sätra 13.2
50.64 Johan Helsmo 73 Helsingborg Malmö 23.1
50.72 Charles Svensson 75 Brännan Sätra 13.2
50.84 Mikael Lewcun 79 Halmstad Malmö 27.2
50.91 Erik Johansson 76 Hälle Göteborg 6.2
50.97 Jonas Sjöström 78 Falun Sätra 27.1
50.97 Anders Andersson 76 Orient Göteborg 6.2
51.01 Albin Johansson 81 Hammarby Sätra 21.2
51.02 Andreas Persson 75 Lund Sätra 9.1
51.05 Martin Ståhl 79 Malmö Malmö 23.1
51.08 Daniel Almgren 79 Vallentuna Sätra 12.12
51.08 Christian Liljequist 80 Tureberg Sätra 23.1
51.20 Andreas Söderling 81 Hammarby Malmö 27.2
51.26 *Mateusz Stec 79 Västerås Malmö 27.2
51.37 Mikael Alfredsson 75 IF Göta Malmö 30.1
51.41 Magnus Nilsson 83 Skellefteå AIK Umeå 13.2
51.43 David Scott 73 Lidingö Malmö 10.2
51.49 Mikael Jakobsson 81 Örebro Sätra 6.2
51.63 Jonas Boijertz 74 Malmö Malmö 23.1
51.63 Daniel Lundvall 76 Hässelby Sätra 23.1
51.63 Joakim Lagergren 81 Gnesta Malmö 27.2
51.70 Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne Eskilstuna 24.1
51.70 Andreas Lund 77 Östersund Bollnäs 6.2
51.74 Stefano Tomai 65 Alingsås Göteborg 23.1
51.75 Tomas Larsen 75 Kvarnsveden Falun 16.1
51.78 Christian Hofverberg 78 Fredrikshof Sätra 12.12
51.80 Per Sandell 76 Västerås Sätra 3.2
51.91 Jan Kowalski 71 Spårvägen Sätra 23.1
51.94 Nilton Oliveira 80 Alingsås Göteborg 5.12
51.95 Daniel Norberg 78 Hammarby Sätra 23.1
51.98 Joakim Daun 82 Gotland Malmö 27.2
52.09 Henrik Karlsson 80 Hagen Sätra 6.2
52.23 Christian Blomberg 82 Katrineholm Eskilstuna 24.1
52.23 John Roslund 80 Västerås Sätra 6.2
52.30 Kristian Dahlén 80 Kville Göteborg 20.2
52.33 Conny Ekstrand 78 Falun Falun 16.1
52.50 Jonas Rönnberg 71 Nyköping Sätra 6.2
52.56 Pontus Nilsson 82 Heleneholm Malmö 30.1
  överlång bana    
49.42 Joachim Ögren 81 Östersund Sundsvall 30.1
51.14 Andreas Lund 77 Östersund Sundsvall 30.1

800m

1:49.31 Jon Andersson 80 Falun Stockholm/G 25.2
1:50.15 Torbjörn Johansson 70 Malmö Malmö 17.1
1:50.51 *Rizak Dirshe 72 Hälle Malmö 31.1
1:52.30 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 31.1
1:53.06 Thomas Byrberg 79 Tureberg Sätra 13.2
1:53.17 Niklas Thorell 74 Malmö Göteborg 6.2
1:53.45 Ken Pihlblad 78 IF Göta Malmö 31.1
1:53.51 Håkan Jansson 75 Rånäs Stockholm/G 25.2
1:53.80 Tobias Andersson 73 Malmö Malmö 31.1
1:53.84 Michael Öhman 79 Bollebygd Malmö 31.1
1:53.85 Daniel Norberg 78 Hammarby Malmö 17.1
1:53.86 Johan Klinteskog 81 Hammarby Sätra 6.2
1:54.82 Peter Marklund 77 Riviera Göteborg 6.2
1:54.91 Mattias Norling 77 Nord-Uppland Sätra 6.2
1:54.93 Fredrik Rohlén 75 Falun Sätra 13.2
1:55.00 Niklas Österberg 73 Rånäs Stockholm/G 25.2
1:55.22 Anders Grahn 73 Skellefteå AIK Skellefteå 6.2
1:55.37 Ronny Johannesson 77 Hammarby Malmö 17.1
1:55.48 Jonas Alfredsson 77 Kville Göteborg 23.1
1:55.65 Joakim Johansson 76 Hälle Malmö 30.1
1:55.68 Conny Ekstrand 78 Falun Bollnäs 6.2
1:55.70 *Midhat Sujoldzic 76 Råby-Rekarne Sätra 13.2
1:55.82 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Göteborg 21.2
1:55.83 Robert Samuelsson 75 Kville Göteborg 6.12
1:56.16 Tobias Martinsson 74 Malmö Sätra 3.2
1:56.20 Martin Theander 77 Hellas Sätra 3.2
1:56.37 Anders Johansson 77 Eksjö Södra Göteborg 14.3
1:57.29 Tomas Larsen 75 Kvarnsveden Falun 9.1
1:57.76 *Jan Olszowy 82 Spårvägen Sätra 3.2
1:57.84 Magnus Nilsson 83 Skellefteå AIK Skellefteå 6.2
1:57.90 Joakim Daun 82 Gotland Eskilstuna 16.1
1:57.90 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Sätra 6.2
1:58.04 Carl-Gustav Mårtensson 79 Malmö Malmö 21.2
1:58.05 Jonas Nilsson 70 Riviera Eskilstuna 20.2
1:58.13 Stefan Strand 76 Kville Houston, TX 15.1
1:58.25 Albin Johansson 81 Hammarby Sätra 24.1
1:58.29 Niclas Andersson 76 Tumba Sätra 10.1
1:58.34 Alexander Johansson 79 Malmö Malmö 17.1
1:58.36 Stefan Johansson 80 Falköping Göteborg 14.2
1:58.45 *Hassan Bile 76 Sundbyberg Sätra 24.1
1:58.49 Jonas Sjöström 78 Falun Falun 28.11
1:58.57 *Mateusz Stec 79 Västerås Eskilstuna 20.2
1:58.65 Kristian Dahlén 80 Kville Göteborg 6.12
1:58.78 Cristoffer Antonsen 83 Hälle Göteborg 6.2
1:58.86 Mikael Gren 80 Hälle Göteborg 23.1
1:58.97 Daniel Svensson 77 Malmö Göteborg 6.2
1:58.98 Tomas Larsen 75 Kvarnsveden Bollnäs 6.2
1:59.06 Philip Wilhelmsson 78 Malmö Göteborg 6.2
1:59.34 Christian Fredriksson 79 Tureberg Sätra 6.2
1:59.40 Michael Björklund 68 Filipstad Eskilstuna 16.1
1:59.48 Peter Wallin 79 Sala Eskilstuna 20.2
1:59.72 Mikael Larsson 79 Sävedalen Göteborg 21.2
1:59.75 Joakim Skoog 79 Falun Falun 9.1
1:59.76 Joakim Lagergren 81 Gnesta Eskilstuna 20.2
1:59.81 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Sätra 6.2
1:59.95 Tobias Sjöström 78 Rånäs Sätra 24.1
2:00.01 Ola Fängmark 80 Ume FI Skellefteå 6.2
2:00.14 Michael Björklund 68 Filipstad Karlstad 23.1
2:00.20 Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF Sätra 3.2
2:00.27 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 16.1
2:00.74 Tero Heikki 80 Västerås Stockholm/G 25.2
2:00.76 Thomas Johansson 81 Sävedalen Göteborg 21.2
2:01.03 *Cédric Schwartzler 74 Studenterna Sätra 6.2
2:01.05 John Lindström 83 Härlöv Malmö 30.1
2:01.16 Ulf Nilsson 81 Hälle Göteborg 14.2
  överlång bana    
1:58.99 Ola Fängmark 80 Ume FI Mustasaari, FIN 15.1
1:59.35 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Växjö 10.1
1:59.76 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Växjö 10.1
2:00.15 Martin Svensson 81 Glasriket Växjö 24.1

1500m

3:45.57 Patrik Johansson 72 Spårvägen Malmö 30.1
3:46.01 Joakim Johansson 76 Hälle Malmö 30.1
3:51.45 Joel Johansson 72 Malmö Göteborg 6.2
3:48.56 Michael Öhman 79 Bollebygd Sätra 14.2
3:51.76 Rickard Pell 79 Hammarby Sätra 14.2
3:52.05 Niklas Österberg 73 Rånäs Sätra 14.2
3:52.17 Jonas Hagelin 74 Mölndal Göteborg 6.2
3:52.60 Stefan Lungström 70 IF Göta Sätra 6.2
3:52.86 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Malmö 28.2
3:53.45 John Laselle 79 Tureberg Sätra 14.2
3:54.35 Ronny Johannesson 77 Hammarby Sätra 27.1
3:54.71 Niklas Thorell 74 Malmö Malmö 30.1
3:55.44 Frewengel Habtom 77 Spårvägen Malmö 27.2
3:55.50 Conny Ekstrand 78 Falun Malmö 27.2
3:55.61 Peter Marklund 77 Riviera Malmö 27.2
3:56.52 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Malmö 28.2
3:57.22 Anders Johansson 77 Eksjö Södra Göteborg 13.3
3:57.28 *William Krohn 58 Flemingsberg Sätra 23.1
3:57.50 Jonas Alfredsson 77 Hälle Göteborg 6.2
3:57.84 Peter Johansson 75 Brittatorp Sätra 14.2
3:58.99 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Malmö 28.2
3:59.05 Ken Pihlblad 78 IF Göta Malmö 28.2
4:01.00 Philip Wilhelmsson 78 Malmö Malmö 16.1
4:01.23 Per Jacobsen 77 IF Göta Sätra 6.2
4:01.33 Mikael Larsson 79 Sävedalen Malmö 27.2
4:01.47 *Samad Masrour 79 Spårvägen Malmö 27.2
4:01.88 Fredrik Uhrbom 77 Nyköping Malmö 27.2
4:01.89 Andreas Carlborg 72 Spårvägen Sätra 6.2
4:02.0m+ Claes Nyberg 71 IF Göta Sätra 13.2
4:02.31 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Malmö 28.2
4:02.51 Stefan Petersén 79 Heleneholm Malmö 23.1
4:02.78 Arvid Levinsson 73 Hässelby Sätra 6.2
4:03.73 Thomas Johansson 81 Sävedalen Malmö 28.2
4:04.13 Peter Öhman 76 Spårvägen Sätra 6.2
4:04.52 Joakim Skoog 79 Falun Eskilstuna 21.2
4:04.61 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Malmö 28.2
4:04.86 Martin Rappe 72 Hammarby Sätra 6.2
4:05.13 Daniel Svensson 77 Malmö Malmö 30.1
4:05.30 Olof Olsson 80 Skövde Sätra 6.2
4:05.74 Mikael Gren 80 Hälle Malmö 30.1
4:05.98 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 28.2
4:06.20 Henrik Ståhlberg 77 Tureberg Sätra 6.2
4:06.21 Joakim Daun 82 Gotland Malmö 28.2
4:06.35 Clas Björling 78 Dalregementet Sätra 6.2
4:07.46 Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF Malmö 28.2
4:07.58 David Lindberg 82 Spårvägen Malmö 28.2
4:07.77 Karl Stavenberg 81 Tyresö Sätra 20.2
4:07.86 Toni Rovina 75 Malmö Malmö 30.1
4:08.02 Johan Wettergren 75 Kville Göteborg 23.1
4:08.13 Torbjörn Wahlström 64 IF Göta Eskilstuna 31.1
4:08.55 Cristoffer Antonsen 83 Hälle Göteborg 23.1
4:08.58 Philip Aagaard 82 Sprint Örebro 30.1
4:09.26 Thomas Kajander 64 Spårvägen Eskilstuna 31.1
4:09.7m+ Erik Sjöqvist 72 Enhörna Sätra 24.1
4:10.01 Ulf Nilsson 81 Hälle Malmö 30.1
4:10.02 Tero Heikki 80 Västerås Eskilstuna 21.2
4:11.46 Martin Öhman 81 Hässelby Sätra 23.1
4:11.67 Ola Hultin 66 Rånäs Sätra 23.1
4:11.86 Andreas Lindström 79 Kil Eskilstuna 21.2
4:11.99 David Bergman 72 Rånäs Sätra 6.2
4:12.09 Johan Nilsson 80 Helsingborg Malmö 16.1
4:12.47 Robert Samuelsson 75 Kville Göteborg 20.2
4:13.05 Johan Norberg 61 Sundsvall Eskilstuna 31.1
4:13.16 Kim Persson 73 Malmö Malmö 23.1
4:13.27 Stefan Johansson 80 Falköping Göteborg 6.2
4:13.68 Martin Arnlid 82 Heleneholm Malmö 30.1
4:13.94 Henrik Nyström 82 Västerås Eskilstuna 21.2
4:14.28 Joakim Nordmark 76 Falkenberg Göteborg 20.2
4:14.47 Johan Lindberg 80 Hagunda Eskilstuna 6.1
4:14.72 Jesper Hansson 68 Björnstorp Malmö 23.1
4:15.66 David Dsilna 82 Hässelby Sätra 13.12

1 mile

4:14.21  Staffan Stegmark 76 Malmö   Manhattan, KS 19.2
4:18.04   Marcus Ståhlberg 77 Tureberg   Houston, TX   6.2
4:25.70 Johan Olehäll 79 Hälle Lincoln, NE 23.1
  överlång bana    
4:12.75 Staffan Stegmark 76 Malmö Ames, IA 6.2
Obekräftat      
4:14.05 Johan Sandquist 76 Hässelby Princeton, NJ 6.2
4:15.36 Henrik Skoog 79 Villstad Houston, TX 20/21.2
  överlång bana    
4:14.89 Johan Sandquist 76 Hässelby Kent, OH 30.1
4:24.84 Johan Olehäll 79 Hälle Lawrence, KS 29.1

3000m

8:02.03 Patrik Johansson 72 Spårvägen Sätra 13.2
8:02.80 Claes Nyberg 71 IF Göta Sätra 13.2
8:05.73 Joakim Johansson 76 Hälle Stockholm/G 25.2
8:12.55 Stefan Lungström 70 IF Göta Sätra 13.2
8:13.48 Stefan Wagnsson 69 Rånäs Sätra 13.2
8:14.51 Bjarne Thysell 64 Ärla Sätra 13.2
8:18.62 Jonas Hagelin 74 Mölndal Sätra 13.2
8:20.65 Erik Sjöqvist 72 Enhörna Eskilstuna 6.1
8:28.69 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Sätra 13.2
8:30.49 Niklas Österberg 73 Rånäs Sätra 3.2
8:30.87 Arvid Levinsson 73 Hässelby Sätra 13.2
8:31.17 *William Krohn 58 Flemingsberg Sätra 13.2
8:34.41 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Sätra 13.2
8:35.09 Runar Höiom 68 Alingsås Sätra 13.2
8:38.64 Gustav Berggren 76 Skellefteå AIK Skellefteå 6.2
8:40.13 Fredrik Uhrbom 77 Nyköping Sätra 9.1
8:42.08 Peter Öhman 76 Spårvägen Sätra 13.2
8:42.39 Johan Olehäll 79 Hälle Cedar Falls, IA 20.2
8:42.78 Peter Ljungholm 64 Skellefteå AIK Skellefteå 6.2
8:44.01 Staffan Johansson 68 Enhörna Sätra 9.1
8:46.49 Robert Renman 69 IFK Umeå Umeå 14.2
8:48.31 Andreas Carlborg 72 Spårvägen Sätra 13.2
8:48.61 Martin Rappe 72 Hammarby Sätra 3.2
8:48.73 Thomas Kajander 64 Spårvägen Eskilstuna 30.1
8:50.26 Rikard Hedelin 70 IFK Umeå Umeå 14.2
8:50.35 Jonas Jonsson 74 Örebro Örebro 31.1
8:51.85 Erik Petersson 80 Mölndal Göteborg 23.1
8:53.57 Håkan Mårtensson 65 Vingarna Umeå 14.2
8:55.12 Johan Wettergren 75 Kville Göteborg 6.2
8:55.86 Philip Wilhelmsson 78 Malmö Malmö 31.1
8:56.94 Jonas Nilsson 70 Riviera Göteborg 13.3
9:01.01 Jesper Hansson 68 Björnstorp Malmö 31.1
9:01.01 Olof Olsson 80 Skövde Göteborg 14.2
9:01.35 Fredrik Schriever-Abeln 71 Heleneholm Malmö 31.1
9:02.04 Anders Trygg 75 Sävedalen Göteborg 21.2
9:05.38 Ulf Nilsson 81 Hälle Malmö 31.1
9:06.80 Johan Lindberg 80 Hagunda Sätra 24.1
9:09.42 *Benjamin Hailemariam 65 Mölndal Göteborg 6.2
  överlång bana    
7:58.08 Claes Nyberg 71 IF Göta Tampere, FIN 9.2
8:14.72 Henrik Skoog 79 Villstad Ames, IA 6.2
8:36.52 Johan Olehäll 79 Hälle Ames, IA 6.2
8:41.43 Peder Svensson 74 Forsmo Sundsvall 30.1
9:03.22 Christer Ryman 66 Skillingaryd Växjö 24.1
9:03.73 Toni Apell 74 Sörängen Växjö 24.1
Obekräftat      
8:29.41 Henrik Skoog 79 Villstad Houston, TX 20/21.2
8:50.3m Johan Olehäll 79 Hälle Norman, OK 5.12

5000m

14:36.55   Jonas Hagelin 74 Mölndal   Göteborg   23.1

60m häck

7.83 Fredrik Lindberg 73 Östersund Sätra 14.2
7.92 Henrik Ögren 77 Östersund Sätra 14.2
7.94 Henrik Värendh 69 Spårvägen Sätra 14.2
7.94 Henrik Dagård 69 KA2 Sätra 14.2
8.03 Stefan Heinås 75 Riviera Sundsvall 30.1
8.05 Joakim Blaschke 77 KA2 Malmö 27.2
8.06 Martin Kruse 72 Enköping Sätra 14.2
8.10 Michael Hoffer 72 Lidingö Karlstad 7.2
8.13 David Bergdahl 74 Falun Sundsvall 30.1
8.13 Patric Lindahl 71 Heleneholm Sätra 14.2
8.18 Jakob Falkbring 77 Mölndal Göteborg 21.2
8.22 Thomas Lorentzon 78 KA2 Malmö 27.2
8.24 Christer Holger 74 Huddinge Karlstad 7.2
8.25 Carl-Johan Olsson 80 Mariestad Göteborg 6.2
8.26 Magnus Wallberg 78 Hässelby Malmö 31.1
8.26 Magnus Lundgren 80 Finish Malmö 27.2
8.29 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 16.1
8.29 Erik Svensson 79 Heleneholm Malmö 27.2
8.33 Anders Karlsson 75 Spårvägen Sätra 14.2
8.36 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Malmö 27.2
8.39 Oscar Janson 75 Ullevi Göteborg 14.3
8.44 Jim Ekliden 80 Brattås Göteborg 23.1
8.46 Patrik Melin 71 Gefle Sundsvall 30.1
8.48 Martin Mella 75 Huddinge Sätra 24.1
8.48 Henrik Balkander 79 Lerum Göteborg 21.2
8.48 Per Bergman 79 Tureberg Malmö 27.2
8.50 Herman Thorell 75 Ymer Göteborg 23.1
8.50 Patrik Sandberg 76 Huddinge Karlstad 7.2
8.51 Mikael Jakobsson 81 Örebro Örebro 31.1
8.52 Peter Pipkorn 79 Ullevi Göteborg 21.2
8.55 Niclas Hansén 77 Växjö Göteborg 23.1
8.57 Rajne Svenssohn 78 IF Göta Karlstad 23.1
8.58 Magnus Lönqvist 80 Habo Malmö 17.1
8.59 Johannes Andersson 79 Heros Falun 9.1
8.66 Christian Olsson 80 Örgryte Göteborg 21.2
8.68 Andrus Klaar 75 Spårvägen Karlstad 31.1
8.69 Alexander Igelström 74 Ullevi Göteborg 6.12
8.73 Jens Lidström 79 Riviera Haparanda 23.1
8.74 Andreas Wågberg 76 Lidingö Karlstad 7.2
8.75 David Reidhav 70 Heleneholm Malmö 31.1
8.87 Fredrik Rogö 77 Habo Växjö 5.1
8.90 Gustav Andhill 79 Alingsås Göteborg 21.2
8.94 Fredrik Hallin 78 Kalmar Växjö 24.1
8.97 David Modén 79 Rånäs Sätra 24.1
8.98 Daniel Rosengren 78 Gefle Skellefteå 6.2
9.02 Fredrik van Speyck 79 Klippan Malmö 17.1
9.06 Björn Sund 74 Garphyttan Örebro 31.1
9.24 Christian Hulteberg 79 Heleneholm Göteborg 14.3
9.31 Henrik Hamnebo 76 Kville Göteborg 6.12

Höjd

2.29 Stefan Holm 76 Kil Stockholm/G 25.2
2.28 Staffan Strand 76 Hässelby Minneapolis, MN 30.1
2.17 Ola Carlsson 75 Örgryte Göteborg 6.2
2.15 Daniel Johansson 73 Kville Göteborg 23.1
2.14 Andreas Block 73 Örgryte Malmö 30.1
2.12 Christian Olsson 80 Örgryte Sätra 14.2
2.12 Demola Rieke 78 Lidingö Sätra 14.2
2.07 Mattias Ekman 79 Falköping Göteborg 6.12
2.07 Henrik Ögren 77 Östersund Östersund 16.1
2.07 Yannick Tregaro 78 Örgryte Göteborg 23.1
2.06 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 16.1
2.05 Erik Sikström 80 Lidingö Sätra 24.1
2.04 Martin Zuba 77 Finish Malmö 27.2
2.04 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Malmö 28.2
2.03 Jan-Erik Wanhainen 71 Hälle Malmö 16.1
2.03 Henrik Nilsson 74 Heleneholm Malmö 16.1
2.03 Niklas Lageson 72 Ullevi Malmö 16.1
2.03 Karl Josephson 78 Spårvägen Sätra 24.1
2.03 Andreas L Nilson 80 Finish Malmö 24.1
2.03 Michael Hoffer 72 Lidingö Karlstad 6.2
2.03 Jesper Isgren 81 Skurup Skurup 28.3
2.02 Ronnie Enander 76 Gefle Bollnäs 16.1
2.02 Stefan Karlsson 58 Bellevue Sätra 28.2
2.00 Johan Redborg 81 Tureberg Eskilstuna 16.1
2.00 Ronny Hansson 78 Finish Malmö 24.1
1.98 Martin Arnemar 82 Udd Malmö 16.1
1.98 Kevin Mijdema 82 Lund Malmö 16.1
1.97 Martin Mella 75 Huddinge Sätra 9.1
1.97 Per-Olof Malmqvist 80 KA2 Malmö 24.1
1.97 Christer Holger 74 Huddinge Karlstad 6.2
1.96 Tobias Svensson 77 Wärnamo Växjö 10.1
1.96 Jerker Porat 78 Örebro Örebro 30.1
1.96 Jimmy Nordwall 81 Hammarby Sätra 17.2
1.96 Martin Eriksson 83 Örgryte Eskilstuna 6.3
1.95 Christian Andersson 76 Kil Umeå 10.1
1.95 Per-Ola Andersson 80 Gnistan Malmö 16.1
1.95 Mattias Grundberg 75 Ullevi Göteborg 23.1
1.95 Joel Spolén 83 Strömstad Karlstad 27.2
1.95 Daniel Carlsson 81 Tranås Göteborg 13.3
1.95 Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.3
1.94 *Faruk Ademovic 83 Örgryte Göteborg 23.1
1.94 Henrik Dagård 69 KA2 Karlstad 6.2
1.94 Mattias Grundberg 75 Ullevi Göteborg 6.2
1.94 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad 7.2
1.92 Jan Hargell 61 Österhaninge Sätra 9.1
1.92 Daniel Hansson 83 Rånäs Sätra 17.1
1.91 Fredrik van Speyck 79 Klippan Malmö 24.1
1.91 Björn Lejon 82 Tureberg Sätra 3.2
1.91 Andreas Bonin 81 Alunda Karlstad 7.2
1.90 Jani Suhonen 73 Haparanda SKT Haparanda 4-6.12
1.90 Daniel Rosengren 78 Gefle Umeå 10.1
1.90 Mats Fors 69 IFK Umeå Umeå 10.1
1.90 Daniel Jarl 79 Lund Malmö 16.1
1.90 Tomas Weis 82 Upsala Sätra 17.1
1.90 *Tomas Hilmarsson 81 Sävedalen Göteborg 23.1
1.90 Erik Larsson 80 Vretstorp Örebro 30.1
1.90 Erik Svensson 79 Heleneholm Malmö 30.1
1.90 Christer Johansson 82 Örgryte Malmö 28.2
1.88 Jimmy Karlsson 83 Katrineholm Eskilstuna 16.1
1.88 Reinhold Andersson 80 Klippan Malmö 24.1
1.88 Daniel Jönsson 81 KA2 Malmö 24.1
1.88 Max Lundin 82 Heleneholm Malmö 24.1
1.88 Andreas Wågberg 76 Lidingö Karlstad 6.2
1.88 Rajne Svenssohn 78 IF Göta Karlstad 6.2
1.88 *Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 21.2
1.88 Björn Nilsson-Åkerberg 82 Hässelby Sätra 21.2
1.88 Erik Larsson 80 Gotland Malmö 27.2
1.87 Michel Knutsson 81 Spårvägen Sätra 10.1
1.87 Tobias Norrfors 81 Skellefteå AIK Skellefteå 6.2
1.86 Elias Palo 81 Haparanda SKT Luleå 10.1
1.86 Tommy Fällman 81 Hässelby Sätra 3.2
Obekräftat      
1.88 Pontus Lundkvist 75 IF Göta Riverdale, NY 4.2

Stav

5.52 Patrik Kristiansson 77 Örgryte Göteborg 6.2
5.51 Martin Eriksson 71 Hässelby Sätra 23.1
5.49 *Igor Potapovitch 67 KA2 Sätra 10.1
5.35 Oscar Janson 75 Ullevi Malmö 30.1
5.32 Stefan Jeppsson 75 Vittsjö Göteborg 6.2
5.18 Henrik Hallenbo 78 Lerum Malmö 27.2
5.17 Viktor von Bothmer 78 Malmö Göteborg 6.2
5.10 *Pawel Szczyrba 81 Malmö Malmö 20.2
5.05 Henrik Dagård 69 KA2 Malmö 30.1
5.02 *Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 6.2
5.02 Linus Lindroth 75 Örgryte Göteborg 6.2
5.02 Fredrik Skoglund 81 Lidingö Malmö 27.2
5.00 Alexander Igelström 74 Ullevi Malmö 16.1
5.00 Mikael Tapio 76 Ullevi Göteborg 2.3
4.93 Anders Edvinsson 73 Spårvägen Sätra 21.2
4.92 Carl-Johan Alm 69 Spårvägen Handen 31.1
4.83 Rickard Nygårds 73 Gefle Sätra 13.2
4.83 *Zbigniew Jakobschy 71 Spårvägen Sätra 13.2
4.80 Erik Svensson 79 Heleneholm Malmö 20.2
4.80 Henrik Weisbach 79 IFK Göteborg Göteborg 2.3
4.78 Nikos Efstathiadis 69 Tureberg Sätra 23.1
4.78 Michael Hoffer 72 Lidingö Karlstad 7.2
4.72 Elias Palo 81 Haparanda SKT Malmö 27.2
4.70 Andreas Wågberg 76 Lidingö Sätra 3.2
4.68 Rickard Borgqvist 81 KA2 Växjö 10.1
4.68 Christer Holger 74 Huddinge Sätra 23.1
4.68 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad 6.2
4.63 Marcus Lindh 76 Hammarby Sätra 21.2
4.60 Fredrik Lingsarve 78 Växjö Malmö 16.1
4.60 Alexander Eriksson 79 Spårvägen Sätra 17.1
4.60 Reine Eklund 77 Örgryte Göteborg 14.2
4.57 Johan Rogö 80 Habo Göteborg 6.2
4.50 Emil Guldbrandsen 80 Lerum Malmö 16.1
4.50 Pontus Lundkvist 75 IF Göta New York, NY 16.1
4.50 Johan Fritz 82 Malmö Malmö 31.1
4.50 Christian Gamerdinger 76 Örgryte Göteborg 13.3
4.43 Hans Ekdahl 77 Ullevi Malmö 27.2
4.43 Martin Persson 80 Örgryte Malmö 27.2
4.42 Bo Jacobsson 72 Gotland Handen 31.1
4.40 *Deniz Mahshid 80 Örgryte Malmö 16.1
4.38 Andreas Bonin 81 Alunda Karlstad 6.2
4.38 Andrus Klaar 75 Spårvägen Karlstad 7.2
4.38 Patrik Sandberg 76 Huddinge Karlstad 7.2
4.35 Daniel Hammer 83 Malmö Malmö 31.1
4.27 Gustav Andhill 79 Alingsås Växjö 5.1
4.23 Christian Hulteberg 79 Heleneholm Malmö 27.2
4.22 Kaj Eklund 82 Stocksäter Göteborg 6.2
4.21 Johan Olsson 71 Lerum Göteborg 10.1
4.20 Rajne Svenssohn 78 IF Göta Karlstad 23.1
4.18 Martin Mella 75 Huddinge Karlstad 7.2
4.17 Fredrik Ask 81 Skruv Malmö 27.2
4.16 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 17.1
4.12 Henrik Hamnebo 76 Kville Växjö 5.1
4.11 Henric Stodell 82 Skruv Växjö 24.1
4.11 *Elian Oancea 81 Örgryte Göteborg 20.2
4.10 David Abramczuk 82 Malmö Malmö 23.1
4.10 Henrik Balkander 79 Lerum Göteborg 14.2
4.10 Charlie Lund-Petersen 81 Örgryte Göteborg 13.3
4.08 Johan Papas 81 Solna Sätra 23.1
4.08 David Reidhav 70 Heleneholm Karlstad 7.2
4.06 Gustaf Hultgren 83 Kalmar Eskilstuna 7.3
4.05 Hans Lagerqvist 40 Duvbo Malmö 6.3
4.00 Niklas Lagerqvist 80 Örgryte Göteborg 23.1
4.00 Jesper Andersson 71 Luleå Skellefteå 6.2

Längd

7.45 Mathias Lageskog 73 Orient Sätra 14.2
7.42 Fotios Makrostergios 75 Spårvägen Sätra 14.2
7.41 Michael Hoffer 72 Lidingö Sätra 14.2
7.37 Christian Haar 74 IF Göta Storrs, CT 6.1
7.35 Håkan Setthammar 72 Västerås Sätra 14.2
7.34 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 6.2
7.29 Patrik Stenström 72 Gotland Sätra 14.2
7.22 Magnus Åhlén 78 IF Göta Malmö 28.2
7.19 David Frykholm 80 Bore Malmö 28.2
7.17 Nebez Kurban 72 Lidingö Sätra 6.2
7.10 Robert Fält 77 Gefle Sätra 14.2
7.10 Erik Larsson 80 Gotland Malmö 28.2
6.99 Mathias Frykholm 78 Bore Malmö 28.2
6.98 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad 6.2
6.97 Henrik Dagård 69 KA2 Reykjavik, ISL 24.1
6.95 Henrik Schandorff 77 IFK Göteborg Malmö 28.2
6.92 Per Klofsten 73 Linköping Turku, FIN 6.2
6.90 Christer Holger 74 Huddinge Karlstad 6.2
6.89 Reinhold Andersson 80 Klippan Malmö 17.1
6.87 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 16.1
6.87 Jon Roos 80 Östersund Östersund 16.1
6.83 Pontus Lundkvist 75 IF Göta Riverdale, NY 20.2
6.81 Staffan Strand 76 Hässelby Minneapolis, MN 9.1
6.80 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Östersund 16.1
6.80 Daniel Almgren 79 Vallentuna Malmö 28.2
6.79 Jonas Röjdmark 64 Spårvägen Sätra 3.2
6.78 Henrik Ögren 77 Östersund Östersund 16.1
6.77 Richard Petrini 80 Hässelby Sätra 24.1
6.76 Magnus Lundgren 80 Finish Malmö 28.2
6.73 Niclas Hansén 77 Växjö Göteborg 23.1
6.73 Thobias Karlsson 80 Gnesta Sätra 3.2
6.70 Jimmy Palm 79 Helsingborg Helsingborg 10.4
6.68 Mattias Lindgren 80 Luleå Haparanda 23.1
6.68 Erik Henrysson 79 Fjugesta Örebro 31.1
6.68 Anders Almgren 82 Vallentuna Sätra 21.2
6.67 Martin Glimsand 78 Hälle Göteborg 6.2
6.65 Martin Mella 75 Huddinge Karlstad 6.2
6.65 Oscar Janson 75 Ullevi Göteborg 21.2
6.64 Linus Persson 82 Malmö Malmö 31.1
6.64 Fredrik Rogö 77 Habo Jönköping 20.3
6.63 Christian Forsell 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
6.62 Patrik Sandberg 76 Huddinge Sätra 31.12
6.62 Patrik Melin 71 Gefle Gävle 6.1
6.61 Henrik Balkander 79 Lerum Karlstad 6.2
6.59 Johan Blidberg 81 Hässelby Sätra 12.12
6.59 Håkan Johansson 74 Sollefteå Sundsvall 30.1
6.58 Anders Björk 73 Gefle Örebro 31.1
6.57 Sebastian Hukari 78 Tureberg Sätra 24.1
6.57 Fredrik van Speyck 79 Klippan Malmö 31.1
6.57 Erik Svensson 79 Heleneholm Karlstad 6.2
6.55 Christer Persson 78 Vittsjö Malmö 23.1
6.55 Tobias Svensson 77 Wärnamo Jönköping 20.3
6.54 Martin Joabsson 74 Skruv Växjö 24.1
6.53 Johan Ndure 81 Spårvägen Sätra 21.2
6.53 Andreas Davitidis 82 Malmö Malmö 27.2
6.48 Tobias Persson 76 Heleneholm Malmö 17.1
6.47 Per Lindberg 77 Örebro Göteborg 6.2
6.47 Fredrik Holmér 83 Nyköping Eskilstuna 21.2
6.46 Juan Pettersson 84 Tibro Göteborg 14.3
6.45 Erik Johansson 76 Hälle Falun 9.1
6.44 Marko Kiviniemi 82 Heleneholm Malmö 27.2
6.43 Rickard Lemming 80 Mariestad Eskilstuna 16.1
6.42 Martin Jansson 78 IF Göta Karlstad 17.2
6.41 Christian Olsson 80 Örgryte Göteborg 21.2
6.40 John Lundvik 83 Växjö Växjö 7.2
6.38 David Westbeck 81 Istrum Göteborg 14.2
6.38 Nickolaus Daun 82 Gotland Malmö 27.2
6.38 *Joni Peltomaa 84 Tjalve Finspång 25.4
6.37 Daniel Malmström 83 Lerum Göteborg 6.12
6.37 Andreas Askfelt 81 Södra Sandby Malmö 17.1
6.36 Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
6.35 Haldur Rohtla 76 Örgryte Göteborg 21.2
6.34 Björn Ambrén 80 Lidingö Sätra 24.1
6.34 *Nasser Sebabi 82 Hofors Bollnäs 6.2
6.34 Fredrik Jansson 76 Falun Karlstad 6.2
6.34 Urban Håkansson 69 Falköping Göteborg 14.2
6.34 Robin Janson 83 Kil Karlstad 17.2
6.32 Philip Matadi 83 Tureberg Sätra 20.2

Tresteg

16.04 Conny Malm 75 Ullevi Göteborg 20.2
15.88 Kristian WeeTom 74 Örgryte Sätra 13.2
15.73 Christian Haar 74 IF Göta Princeton, NJ 27.2
15.68 Christian Olsson 80 Örgryte Malmö 27.2
15.52 Lars Hedman 67 Ullevi Sätra 13.2
15.28 Pierre Andersson 67 Kville Göteborg 23.1
15.16 David Frykholm 80 Bore Stange, NOR 20.2
15.09 Anton Andersson 81 Halmstad Malmö 30.1
15.03 Haldur Rohtla 76 Örgryte Sätra 13.2
15.01 Johan Attersand 74 Hammarby Sätra 13.2
14.87 Sebastian Hukari 78 Tureberg Malmö 27.2
14.74 Jon Roos 80 Östersund Malmö 27.2
14.69 *Elvir Rakovic 79 Ullevi Malmö 27.2
14.39 Kruffe Gustavsson 75 Duvbo Sätra 13.2
14.35 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Malmö 27.2
14.33 Martin Glimsand 78 Hälle Malmö 27.2
14.25 Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne Malmö 27.2
14.22 Daniel Norman 76 Lund Malmö 24.1
14.21 Jim Ekliden 80 Brattås Göteborg 23.1
14.09 Lars Häggberg 65 Huddinge Sätra 9.1
14.08 Mathias Frykholm 78 Bore Karlstad 2.2
14.03 Ousainou Mbye 80 Örgryte Göteborg 23.1
14.03 Conny Håkansson 64 Heleneholm Malmö 24.1
13.99 Magnus Lundgren 80 Finish Malmö 24.1
13.98 Fredrik Sigte 79 Bore Eskilstuna 16.1
13.96 Magnus Claesson 75 Kil Örebro 30.1
13.91 Yannick Tregaro 78 Örgryte Malmö 27.2
13.86 Reinhold Andersson 80 Klippan Malmö 24.1
13.82 Erik Eriksson 80 Örbyhus Sätra 9.1
13.72 Per Klofsten 73 Linköping Örebro 30.1
13.66 Johan Asplund 80 Kil Göteborg 6.2
13.64 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Malmö 28.2
13.63 Dennis Acson 81 Örgryte Malmö 28.2
13.50 Mikael Larsen 81 Ullevi Malmö 28.2
13.45 *Alen Rakovic 82 Ullevi Malmö 28.2
13.40 Daniel Bergin 75 Upsala Sätra 9.1
13.30 Peter Fredriksson 83 Wärnamo Eskilstuna 7.3
13.29 Andreas Daun 80 Gotland Malmö 27.2
13.27 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Malmö 28.2
13.22 Christian Nygård 82 Örgryte Göteborg 20.2
13.21 Stefan Kozma 80 Kungsängen Sätra 23.1
13.19 Martin Eriksson 83 Örgryte Göteborg 5.12
13.14 Anders Sjöström 83 Mölndal Eskilstuna 7.3
13.10 *Faruk Ademovic 83 Örgryte Eskilstuna 7.3
13.09 Daniel Hansson 83 Rånäs Eskilstuna 7.3
13.08 Johan Nyström 81 Råby-Rekarne Malmö 28.2
13.03 Johan Redborg 81 Tureberg Sätra 20.2
13.03 Morgan Persson 81 Halmstad Malmö 28.2
13.01 Patrik Hägg 72 Hälle IF Göteborg 13.3
12.80 Kalle Saarvanto 82 Norrköping Malmö 28.2
12.79 Nickolaus Daun 82 Gotland Sätra 6.2
12.78 Daniel Abrahamsson 82 Sävedalen Göteborg 20.2
12.70 Lasse Ohtamaa 80 Tullinge-Tumba Sätra 9.1
12.65 Joel Gustafsson 83 Hammarby Sätra 21.2
12.64 Henric Stodell 82 Skruv Växjö 10.1
12.64 Daniel Högback 81 Västerås Örebro 30.1
12.62 *Joni Peltomaa 84 Tjalve Eskilstuna 6.3
12.56 Per Lindberg 77 Örebro Örebro 29.11
12.56 Fredrik Holmér 83 Nyköping Örebro 30.1
12.55 Erik Henrysson 79 Fjugesta Eskilstuna 16.1
12.54 Jonas Hildeby 62 Tumba Eskilstuna 30.1
12.53 Charlie Sundin 83 Ullevi Göteborg 5.12

Kula

18.92 Sören Tallhem 64 Spårvägen Sätra 13.2
18.71 Henrik Wennberg 66 Tureberg Sätra 13.2
18.69 Jimmy Nordin 79 Helsingborg Malmö 23.1
17.99 Håkan Andersson 76 Ljungsbro Pocatello, ID 23.2
17.68 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne Göteborg 14.3
17.35 Andreas Gustafsson 75 Hagen Göteborg 23.1
17.05 Anders Eriksson 72 Malung Falun 9.1
17.02 Anders Axlid 66 Ullevi Göteborg 13.3
16.35 Jerry Jönsson 73 Nyköping Eskilstuna 20.2
16.19 Linus Bernhult 75 IF Göta Karlstad 2.2
15.66 Tobias Melin 78 Bottnaryd Indianapolis, IN 6.2
15.64 Patrik Johansson 77 Västerås Madison, WI 21.2
15.61 Patrik Bodén 67 IF Göta Karlstad 2.2
15.52 Vittorio Gabrielli 77 Råby-Rekarne Eskilstuna 16.1
15.30 Christer Hagberg 74 Ullevi Göteborg 14.3
15.04 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Malmö 23.1
14.99 Johan Persson 80 Falun Malmö 27.2
14.97 Henrik Dagård 69 KA2 Karlstad 6.2
14.81 Robert Wärff 70 Heleneholm Malmö 23.1
14.69 Johan Åsberg 76 Ume FI Umeå 19.12
14.58 Pontus Lundkvist 75 IF Göta Storrs, CT 6.1
14.56 Niklas Tannerstål 72 Bollnäs Bollnäs 6.2
14.40 Andreas Olsson 73 Heby Bollnäs 16.1
14.40 Jonas Forsberg 70 Heleneholm Malmö 23.1
14.39 David Johansson 80 Ludvika Eskilstuna 20.2
14.27 Anders Wikander 67 Helsingborg Malmö 16.1
14.17 Martin Mella 75 Huddinge Karlstad 6.2
14.09 Thomas Hirvonen 80 Tureberg Sätra 6.2
14.05 Patrik Sandberg 76 Huddinge Karlstad 6.2
14.02 Michael Hoffer 72 Lidingö Sätra 31.12
13.97 Carl Fack 76 Järvsö Bollnäs 16.1
13.85 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Östersund 16.1
13.82 Jan Öhrn 77 Trollhättans SK Malmö 27.2
13.58 Rajne Svenssohn 78 IF Göta Karlstad 6.2
13.56 Daniel Nornvall 76 Ymer Karlstad 16.1
13.51 Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero Luleå 10.1
13.50 Erik Svensson 79 Heleneholm Malmö 16.1
13.47 Teddy Jonasson 58 Rånäs Sätra 23.1
13.42 Christer Holger 74 Huddinge Karlstad 6.2
13.40 David Reidhav 70 Heleneholm Karlstad 6.2
13.29 Peter Andersson 78 Gnistan Växjö 10.1
13.29 Fredrik Ahlström 64 Växjö Växjö 17.2
13.22 Anders Öberg 62 IF Göta Karlstad 2.2
13.16 Tony Settle 75 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.3
13.08 Glenn Håkansson 66 Heleneholm Malmö 23.1
13.02 Stefan Fredriksson 58 Södra Vi Växjö 24.1
12.98 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 16.1
12.91 Kaj Jokinen 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.3
12.90 Robert Melin 82 Bottnaryd Jönköping 20.3
12.89 Peter Rosenlöf 64 Lund Malmö 31.1
12.83 Oscar Janson 75 Ullevi Göteborg 20.2

Sjukamp

5.859 Henrik Dagård 69 KA2 Karlstad -7.2
5.811 Michael Hoffer 72 Lidingö Karlstad -7.2
5.728 Christer Holger 74 Huddinge Karlstad -7.2
5.415 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra -17.1
5.227 Martin Mella 75 Huddinge Karlstad -7.2
5.177 Erik Svensson 79 Heleneholm Karlstad -7.2
5.114 Henrik Balkander 79 Lerum Karlstad -7.2
5.108 Patrik Sandberg 76 Huddinge Karlstad -7.2
5.029 Andrus Klaar 75 Spårvägen Karlstad -7.2
4.774 Andreas Wågberg 76 Lidingö Karlstad -7.2
4.726 David Reidhav 70 Heleneholm Karlstad -7.2
4.700 Niclas Hansén 77 Växjö Karlstad -7.2
4.513 Gustav Andhill 79 Alingsås Karlstad -7.2
4.501 Fredrik Rogö 77 Habo Karlstad -7.2
   överlång rundbana
4.652j Fredrik Rogö 77 Habo Växjö -5.1
4.520j Henrik Hamnebo 76 Kville Växjö -5.1
 

>