Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


P18 INNE 1999


Uppdaterat: 21 maj 1999


 

60m
6.93 Johan Engberg 81 Finspång Malmö 30.1
7.02 Joakim Lundqvist 81 Gefle Sätra 9.1
7.02 Linus Persson 82 Malmö Lund 6.2
7.03 Frank Asamoah 81 Eslöv Malmö 23.1
7.07 Assadullah Sadigi 81 Malmö Malmö 30.1
7.09 Barnaby Flores 81 Strömstad Göteborg 5.12
7.09 Ming Le 81 Örgryte Göteborg 5.12
7.09 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 20.2
7.10 Mikael Jakobsson 81 Örebro Malmö 28.2
7.11 Gustav Lindström 81 Lund Göteborg 20.2
-
400m
47.93 Johan Engberg 81 Finspång Malmö 28.2
48.83 Johan Klinteskog 81 Hammarby Malmö 28.2
49.22 Jan Olszowy 82 Spårvägen Malmö 28.2
49.97 Joachim Ögren 81 Östersund Malmö 27.2
49.99 Gustav Lindström 81 Lund Malmö 27.2
50.07 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Malmö 27.2
50.31 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Malmö 27.2
50.41 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 27.2
51.01 Albin Johansson 81 Hammarby Sätra 21.2
51.20 Andreas Söderling 81 Hammarby Malmö 27.2
  överlång bana    
49.42 Joachim Ögren 81 Östersund Sundsvall 30.1
-
1500m
3:58.99 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Malmö 28.2
4:02.31 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Malmö 28.2
4:03.73 Thomas Johansson 81 Sävedalen Malmö 28.2
4:04.61 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Malmö 28.2
4:05.98 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 28.2
4:06.21 Joakim Daun 82 Gotland Malmö 28.2
4:07.77 Karl Stavenberg 81 Tyresö Sätra 20.2
4:07.58 David Lindberg 82 Spårvägen Malmö 28.2
4:07.64 Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF Malmö 28.2
4:08.58 Philip Aagaard 82 Sprint Örebro 30.1
-
60m häck
8.02 Joakim Lundqvist 81 Gefle Malmö 27.2
8.02 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 27.2
8.04 Mikael Jakobsson 81 Örebro Malmö 27.2
8.12 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Malmö 27.2
8.34 Dennis Acson 81 Örgryte Malmö 27.2
8.37 Rafael Askros 81 Ullevi Malmö 27.2
8.48 Björn Lundin 82 Gefle Sundsvall 30.1
8.53 David Johansson 82 Ljungby Malmö 31.1
8.67 Tobias Hertzman 81 Ösmo Karlstad 7.2
8.69 David Westbeck 81 Istrum Malmö 27.2
-
Höjd
2.04 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Malmö 28.2
2.03 Jesper Isgren 81 Skurup Skurup 28.3
2.00 Johan Redborg 81 Tureberg Eskilstuna 16.1
1.98 Martin Arnemar 82 Udd Malmö 17.1
1.98 Kevin Mijdema 82 Lund Malmö 17.1
1.96 Jimmy Nordwall 81 Hammarby Sätra 17.2
1.95 Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.3
1.94 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad 7.2
1.93 Daniel Carlsson 81 Tranås Växjö 24.1
1.91 Björn Lejon 82 Tureberg Sätra 3.2
1.91 Andreas Bonin 81 Alunda Karlstad 7.2
-
Stav
5.10 Pawel Szczyrba 81 Malmö Malmö 20.2
5.02 Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 6.2
5.02 Fredrik Skoglund 81 Lidingö Malmö 27.2
4.72 Elias Palo 81 Haparanda SKT Malmö 27.2
4.68 Rickard Borgqvist 81 KA2 Växjö 10.1
4.68 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad 6.2
4.50 Johan Fritz 82 Malmö Malmö 31.1
4.38 Andreas Bonin 81 Alunda Karlstad 6.2
4.22 Kaj Eklund 82 Stocksäter Göteborg 6.2
4.17 Fredrik Ask 81 Skruv Malmö 27.2
-
Längd
7.34 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 6.2
6.98 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad 6.2
6.68 Anders Almgren 82 Vallentuna Sätra 21.2
6.64 Linus Persson 82 Malmö Malmö 31.1
6.59 Johan Blidberg 81 Hässelby Sätra 12.12
6.53 Johan Ndure 81 Spårvägen Sätra 21.2
6.53 Andreas Davitidis 82 Malmö Malmö 27.2
6.44 Marko Kiviniemi 82 Heleneholm Malmö 27.2
6.38 David Westbeck 81 Istrum Göteborg 14.2
6.38 Nickolaus Daun 82 Gotland Malmö 27.2
-
Tresteg
15.09 Anton Andersson 81 Halmstad Malmö 30.1
13.64 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Malmö 28.2
13.62 Dennis Acson 81 Örgryte Malmö 28.2
13.50 Mikael Larsen 81 Ullevi Malmö 28.2
13.45 Alen Rakovic 82 Ullevi Malmö 28.2
13.27 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Malmö 28.2
13.22 Christian Nygård 82 Örgryte Göteborg 20.2
13.08 Johan Nyström 81 Råby-Rekarne Malmö 28.2
13.03 Johan Redborg 81 Tureberg Sätra 20.2
13.03 Morgan Persson 81 Halmstad Malmö 28.2
-
Kula
16.44 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Malmö 23.1
15.27 Kaj Jokinen 81 Råby-Rekarne Malmö 28.2
14.09 Anders Constantin 82 Orient Göteborg 5.12
13.68 Kristian Jensen 81 Skruv Lessebo 17.2
13.63 Mattias Krook 82 Tureberg Sätra 27.1
13.54 Gustav Svensson 82 Simrishamn Malmö 16.1
13.53 Peter Lindberg 81 Heby Falun 9.1
13.32 Martin Öhman 81 Vingarna Umeå 7.2
13.29 Robert Melin 82 Bottnaryd Växjö 24.1
13.24 Lennie Axelsson 81 Nyköping Malmö 28.2
-
Sjukamp
5.308 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlstad -7.2
4.520 Andreas Bonin 81 Alunda Sätra -17.1
4.130 Tobias Hertzman 81 Ösmo Karlstad -7.2
4.022 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Karlstad -7.2
3.989 Nicklas Dackheden 82 Malmö Malmö -7.2
3.796 Daniel Berg 82 Upsala Sätra -17.1
3.747 Björn Nilsson-Åkerberg 82 Hässelby Sätra -17.1
3.675 Markus Widarsson 81 Österhaninge Sätra -17.1
3.595 Tomas Weis 82 Upsala Sätra -17.1

 

 
>