Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


F16 UTE 1999


Uppdaterat: 5 januari 1999

 

100m
12.20 Petronella Dahlerus 83 Malmö Malmö 6.8
12.22 Carolina Klüft 83 Växjö Växjö 25.8
12.23 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Uddevalla 24.5
12.23 Sofia Larsson 83 Mölndal Göteborg 19.6
12.33 Malin Nordqvist 84 Hammarby Göteborg 19.6
12.42 Beatrice Hellgren 83 Örebro Enskede 22.8
12.46 Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK Mölndal 29.8
12.51 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm Halmstad 18.7
12.52 Anna Berg 83 Ystad Stockholm 17.9
12.54 Linda Svensson 83 Arvika Arvika 24.7
12.54 Jennie Nilsson 84 Vingarna Närpiö, FIN 30.7
12.58 Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Växjö 25.8
12.62 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Enskede 18.5
12.62 Hanna Larsson 84 Katrineholm Eskilstuna 28.6
12.64 Emma Salomonsson 84 Mölndal Halmstad 18.7
12.64 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Stockholm 17.9
12.67 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Härnösand 13.8
12.69 Emma Storm 83 Eksjö Södra Göteborg 19.6
12.73 Stina Smibacker 83 Enköping Västerås 1.8
12.73 Yamu Jagne 83 Angered Mölndal 29.8
  medvind    
12.07 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Härnösand 15.8
12.18 Sofia Larsson 83 Mölndal Uddevalla 24.7
12.37 Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK Härnösand 15.8
12.42 Anna Berg 83 Ystad Lund 28.8
12.45 Linda Svensson 83 Arvika Arvika 24.7
12.46 Hanna Larsson 84 Katrineholm Härnösand 15.8
12.55 Emma Salomonsson 84 Mölndal Härnösand 15.8
12.57 Emma Storm 83 Eksjö Södra Växjö 5.6
12.58 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Skruv 31.7
12.68 Marie Dagerhem 83 Kalmar Växjö 5.6
12.68 Stina Smibacker 83 Enköping Gävle 27.6
12.72 Helén Holmgren 83 Arvika Arvika 24.7
+
200m
24.58 Carolina Klüft 83 Växjö Härnösand 15.8
25.05 Petronella Dahlerus 83 Malmö Härnösand 15.8
25.14 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Stockholm 18.9
25.52 Emma Green 84 Ullevi Stockholm 18.9
25.53 Beatrice Hellgren 83 Örebro Härnösand 15.8
25.65 Jennie Nilsson 84 Vingarna Närpiö, FIN 31.7
25.67 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Enskede 23.6
25.74 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Härnösand 15.8
25.80 Maria Warensjö 83 Nyköping Helsingborg 11.7
25.88 Malin Nordqvist 84 Hammarby Stockholm 18.9
26.05 Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Härnösand 13.8
26.09 Stina Smibacker 83 Enköping Sollentuna 29.5
26.09 Åsa Nilsson 83 Vännäs Gävle 3.7
26.23 Joni Winter 84 Sundsvall Stockholm 18.9
26.25 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Mölndal 29.8
26.27 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Helsingborg 11.7
26.27 Linn Malmo 84 Gefle Gävle 25.9
26.30 Hanna Bremler 83 Tyresö Huddinge 12.9
26.35 Emma Salomonsson 84 Mölndal Härnösand 13.8
26.39 Yamu Jagne 83 Angered Mölndal 29.8
  medvind    
26.28 Linda Wallerman 83 Gefle Gävle 3.7
26.36 Hanna Larsson 84 Katrineholm Västerås 31.7
  troligen manuellt, okänd vind    
26.10 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm Malmö 2.9
26.10 Anna Berg 83 Ystad Malmö 2.9
26.30 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Malmö 2.9
-
300m
40.49 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Göteborg 20.6
41.10 Hanna Bremler 83 Tyresö Huddinge 10.9
41.27 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Rönne, DEN 22.8
41.76 Linn Göransson 83 Täby Stockholm 13.5
42.01 Maria Warensjö 83 Nyköping Västerås 1.8
42.04 Emma Salomonsson 84 Mölndal Göteborg 20.6
42.09 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Uppsala 4.7
42.10 Martina Johansson 83 Malmö Halmstad 18.7
42.11 Yamu Jagne 83 Angered Härnösand 14.8
42.15 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Rönne, DEN 22.8
42.28 Linda Wallerman 83 Gefle Karlskrona 28.8
42.46 Emelie Madsen 83 Malmö Rönne, DEN 22.8
42.53 Malin Nordqvist 84 Hammarby Stockholm 13.5
42.56 Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Kalmar 30.6
42.70 Åsa Nilsson 83 Vännäs Göteborg 20.6
42.93 Elin Piel 83 Eksjö Södra Skruv 31.7
42.94 Sara Voltaire 84 Täby Stockholm 13.5
43.07 Lisa Norlin 83 Riviera Piteå 18.7
43.10 Elin Ericsson 84 Sundsvall Uppsala 4.7
43.17 Joni Winter 84 Sundsvall Krokom 3.7
+
800m
2:07.45 Johanna Nilsson 83 Högby Stockholm 30.7
2:12.20 Martina Johansson 83 Malmö Malmö 6.8
2:13.29 Hanna Bremler 83 Tyresö Huddinge 11.9
2:16.76 Carolina Klüft 83 Växjö Falun 12.9
2:17.07 Lisa Nauclér 84 Järvsö Bollnäs 18.8
2:17.12 Sofie Eklund 84 Tumba Hallunda 28.8
2:17.27 Hanna Ahlin 84 Gefle Karlskrona 28.8
2:18.02 Sofie Hallkvist 83 Ärla Kvarnsveden 21.8
2:18.57 Emilie Erhardt 83 Tureberg Sollentuna 29.5
2:18.71 Anna Olsson 84 Eslöv Stockholm 18.9
2:19.93 Linn Modin 84 Färjestaden Kalmar 30.6
2:20.50 Maria Svensson 83 Göteborgs KIK Göteborg c27.6
2:20.77 Katarina Björklund 83 Mora Härnösand 14.8
2:21.38 Charlotte Karlsson 84 Tumba Stockholm 7.7
2:21.52 Kristin Mäkelä 84 Ymer Sävedalen 5.6
2:21.52 Sara Hedfors 84 Högbo GIF Göteborg 20.6
2:21.7m Malin Sundén 84 Tumba Huddinge 18.8
2:21.78 Ida Nilsson 84 Sundsvall Stockholm 17.9
2:22.02 Elin Karlsson 83 Malmslätt Motala 13.5
2:22.31 Sara Bernestål 83 Sävedalen Lerum 22.8
-
2000m
6:15.53 Johanna Nilsson 83 Högby Göteborg 18.6
6:33.76 Hanna Bremler 83 Tyresö Härnösand 15.8
6:40.16 Ida Nilsson 84 Sundsvall Timrå 30.6
6:44.11 Katarina Björklund 83 Mora Eskilstuna 6.6
6:46.21 Anna Olsson 84 Eslöv Stockholm 19.9
6:48.46 Kim Blomkvist 84 Ärla Härnösand 15.8
6:49.35 Sofie Hallkvist 83 Ärla Härnösand 15.8
6:52.16 Lisa Nauclér 84 Järvsö Härnösand 15.8
6:53.10 Emilie Erhardt 83 Tureberg Härnösand 15.8
6:55.30 Sara Ivarsson 84 Tingberg Härnösand 15.8
6:57.68 Charlotte Karlsson 84 Tumba Huddinge 12.9
6:59.72 Marlene Larsson 83 Skövde Göteborg 18.6
7:01.86 Pamela Brown 84 Tumba Enskede 19.8
7:05.51 Signe Carlsson 83 SIF Skellefteå Skellefteå 20.6
7:06.65 Maria Rydqvist 83 Villstad Härnösand 15.8
7:08.44 Annika Sandberg 84 Trelleborg Härnösand 15.8
7:11.28 Unni Nilsson 84 Färjestaden Stockholm 19.9
7:12.13 Christin Rickardsson 84 Stockholm 19.9
7:12.23 Malin Sundén 84 Tumba Huddinge 12.9
7:12.87 Sara Bernestål 83 Sävedalen Härnösand 15.8
+
100m häck
13.98 Carolina Klüft 83 Växjö Karlskrona 28.8
14.36 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm Rönne, DEN 22.8
14.44 Jennie Nilsson 84 Vingarna Örnsköldsvik 12.9
14.44 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Stockholm 18.9
14.57 Linda Svensson 83 Arvika Västerås 30.7
14.80 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Vellinge 5.6
14.91 Lisa Norlin 83 Riviera Stockholm 18.9
15.00 Anna Mörstam 83 Växjö Stockholm 18.9
15.02 Anna Seleznova 83 Huddinge Västerås 30.7
15.03 Madelene Nylander 84 Örbyhus Sollentuna 30.5
15.12 Malin Nordqvist 84 Hammarby Stockholm 17.9
15.27 Sofia Larsson 83 Mölndal Karlskrona 28.8
15.29 Angelica Johansson 83 Hälle Sävedalen 6.6
15.32 Anna Brodin 83 Bollnäs Falun 22.5
15.32 Nadja Casadei 83 KA2 Reykjavik, ISL 3.7
15.41 Lisa Jansson 84 Västerås Stockholm 17.9
15.45 Mikaela Bernhardsson 83 Göteborgs KIK Falun 10.9
15.60 Linda Wallerman 83 Gefle Gävle 27.6
15.60 Linn Modin 84 Färjestaden Huddinge 7.8
15.66 Amanda Nilsson 83 Skellefteå AIK Stockholm 18.9
  medvind    
14.56 Linda Svensson 83 Arvika Härnösand 15.8
14.84 Lisa Norlin 83 Riviera Härnösand 15.8
14.84 Anna Seleznova 83 Huddinge Huddinge 12.9
+
300m häck
44.15 Jennie Nilsson 84 Vingarna Härnösand 15.8
44.24 Maria Warensjö 83 Nyköping Stockholm 19.9
44.63 Nadja Casadei 83 KA2 Göteborg 18.6
45.26 Anna Mörstam 83 Växjö Stockholm 19.9
45.35 Linn Modin 84 Färjestaden Härnösand 15.8
45.39 Amanda Nilsson 83 Skellefteå AIK Stockholm 19.9
45.45 Anna Brodin 83 Bollnäs Göteborg 18.6
45.48 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Härnösand 13.8
45.56 Lisa Norlin 83 Riviera Stockholm 19.9
45.90 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Härnösand 15.8
45.91 Linda Wallerman 83 Gefle Gävle 21.8
46.20 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Härnösand 13.8
46.46 Frida Öjerfalk 84 Boden Härnösand 15.8
46.76 Johanna Danielsson 84 Filipstad Stockholm 18.9
46.76 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Stockholm 19.9
46.87 Åsa Nilsson 83 Vännäs Stockholm 19.9
46.99 Ellen Valgeborg 83 Enköping Eskilstuna 6.6
47.30 Ulrika Nilsson 84 Orient Härnösand 15.8
47.47 Sara Göransson 83 Täby Stockholm 19.9
47.51 Elin Piel 83 Eksjö Södra Skruv 1.8
-
Höjd
1.83 Carolina Klüft 83 Växjö Härnösand 13.8
1.77 Angelica Johansson 83 Hälle Karlshamn 19.6
1.71 Emma Green 84 Ullevi Stockholm 19.9
1.70 Jenny Magnusson 83 Järvsö Umeå 11.9
1.66 Helena Redborg 83 Tureberg Högby 13.7
1.65 Lisa Hannula 83 Gefle Rauma, FIN 7.7
1.64 Anna Nordström 84 Kalmar Stockholm 19.9
1.63 Lisa Jansson 84 Västerås Västerås 31.7
1.62 Veronica Gulldén 84 Lerum Lerum 24.6
1.62 Nadja Casadei 83 KA2 Skruv 31.7
1.61 Johanna Höglund 84 Upsala Huddinge 7.8
1.61 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Lund 28.8
1.60 Madelene Nylander 84 Örbyhus Uppsala 8.5
1.60 Linn Modin 84 Färjestaden Färjestaden 4.8
1.59 Eva Schreil 83 Häselby Huddinge 12.9
1.58 Jennie Nilsson 84 Vingarna Örnsköldsvik 6.6
1.58 Linda Hagberg 83 Örebro Örebro 15.6
1.56 Amanda Nilsson 83 Skellefteå AIK Skellefteå 19.5
1.56 Anna Mörstam 83 Växjö Skruv 31.7
1.56 Kajsa Levin 83 Tranås Norrköping 22.8
-
Stav
3.32 Desirée Dahlgren 84 Malmö Vellinge 3.7
3.18 Sara Josefsson 84 Kville Härnösand 15.8
3.16 Jenny Östlund 84 Hässelby Stockholm 17.9
3.10 Therese Anefors 83 Örgryte Staffanstorp 13.6
3.08 Ida Glemne 84 Växjö Härnösand 15.8
3.00 Veronika Fridén 83 Mölndal Oslo, NOR 13.6
3.00 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Stockholm 17.9
2.98 Sofie Lundström 83 Västerås Härnösand 15.8
2.88 Therese Axelsson 83 Katrineholm Härnösand 15.8
2.88 Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK Härnösand 15.8
2.80 Linda Persson 84 Malmö Malmö 23.6
2.80 Louise Börjesson 84 Helsingborg Malmö 23.6
2.80 Caroline Fougman 84 Gefle Karlskrona 28.8
2.70 Maria Lundström 84 Hässelby Enskede 26.5
2.70 Tracey Andersson 84 Trelleborg Rönne, DEN 22.8
2.63 Jessika Andersson 84 Gefle Härnösand 15.8
2.62 Madelene Nylander 84 Örbyhus Uppsala 18.5
2.60 Linda Rundahl 84 Orient Skövde 24.5
2.50 Merja Moilanen 83 Mölndal Göteborg 29.5
+
Längd
6.13 Carolina Klüft 83 Växjö Härnösand 15.8
5.82 Anna Seleznova 83 Huddinge Härnösand 15.8
5.75 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm Rönne, DEN 22.8
5.63 Sofia Larsson 83 Mölndal Karlskrona 28.8
5.55 Angelica Johansson 83 Hälle Sävedalen 5.6
5.54 Madelene Nylander 84 Örbyhus Stockholm 17.9
5.49 Linda Svensson 83 Arvika Stockholm 19.9
5.48 Kajsa Levin 83 Tranås Tranås 26.9
5.45 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Falun 22.5
5.35 Jennie Nilsson 84 Vingarna Östersund 19.6
5.33 Anna Berg 83 Ysadt Lund 28.8
5.31 Nadja Casadei 83 KA2 Skruv 1.8
5.30 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 22.7
5.30 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Västerås 1.8
5.29 Joni Winter 84 Sundsvall Stockholm 17.9
5.27 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Skruv 1.8
5.25 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 18.6
5.25 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Falun 11.9
5.21 Kim Andersson 84 Sundsvall Timrå 22.8
5.20 Viktoria Gustafsson 84 Hässelby Västerås 1.8
  okänd vind    
5.51 Jennie Nilsson 84 Vingarna Örnsköldsvik 12.9
5.30 Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK Mölndal 29.8
5.29 Jenny Magnusson 83 Järvsö Piteå 17.7
5.24 Ulrika Nilsson 84 Orient Mölndal 29.8
  medvind    
5.56 Angelica Johansson 83 Hälle Karlshamn 20.6
5.48 Kajsa Levin 83 Tranås Växjö 25.8
5.45 Anna Berg 83 Ysatd Lund 28.8
5.44 Yamu Jagne 83 Angered Sävedalen 5.6
5.39 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Härnösand 14.8
5.33 Cecilia Staaf 84 Vingarna Härnösand 25.7
5.32 Emma Johannesson 84 Hovslätt Härnösand 14.8
5.30 Anna Mörstam 83 Växjö Skruv 15.5
5.25 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 22.7
  skoltävling    
5.35 Anna Nordström 84 Kalmar Kalmar 30.9
+
Tresteg
12.05 Kajsa Levin 83 Tranås Kalmar 23.7
11.89 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm Helsingborg 9.7
11.74 Yamu Jagne 83 Angered Sävedalen 7.8
11.66 Anna Seleznova 83 Huddinge Stockholm 17.9
11.63 Linda Svensson 83 Arvika Helsingborg 9.7
11.58 Anna Mörstam 83 Växjö Stockholm 17.9
11.55 Madelene Nylander 84 Örbyhus Sollentuna 30.5
11.47 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Härnösand 13.8
11.40 Caroline Larsson 83 Norrköping Stockholm 17.9
11.24 Lisa Jansson 84 Västerås Stockholm 18.9
11.19 Amy Quinones 84 Göteborgs KIK Sävedalen 7.8
11.10 Anna Nordström 84 Kalmar Stockholm 18.9
10.97 Ida Glemne 84 Växjö Härnösand 13.8
10.97 Johanna Gudmundsson 84 Stockholm 18.9
10.94 Sara Josefsson 84 Kville Halmstad 18.7
10.81 Petronella Malmqvist 83 Tanum Uddevalla 12.6
10.77 Klara Grahnström 84 Växjö Växjö 2.9
10.76 Malin Wiik 83 Sundsvall Hudiksvall 24.5
10.73 Johanna Jönsson 84 Orient Stockholm 18.9
10.70 Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne Västerås 30.7
  okänd vind    
10.71 Caroline Dagh 84 Kilafors Järvsö 18/19.9
  medvind    
11.36 Ida Glemne 84 Växjö Skruv 31.7
10.98 Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne Helsingborg 9.7
10.94 Emma Gustafsson 83 Mölndal Göteborg 20.6
10.78 Cecilia Staaf 84 Vingarna Örnsköldsvik 30.5
10.74 Jenny Magnusson 83 Järvsö Piteå 18.7
+
Kula
13.91 Rebecka Kvist 83 Alvesta Göteborg 18.6
13.86 Sofia Renman 83 Östersund Härnösand 13.8
13.79 Sara Wikström 84 Tureberg Helsingborg 11.7
13.68 Sofie Lundström 83 Västerås Karlstad 28.8
13.03 Mikaela Johansson 84 Ärla Stockholm 19.9
12.86 Izabel Savic 83 IF Göta Kvarnsveden 21.8
12.57 Karin Engström 83 IF Göta Stockholm 17.9
12.55 Emma Ekström 84 Boo Västerås 1.8
12.53 Therese Palm 84 Hovslätt Härnösand 14.8
12.47 Madelene Nylander 84 Örbyhus Nynäshamn 12.6
12.36 Carolina Klüft 83 Växjö Falun 11.9
12.30 Nadja Casadei 83 KA2 Reykjavik, ISL 3.7
11.95 Emilia Löfgren 83 Enköping Västerås 1.8
11.89 Tracey Andersson 84 Trelleborg Vellinge 11.9
11.87 Christel Nordin 83 Eslöv Vellinge 11.9
11.82 Rebecka Vandor 83 Kvarnsveden Ludvika 6.6
11.82 Katrin Nordqvist 84 Heros Kvarnsveden 21.8
11.75 Elinor Holgersson 84 Ystad Stockholm 19.9
11.72 Anna Mörstam 83 Växjö Karlskrona 28.8
11.72 Linda Wijkander 83 Klippan Stockholm 17.9
11.69 Charlotte Åberg 83 Färjestaden Rönne, DEN 22.8
+
Diskus
38.91 Charlotte Åberg 83 Färjestaden Kalmar 21.7
37.74 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 13.9
37.39 Christel Nordin 83 Eslöv Vellinge 11.9
35.78 Maria Grahn 84 Vingarna Örnsköldsvik 12.9
35.52 Charlotte Sjödin 83 Riviera Piteå 18.7
35.30 Sara Wikström 84 Tureberg Stockholm 17.9
34.43 Emma Johannesson 84 Hovslätt Rönne, DEN 22.8
34.01 Sofia Renman 83 Östersund Krokom 8.8
32.56 Katrin Nordqvist 84 Heros Stockholm 17.9
31.48 Erika Fahlström 84 Fjugesta Falköping 12.9
31.05 Tracey Andersson 84 Trelleborg Vellinge 4.8
30.86 Mikaela Johansson 84 Ärla Härnösand 13.8
30.78 Susanne Hansson 83 Dals Södra Uddevalla 24.7
30.71 Petronella Malmqvist 83 Tanum Stockholm 19.9
30.40 Lovisa Persson 84 Halmstad Halmstad 17.6
30.33 Sofie Lundström 83 Västerås Karlsatd 12.10
30.24 Rebecka Kvist 83 Alvesta Karlshamn 13.6
29.29 Emilia Löfgren 83 Enköping Enköping 30.6
29.28 Susanne Stenemalm 84 Klippan Karlskrona 3.7
28.85 Katarina Ström 83 Tierp Stockholm 19.9
+
Slägga
51.81 Emma Olsson 83 Västerås Västerås 10.10
50.58 Karin Engström 83 IF Göta Karlskrona 28.8
47.60 Madelene Fahlstedt 83 Gefle Rimbo 12.12
47.19 Rebecka Kvist 83 Alvesta Karlskrona 4.7
45.73 Charlotte Sjödin 83 Riviera Piteå 17.7
43.24 Christel Nordin 83 Eslöv Rönne, DEN 22.8
42.98 Maria Grahn 84 Vingarna Örnsköldsvik 3.10
42.50 Lovisa Persson 84 Halmstad Enskede 18.9
42.43 Marie Dagerhem 83 Kalmar Rönne, DEN 22.8
42.18 Sofia Renman 83 Östersund Östersund 20.6
40.27 Merja Moilanen 83 Mölndal Härnösand 15.8
40.00 Helen Persson 83 Sundsvall Härnösand 15.8
39.70 Desirée Dahlgren 84 Malmö Hässleholm 1.8
39.65 Linda Wijkander 83 Klippan Enskede 18.9
39.31 Jenny Skilberg 84 Huddinge Stora Mossen 28.12
38.56 Madeleine Frykholm 84 Bore Karlstad 28.8
38.49 Tracey Andersson 84 Trelleborg Hässleholm 1.8
38.20 Emelie Risberg-Hellström 83 Nynäshamn Norrköping 22.8
38.11 Maria Gustavsson 83 Hinden Karlskrona 25.9
37.43 Katarina Ström 83 Tierp Enköping 29.8
  obekräftat    
41.82 Merja Moilanen 83 Mölndal Mölndal 15.9
+
Spjut
44.87 Izabel Savic 83 IF Göta Stockholm 18.9
44.18 Sofia Renman 83 Östersund Stockholm 18.9
42.02 Cecilia Larsson 83 Katrineholm Härnösand 15.8
40.13 Elinor Holgersson 84 Ystad Rönne, DEN 22.8
39.97 Emma Ekström 84 Boo Stockholm 18.9
39.37 Kajsa Kuronen 83 Mölndal Sävedalen 6.6
39.28 Dagny Veinberg 83 Lidingö Stockholm 18.9
37.77 Josephine Johansson 84 Arvika Härnösand 14.8
37.57 Carolina Klüft 83 Växjö Reykjavik, ISL 4.7
36.35 Malin Wiik 83 Sundsvall Krokom 4.7
36.24 Hanna Sundewall 84 Kalmar Kalmar 21.7
36.17 Anna Lundström 83 Riviera Härnösand 15.8
35.65 Madeleine Frykholm 84 Bore Kil 8.8
35.19 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Härnösand 14.8
34.68 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Falun 11.9
33.79 Emilia Löfgren 83 Enköping Enköping 29.8
33.66 Susanne Hansson 83 Dals Södra Uddevalla 25.7
33.58 Anna Torstensson 84 Hammerdal Stockholm 18.9
33.57 Marie Nordh 84 IF Göta Arvika 25.7
32.97 Ellen Valgeborg 83 Enköping Stockholm 18.9
-
Sjukamp
6.584 Carolina Klüft 83 Växjö Falun 12.9
5.261 Nadja Casadei 83 KA2 Reykjavik, ISL 4.7
5.214 Anna Mörstam 83 Växjö Falun 12.9
5.072 Madelene Nylander 84 Örbyhus Nynäshamn 13.6
5.039 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Falun 11.9
4.967 Jennie Nilsson 84 Vingarna Huddinge 8.8
4.950 Angelica Johansson 83 Hälle Nynäshamn 13.6
4.833 Linn Modin 84 Färjestaden Huddinge 8.8
4.672 Lisa Jansson 84 Västerås Falun 11.9
4.592 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Huddinge 8.8
4.582b Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm Stenungsund 4.7
4.427 Jenny Magnusson 83 Järvsö Karlshamn 20.6
4.401 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Gävle 26.9
4.299 Maria Warensjö 83 Nyköping Nynäshamn 13.6
4.229 Petronella Malmqvist 83 Tanum Falun 12.9
4.157 Malin Wiik 83 Sundsvall Huddinge 8.8
4.124 Ida Glemne 84 Växjö Oskarshamn 18.7
3.871 Johanna Höglund 84 Upsala Huddinge 8.8
3.657 Malin Sundén 84 Tumba Gävle 26.9
3.634 Isabelle Friberg 84 Orient Huddinge 8.8

 

 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 99

Kvinnor ute 99

P18 ute 99

F18 ute 99

P16 ute 99

F16 ute 99

P14 ute 99

F14 ute 99

>