Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


F18 UTE 1999


Uppdaterat: 17 december 1999

 

100m
11.76 Jenny Kallur 81 Falun Göteborg 4.9
11.84 Susanna Kallur 81 Falun Ludvika 29.6
12.06 Emma Rienas 82 Filipstad Malmö 6.8
12.21 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Göteborg 19.6
12.24 Theresia Jonsson 82 Kalmar Sundsvall 13.8
12.28 Linda Fernström 81 Hässelby Karlstad 31.8
12.34 Jessica Palm 82 IF Göta Sävedalen 5.6
12.43 Malin Jeppsson 81 Lund Lund 16.6
12.45 Charlotte Nordh 82 IF Göta Göteborg 19.6
12.49 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Sävedalen 5.6
12.50 Karin Nilsson 81 Lund Göteborg c27.6
12.54 Linda Olsson 81 Falun Bollnäs 10.7
12.62 Anna Lilja 81 Nyköping Nyköping 9.6
12.65 Ida Agering 81 Malmö Vellinge 3.7
12.66 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg c27.6
12.70 Annicka Hägglund 81 Brännan Gävle 3.7
12.74 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Karlstad 28.8
12.75

Sara Erixon 81 Västerås

Västerås 17.6
12.75 Karin Jansson 82 Kil Karlstad 28.8
12.76 Anja Ödman 82 Ullevi Sävedalen 7.8
12.76 Erica Karlsson 82 IFK Umeå Skellefteå 21.8
  okänd vind    
12.66 Erica Karlsson 82 IFK Umeå Umeå 11.9
  medvind    
11.61 Jenny Kallur 81 Falun Kuortane, FIN 26.6
11.97 Emma Rienas 82 Filipstad Kuortane, FIN 26.6
12.14 Linda Fernström 81 Hässelby Sundsvall 13.8
12.36 Charlotte Nordh 82 IF Göta Sundsvall 13.8
12.37 Malin Jeppsson 81 Lund Vellinge 5.6
12.61 Anna Lilja 81 Nyköping Norrköping 8.5
12.61 Josefin Näsman 81 Bollnäs Gävle 27.6
12.74 Anja Ödman 82 Ullevi Sundsvall 13.8
12.75 Hanna Brännström 82 Luleå Sundsvall 13.8
+
200m
23.56 Jenny Kallur 81 Falun Karlstad 31.8
24.78 Emma Rienas 82 Filipstad Sundsvall 15.8
24.79 Linda Fernström 81 Hässelby Stockholm 30.7
24.95 Theresia Jonsson 82 Kalmar Malmö 21.8
25.00 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Göteborg 20.6
25.00 Susanna Kallur 81 Falun Falun 10.9
25.17 Charlotte Nordh 82 IF Göta Göteborg 20.6
25.38 Karin Nilsson 81 Lund Velligne 12.9
25.62 Josefin Näsman 81 Bollnäs Stockholm 30.7
25.64 Linda Olsson 81 Falun Bollnäs 10.7
25.74 Annicka Hägglund 81 Brännan Gävle 3.7
25.85 Anna Lilja 81 Nyköping Uppsala 5.6
25.92 Sofie Toftgård 82 Halmstad Halmstad 17.7
25.96 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Norrköping 8.5
25.98 Paulina Orell 81 Norrköping Norrköping 21.7
26.07 Linda Knutsson 81 Täby Sollentuna 29.5
26.07 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Helsingborg 10.7
26.15 Malin Jeppsson 81 Lund Göteborg 20.6
26.18 Jessica Palm 82 IF Göta Sävedalen 6.6
26.19 Erica Karlsson 82 IFK Umeå Gävle 3.7
  medvind    
24.79 Linda Fernström 81 Hässelby Uddevalla 25.7
25.15 Charlotte Nordh 82 IF Göta Västerås 31.7
26.01 Carolina Rijpma 82 Lund Vellinge 5.6
26.02 Ida Agering 81 Malmö Halmstad 17.7
26.11 Caroline Öhman 81 Hässelby Huddinge 12.9
26.17 Emma Jansson 81 Gefle Gävle 21.7
  troligen manuellt, okänd vind    
26.10 Ida Agering 81 Malmö Malmö 2.9
-
400m
55.68 Linda Olsson 81 Falun Göteborg 4.9
56.13 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Göteborg 4.9
57.08 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 23.6
57.35 Paulina Orell 81 Norrköping Norrköping 21.8
57.91 Anna Lilja 81 Nyköping Sundsvall 14.8
58.28 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Örebro 16.6
58.91 Theresia Jonsson 82 Kalmar Karlskrona 25.9
59.46 Caroline Huldén 81 IF Göta Sundsvall 14.8
59.51 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Malmö 22.8
59.66 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg c27.6
59.74 Sara Liljegren 81 Hammarby Göteborg 19.6
59.77 Sofie Toftgård 82 Halmstad Göteborg 19.6
59.78 Fia Eriksson 81 IFK Göteborg Sävedalen 6.6
60.03 Karin Nilsson 81 Lund Halmstad 18.7
60.37 Linda Knutsson 81 Täby Sundsvall 14.8
60.64 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Jönköping 2.6
60.65 Jenny Bogren 82 Upsala Stockholm 19.9
60.85 Ida Agering 81 Malmö Malmö 23.6
60.89 Maria Ekman 81 Västerås Stockholm 19.9
61.07 Josefin Näsman 81 Bollnäs Ljusdal 20.7
  manuellt    
60.6m Marie-Louise Wiberg 81 Kalmar Kalmar 24.5
+
800m
2:09.56 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Imperia, ITA 23.6
2:10.92 Sandra Pode 81 Heleneholm Karlskrona 4.7
2:11.75 Linda Olsson 81 Falun Göteborg 5.9
2:13.70 Ida Nilsson 81 Högby Stockholm 18.9
2:13.81 Camilla Dahlin 81 Rånäs Malmö 6.8
2:14.08 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Stockholm 18.9
2:14.74 Isabell Ahlström 81 Rånäs Sollentuna 29.5
2:14.77 Marie Nilsson 81 IF Göta Stockholm 18.9
2:17.02 Mia Larsson 81 Lund Klippan 6.6
2:17.89 Rebecca Johansson 81 IF Göta Sundsvall 15.8
2:19.06 Daniella Antberg 81 Malmslätt Sollentuna 29.5
2:19.08 Martina Högberg 81 Täby Sollentuna 29.5
2:19.23 Maria Lassus 82 Väsby Sollentuna 29.5
2:20.63 Emma Sjögren 81 IF Göta Stockholm 18.9
2:20.73 Sara Liljegren 81 Hammarby Enskede 5.6
2:21.33 Lisa Haglund 81 Heleneholm Göteborg 20.6
2:21.94 Ann Carlsson 81 Kinna Stockholm 18.9
2:22.07 Caroline Huldén 81 IF Göta Sävedalen 5.6
2:22.16 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Sollentuna 29.5
2:22.22 Petra Kjellson 82 Spårvägen Stockholm 18.9
-
1500m
4:22.98 Ida Nilsson 81 Högby Göteborg 4.9
4:24.81 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Enskede 27.5
4:28.82 Isabell Ahlström 81 Rånäs Sollentuna 30.5
4:30.14 Mia Larsson 81 Lund Malmö 8.8
4:38.34 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Västerås 1.8
4:38.35 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 29.6
4:40.40 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Stockholm 17.9
4:41.11 Kerstin Ribers 81 Katrineholm Stockholm 17.9
4:43.05 Camilla Dahlin 81 Rånäs Enskede 27.5
4:43.47 Rebecca Johansson 81 IF Göta Enskede 27.5
4:45.30 Daniella Antberg 81 Malmslätt Sundsvall 13.8
4:47.49 Marie Nilsson 81 IF Göta Stockholm 17.9
4:48.99 Annsofie Pettersson 82 Karlskoga Ludvika 29.6
4:52.21 Lisa Haglund 81 Heleneholm Halmstad 18.7
4:52.89 Martina Högberg 81 Täby Stockholm 17.9
4:53.38 Petra Kjellson 82 Spårvägen Huddinge 10.9
4:56.36 Emma Sjögren 81 IF Göta Stockholm 17.9
4:56.69 Anna Stenbäck 82 Norrköping Göteborg 19.6
4:57.36 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Stockholm 17.9
5:05.28 Ann Carlsson 81 Kinna Halmstad 18.7
-
3000m
9:26.90 Ida Nilsson 81 Högby Högby 13.7
9:46.09 Mia Larsson 81 Lund Malmö 29.5
9:46.11 Isabell Ahlström 81 Rånäs Oskarshamn 7.7
9:50.50 Ebba Stenbäck 81 Söderköping Sundsvall 15.8
10:03.71 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Stockholm 19.9
10:18.45 Kerstin Ribers 81 Katrineholm Stockholm 19.9
10:25.81 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Stockholm 19.9
10:27.35 Lisa Haglund 81 Heleneholm Sundsvall 15.8
10:33.92 Rebecca Johansson 81 IF Göta Helsingborg 9.7
10:43.14 Daniella Antberg 81 Malmslätt Sundsvall 15.8
11:06.08 Lena Mellbäck 81 Tranås Klippan 27.6
11:07.02 Martina Högberg 81 Täby Huddinge 12.9
11:10.17 Astrid Gillenius 82 Trollhättans IF Lista, NOR 21.8
11:10.64 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Uppsala 5.6
11:15.43 Ann Carlsson 81 Kinna Stockholm 19.9
11:17.45 Ella Ollonen 82 Edsbyn Ljusdal 26.5
11:31.25 Patricia Classon 82 Täby Uppsala 24.5
11:32.08 Maria Andersson 81 Bollebygd Helsingborg 9.7
11:40.67 Pauline Hyttner 82 Fredrikshof Enskede 21.9
11:47.68 Cecilia Theorell 82 Solna Helsingborg 9.7
+
100m häck
13.41 Susanna Kallur 81 Falun Stockholm 30.7
13.70 Jenny Kallur 81 Falun Stockholm 18.9
14.63 Anna-Karin Byström 81 IF Göta Enskede 27.5
14.79 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Stockholm 18.9
14.83 Marlene Forslund 82 Kovland Närpiö, FIN 30.7
14.86 Hanna Brännström 82 Luleå Stockholm 18.9
15.29 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Kalmar 24.5
15.31 Carolina Rijpma 82 Lund Karlskrona 3.7
15.35 Ida Sjöling 81 Lidingö Olofström 24.7
15.36 Stina Bohgard 82 Tureberg Stockholm 18.9
15.47 Malin Jeppsson 81 Lund Stockholm 18.9
15.54 Paulina Orell 81 Norrköping Stockholm 18.9
15.82 Sara Brankell 81 Mölndal Borås 3.7
15.83 Sofie Nilsson 82 Falun Ludvika 5.6
15.97 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Huddinge 12.9
15.99 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Glostrup, DEN 5.6
16.11 Jennie Mossberg 82 Trollhättans SK Uddevalla 25.7
16.26 Johanna Rönner 82 Ullevi Uddevalla 25.7
16.34 Emma Allvin 81 Gefle Rauma, FIN 7.7
16.60 Josefin Näsman 81 Bollnäs Ljusdal 20.7
  medvind    
15.17 Stina Bohgard 82 Tureberg Enskede 15.6
16.02 Sophie Ohlsson 82 Skade Gävle 25.9
16.20 Karin Brokopp 81 Halmstad Halmstad 18.7
16.28 Emma Allvin 81 Gefle Falun 10.9
-
300m häck
42.81 Paulina Orell 81 Norrköping Sundsvall 15.8
43.78 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Stockholm 19.9
43.96 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Göteborg 18.6
44.32 Josefin Näsman 81 Bollnäs Sollentuna 29.5
45.00 Karin Jansson 82 Kil Sundsvall 14.8
45.39 Viktoria Ganterud 81 IF Göta Stockholm 19.9
45.44 Sofie Nilsson 82 Falun Västerås 31.7
45.45 Amanda Ottordahl 82 Mölndal Göteborg 18.6
46.56 Karin Nilsson 81 Lund Karlskrona 2.7
46.77 Johanna Rönner 82 Ullevi Malmö 22.8
46.78 Terese Söderlund 82 Kovland Stockholm 19.9
47.62 Malin Jeppsson 81 Lund Stockholm 19.9
47.85 Maria Berggren 82 Göteborgs KIK Sävedalen 7.8
48.55 Jennie Boström 82 Heby Göteborg 18.6
48.65 Jennie Mossberg 82 Trollhättans SK Västerås 31.7
49.23 Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall Stockholm 19.9
49.24 Julianna Szabo 81 Örebro Stockholm 19.9
49.29 Anna Frostensson 82 Skruv Hässleholm 1.8
49.30 Lisa Edqvist 82 Frösö Helsingborg 9.7
49.52 Sara Liljegren 81 Hammarby Enskede 18.5
-
Höjd
1.82 Jenny Isgren 81 Skurup Celle Ligure, ITA 22.6
1.71 Stina Bohgard 82 Tureberg Trollbäcken 19.6
1.70 Susanna Kallur 81 Falun Falun 10.9
1.69 Sara Brankell 81 Mölndal Sundsvall 15.8
1.69 Anna Wiberger 82 Mölndal Sundsvall 15.8
1.67 Emma Lilja 82 Heleneholm Vellinge 3.7
1.67 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Halmstad 18.7
1.66 Linn Lundberg 82 Ystad Vellinge 27.6
1.65 Paulina Orell 81 Norrköping Göteborg c27.6
1.61 Hanna Brännström 82 Luleå Nynäshamn 12.6
1.61 Ida Sjöling 81 Lidingö Olofström 24.7
1.61 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Sundsvall 15.8
1.61 Linda Persson 81 Växjö Stockholm 19.9
1.60 Sofia Ursby 82 Växjö Karlskrona 4.7
1.60 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Kalmar 23.7
1.59 Emma Allvin 81 Gefle Gävle 27.6
1.58 Sophie Ohlsson 82 Skade Falun 10.9
1.56 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Visby 23.5
1.56 Sofie Nilsson 82 Falun Karlshamn 19.6
1.55 Malou Österberg 82 Kville Skövde§ 24.5
-
Stav
3.86 Maria Rendin 82 Heleneholm Göteborg 5.9
3.71 Charlotte Karlsson 82 Malmö Göteborg 4.9
3.68 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Göteborg 5.9
3.65 Liza Jörnung 81 Duvbo Uddevalla 25.7
3.62 Emma Josefsson 81 Kville Malmö 7.8
3.33 Åsa Pettersson 81 Tureberg Stockholm 17.8
3.30 Anna Björkman 81 Lidingö Enskede 21.6
3.22 Linda Persson 81 Växjö Stockholm 18.9
3.20 Fevrounia Stafilidou 82 Skruv Växjö 25.8
3.07 Marie Wasserman 82 Tumba Stockholm 18.9
3.05 Eline Lind 82 IF Göta Göteborg 20.6
3.00 Helena Ahxner 81 Mölndal Malmö 21.8
2.70 Kristin Olsson 81 Sundsvall Närpiö, FIN 30.7
2.63 Karolina Syrén 82 Hovslätt Värnamo 29.8
2.53 Christina Franklin 82 Växjö Värnamo 29.8
2.50 Jennie Wiksten 82 Kovland Sundsvall 22.5
2.32 Linda Kjellberg 82 Täby Huddinge 11.9
2.30 Malin Jeppsson 81 Lund Skövde 24.5
2.30 Ulrica Hansson 82 Järvsö Bollnäs 18.8
+
Längd
5.92 Susanna Kallur 81 Falun Stockholm 18.9
5.86 Susanna Rahm 82 Göteborgs KIK Stockholm 18.9
5.84 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 19.6
5.75 Sara Brankell 81 Mölndal Sävedalen 5.6
5.68 Jessica Palm 82 IF Göta Göteborg 19.6
5.64 Jenny Kallur 81 Falun Helsingborg 11.7
5.62 Kajsa Dahlöf 81 Ullevi Sävedalen 5.6
5.60 Anna Wiberger 82 Mölndal Stockholm 18.9
5.59 Emma Rienas 82 Filipstad Stockholm 18.9
5.58 Carolina Rijpma 82 Lund Sundsvall 13.8
5.57 Lisa Holmgren 81 Trollhättans SK Trollhättan 24.5
5.57 Maria Eklund 82 Sundsvall Sollentuna 29.5
5.57 Hanna Brännström 82 Luleå Stockholm 18.9
5.54 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Arvika 24.7
5.48 Anja Ödman 82 Ullevi Stockholm 18.9
5.46 Ida Sjöling 81 Lidingö Västerås 1.8
5.44 Angelica Ström 81 Tierp Eskilstuna 5.6
5.44 Anna Olsson 82 Ymer Sävedalen 5.6
5.37 Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall Sundsvall 13.8
5.34 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Sävedalen 5.6
  okänd vind    
5.62 Maria Eklund 82 Sundsvall Sundsvall 22.5
  medvind    
5.79 Jessica Palm 82 IF Göta Sävedalen 5.6
5.74 Anna Wiberger 82 Mölndal Stockholm 18.9
5.67 Emma Rienas 82 Filipstad Stockholm 18.9
5.66 Hanna Brännström 82 Luleå Västerås 1.8
5.64 Maria Eklund 82 Sundsvall Örnsköldsvik 6.6
5.62 Carolina Rijpma 82 Lund Malmö 21.8
5.40 Sophie Ohlsson 82 Skade Rauma, FIN 8.7
5.35 Kajsa Dahlöf 82 Ullevi Göteborg 29.5
-
Tresteg
12.87 Anna Wiberger 82 Mölndal Jönköping 23.6
12.56 Maria Eklund 82 Sundsvall Sundsvall 14.8
12.25 Maria Berggren 82 Göteborgs KIK Västerås 17.6
12.12 Sara Brankell 81 Mölndal Malmö 7.8
11.99 Charlotta Ekman 81 Falköping Sundsvall 14.8
11.89 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Sundsdavll 14.8
11.71 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Sundsvall 23.5
11.48 Angelica Ström 81 Tierp Enköping 28.8
11.43 Christina Franklin 82 Växjö Kalmar 23.7
11.42 Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil Stockholm 19.9
11.39 Susanna Eggertsen 81 Orient Sundsvall 14.8
10.97 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Kalmar 14.6
10.96 Doreen Nagawa 82 Ullevi Sävedalen 5.6
10.83 Tina Nordstrand 81 Vingarna Stockholm 19.9
10.79 Caroline Lundgren 81 Duvbo Huddinge 12.9
10.78 Ida Sjöling 81 Lidingö Enskede 22.6
10.71 Louise Pettersson 82 Göteborgs KIK Göteborg 14.9
10.69 Viktoria Ganterud 81 IF Göta Karlstad 13.9
  medvind    
12.27 Maria Berggren 82 Göteborgs KIK Göteborg 20.6
11.77 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Skellefteå 22.8
11.63 Christina Franklin 82 Växjö Skruv 15.5
-
Kula
13.08 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Helsingborg 11.7
13.00 Marie Hilmersson 81 Hässelby Eskilstuna 5.6
12.46 Karin Larsson 81 Garphyttan Helsingborg 11.7
12.23 Sofia Lundquist 81 Vännäs Västerås 1.8
12.13 Kajsa Fällström 82 Istrum Helsingborg 11.7
11.97 Anna Pihlgren 82 Arvika Kvarnsveden 23.5
11.82 Marlene Forslund 82 Kovland Krokom 3.7
11.45 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 18.5
11.30 Emma Ross 82 Boden Piteå 18.7
11.21 Malin Andersson 82 Mölndal Uddevalla 24.5
10.96 Hanna Brännström 82 Luleå Skellefteå 21.8
10.76 Pia Gustavsson 82 Färjestaden Göteborg 19.6
10.64 Åsa Lundgren 82 Arboga Norrköping 15.5
10.51 Marielle Månskär 81 Hälle Uddevalla 24.5
10.40 Jenny Kallur 81 Falun Falun 10.9
10.37 Carolina Madsen 82 Halmstad Stockholm 19.9
10.33 Gunilla Olovsson 82 Märsta Hässelby 15.9
10.30 Emma Allvin 81 Gefle Falun 10.9
10.10 Jenny Isgren 81 Skurup Simrishamn 13.5
10.05 Ida Sjöling 81 Lidingö Nynäshamn 12.6
+
Diskus
44.34 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Hässleholm 31.7
43.22 Sofia Lundquist 81 Vännäs Skellefteå 21.8
42.35 Malin Andersson 82 Mölndal Malmö 22.8
39.61 Johanna Gustafson 82 Råby-Rekarne Nyköping 12.9
39.43 Karin Larsson 81 Garphyttan Karlstad 13.9
38.93 Marie Hilmersson 81 Hässelby Stockholm 18.9
38.24 Pia Gustavsson 82 Färjestaden Kalmar 21.7
37.47 Sandra Johannesson 82 Helsingborg Helsingborg 28.8
35.02 Emma Ross 82 Boden Piteå 18.7
34.58 Maria Eriksson 82 Bore Torsby 21.9
34.40 Kajsa Fällström 82 Istrum Skövde 8.6
34.39 Maria Andersson 82 Arvika Arvika 24.7
33.21 Anna Pihlgren 82 Arvika Arvika 24.7
32.87 Kristina Gjörde 81 Mölndal Göteborg 20.6
32.74 Ida-Maria Holmgren 82 Kyrkhult Olofström 22.8
32.66 Ulrica Hansson 82 Järvsö Östersund 19.6
32.64 Emma Pettersson 81 Österhaninge Huddinge 10.9
32.19 Marlene Forslund 82 Kovland Hudiksvall 24.5
31.76 Kristin Andersson 82 Järvsö Stockholm 18.9
31.69 Sara Lidman 81 Kongahälla Stenungsund 16.5
+
Slägga
52.07 Marie Hilmersson 81 Hässelby Sundsvall 13.8
47.22 Maria Andersson 82 Arvika Torsby 21.7
43.88 Charlotta Nilsson 81 Tjörn-Nösnäs Nässjö 7.8
43.19 Cecilia Wanhainen 82 Västerås Västerås 26.8
43.00 Anna Mejenquist 82 Stockaryd Karlskrona 4.7
42.52 Johanna Gustafson 82 Råby-Rekarne Halmstad 17.7
41.21 Maria Eriksson 82 Bore Torsby 21.9
41.11 Marlene Forslund 82 Kovland Krokom 4.7
40.67 Sofia Lundquist 81 Vännäs Kalmar 21.7
40.62 Ida-Maria Holmgren 82 Kyrkhult Växjö 2.9
39.75 Cecilia Fernström 81 Wedevåg Gävle 10.7
39.31 Ulrica Hansson 82 Järvsö Sundsvall 13.8
36.61 Sofii Mattsson 81 Hammarby Sollentuna 30.5
35.85 Lena Marcusson 81 Vingarna Örnsköldsvik 3.10
35.20 Maria Sandberg 81 Hammarby Enskede 23.6
34.40 Helena Jonsson 82 Hinden Kalmar 5.5
33.32 Kristin Andersson 82 Järvsö Järvsö 29.9
31.64 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Nybro 11.9
31.47 Kristin Olsson 81 Sundsvall Sundsvall 23.6
31.40 Karin Larsson 81 Garphyttan Örebro 23.6
-
Spjut
47.56 Brigitta Lado 81 Hässelby Gävle 14.7
45.10 Mikaela Wieslander 81 Alvesta Helsingborg 11.7
44.44 Gunilla Olovsson 82 Märsta Sundsvall 14.8
44.41 Anna Pihlgren 82 Arvika Karlstad 12.6
38.25 Malin Davidsson 81 Vittsjö Helsingborg 11.7
37.83 Kristin Andersson 82 Järvsö Ljusdal 24.6
37.62 Annette Ekberg 81 Märsta Karlstad 12.6
37.26 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Västerås 30.7
36.91 Åsa Lundgren 82 Arboga Eskilstuna 6.6
36.70 Hanna Öberg 82 Sikeå Umeå 9.6
35.82 Johanna Gustafson 82 Råby-Rekarne Karlstad 7.10
34.78 Lina Persson 82 Brännan Bollnäs 10.7
34.51 Sophie Ohlsson 82 Skade Stockholm 17.9
34.14 Eleanor Knowles 81 Alingsås Alingsås 1.9
33.90 Anna Mejenquist 82 Stockaryd Skruv 15.5
33.24 Anna Stenbäck 82 Norrköping Norrköping 23.6
32.85 Sofie Hellström 81 Katrineholm Sollentuna 30.5
32.76 Maria Leijon 82 Mariestad Skövde 9.5
32.26 Anneli Jyrkin 81 Hovslätt Jönköping 29.5
31.57 Ida Sjöling 81 Lidingö Nynäshamn 13.6
-
Sjukamp
4.998 Susanna Kallur 81 Falun Falun 11.9
4.777 Jenny Kallur 81 Falun Falun 11.9
4.579 Ida Sjöling 81 Lidingö Olofström 25.7
4.391 Hanna Brännström 82 Luleå Nynäshamn 13.6
4.324 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Glostrup, DEN 6.6
4.257 Sophie Ohlsson 82 Skade Gävle 26.9
4.174 Emma Allvin 81 Gefle Falun 11.9
4.010 Sofie Nilsson 82 Falun Karlshamn 20.6
3.108b Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Kalmar 14.9

 

 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 99

Kvinnor ute 99

P18 ute 99

F18 ute 99

P16 ute 99

F16 ute 99

P14 ute 99

F14 ute 99

>