Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Tisdag 11 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


MÄN UTE 1999



Uppdaterat: 7 januari 2000


100m

10.30 Patrik Lövgren 75 Malmö Lappeenranta, FIN 25.7
10.40 Torbjörn Eriksson 71 Sundsvall Halmstad 17.7
10.45 Lenny Martinez 78 Huddinge Malmö 6.8
10.46 Mikael Ahl 78 Ullevi Uddevalla 24.7
10.47 Peter Karlsson 70 Alingsås Ludvika 29.6
10.48 Christofer Ohlsson 78 Växjö Sundsvall 13.8
10.48 Henrik Olausson 73 Ymer Mölndal 29.8
10.50 Matias Ghansah 74 Malmö Malmö 6.8
10.57 Tobias Karlsson 74 KA2 Malmö 23.6
10.57 Christofer Sandin 79 Mölndal Sundsvall 13.8
10.59 Torbjörn Mårtensson 72 Malmö Lund 16.6
10.59 Johan Engberg 81 Finspång Norrköping 21.7
10.62 Berhane Haile 69 Tureberg Enskede 21.6
10.63 Niklas Sjöstrand 76 Kville Uddevalla 24.7
10.65 Conny Malm 75 Ullevi Uddevalla 24.7
10.66 Niclas Broström 77 IF Göta Helsingborg 11.7
10.68 *Julian Benitez 69 Lidingö Enskede 27.5
10.70 Erik Wahn 80 Helsingborg Leppävaara, FIN 28.8
10.72 Patrik Strenius 72 Malmö Enskede 27.5
10.73 Henrik Dagård 69 KA2 Götzis, AUT 29.5
10.73 Joakim Öhman 74 Hellas Enskede 24.8
10.77 Jimisola Laursen 77 Malmö Sundsvall 13.8
10.79 Mathias Krigh 75 Spårvägen Eskilstuna 5.6
10.81 Peter Ahl 80 Ullevi Sävedalen 5.6
10.82 Patric Storm 73 Hässelby College Station, TX 8.5
10.82 Niklas Stridquist 77 Sundsvall Helsingborg 11.7
  medvind    
10.37 Lenny Martinez 78 Huddinge Kuortane, FIN 26.6
10.37 Johan Engberg 81 Finspång Kuortane, FIN 26.6
10.44 Christofer Ohlsson 78 Växjö Västerås 17.6
10.58 Niclas Broström 77 IF Göta Kuortane, FIN 26.6
10.62 Peter Ahl 80 Ullevi Uddevalla 24.7
10.63 Mathias Krigh 75 Spårvägen Gävle 27.6
10.68 Niklas Stridqvist 77 Sundsvall Västerås 1.8
10.69 Henrik Värendh 69 Spårvägen Lund 28.8
10.72 Anders Boyacioglu 76 Huddinge Täby 22.8
10.73 Daniel Nunez 78 Ullevi Uddevalla 24.7
10.74 Rikard Sundelin 81 Södertälje IF Västerås 1.8
10.75 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Kuortane, FIN 26.6
10.76 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Enskede 18.5
10.80 Johan Wissman 82 Helsingborg Vellinge 5.6
10.81 Johan Olofsson 76 Tiwaz Norrköping 15.5
10.81 Mathias Sundin 74 Malmö Lund 16.6
  tvivelaktig start    
10.50 Matias Ghansah 74 Malmö Stockholm 30.7

200m

20.58 Torbjörn Eriksson 71 Sundsvall Sevilla, ESP 24.8
20.83 Johan Engberg 81 Finspång Göteborg 5.9
21.11 Mikael Ahl 78 Ullevi Göteborg 30.7
21.15 Patrik Lövgren 75 Malmö Halmstad 18.7
21.28 Christofer Ohlsson 78 Växjö Halmstad 18.7
21.29 Erik Wahn 80 Helsingborg Leppävaara, FIN 29.8
21.31 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Visby 27.6
21.32 Niklas Eriksson 69 Malmö Lappeenranta, FIN 25.7
21.42 Peter Karlsson 70 Alingsås Gävle 2.7
21.42 Jimisola Laursen 77 Malmö Helsingborg 10.7
21.42 Tobias Karlsson 74 KA2 Karlskrona 4.7
21.48 Lenny Martinez 78 Huddinge Göteborg 5.9
21.51 Johan Lannefors 76 Västerås Göteborg 20.6
21.58 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Skruv 24.5
21.62 Mathias Sundin 74 Malmö Göteborg 20.6
21.66 Niklas Sjöstrand 76 Kville Malmö 7.8
21.67 Mathias Krigh 75 Spårvägen Gävle 14.7
21.67 Berhane Haile 69 Tureberg Gävle 14.7
21.67 Rikard Rasmusson 74 Malmö Halmstad 18.7
21.68 Christofer Sandin 79 Mölndal Sundsvall 15.8
21.70 Johan Hed 80 Mölndal Halmstad 18.7
21.75 Matias Ghansah 74 Malmö Malmö 7.8
21.77 Christian Liljequist 80 Tureberg Sollentuna 29.5
21.78 Henrik Olausson 73 Ymer Malmö 8.8
21.78 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 21.8
  medvind    
21.21 Christofer Ohlsson 78 Växjö Halmstad 18.7
21.49 Niklas Sjöstrand 76 Kville Uddevalla 25.7
21.50 Alexander Lakhanpal 79 Linnáe Enskede 23.6
21.51 Henrik Olausson 73 Ymer Austin, TX 1.5
21.51 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Vellinge 5.6
21.53 Mathias Krigh 75 Spårvägen Enskede 23.6
21.65 Patric Storm 73 Hässelby College Station, TX 13.3
21.66 Johan Hed 80 Mölndal Halmstad 18.7

400m

46.04 Jimisola Laursen 77 Malmö Göteborg 30.7
46.57 Johan Lannefors 76 Västerås College Station, TX 8.5
46.73 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Göteborg 4.9
47.25 Johan Engberg 81 Finspång Helsingborg 11.7
47.26 Rikard Rasmusson 74 Malmö Malmö 7.8
47.27 Torbjörn Eriksson 71 Sundsvall Stockholm 11.8
47.31 Jacob Stafstedt 78 IF Göta Göteborg 19.6
47.37 Khaled Azerkan 73 Tiwaz Norrköping 22.6
47.43 Henrik Dagård 69 KA2 Malmö 2.8
47.52 Magnus Hansson 72 Malmö Malmö 7.8
47.87 Thomas Byrberg 79 Tureberg Sundsvall 14.8
47.90 Johan Hed 80 Mölndal Sundsvall 14.8
47.94 Ruben Norlin 77 Riviera Ludvika 29.6
48.03 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 22.8
48.05 Peter Andersson 76 Täby Stockholm 30.7
48.14 Martin Theander 77 Lidingö Huddinge 11.9
48.20 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Stockholm 30.7
48.33 Fredrik Lindberg 73 Östersund Östersund 21.8
48.37 Niclas Norling 71 Örbyhus Stockholm 30.7
48.40 Martin Svensson 81 Högby Malmö 22.8
48.42 Niclas Rudin 75 Hässelby Stockholm 30.7
48.46 Anders Svanholm 79 Brännan Sundsvall 14.8
48.46 Jon Andersson 80 Falun Västerås 17.6
48.50 Johan Klinteskog 81 Hammarby Göteborg 19.6
48.59 Niklas Eriksson 69 Malmö Vellinge 5.6

800m

1:46.39 Khaled Azerkan 73 Tiwaz Malmö 2.8
1:47.09 Birger Ohlsson 68 Hässelby Malmö 2.8
1:48.19 Rickard Pell 79 Hammarby Göteborg 30.7
1:48.92 Jörgen Zaki 72 Malmö Ludvika 29.6
1:49.31 Jon Andersson 80 Falun Celle Ligure, ITA 22.6
1:49.32 Thomas Byrberg 79 Tureberg Enskede 27.5
1:49.34 Patrik Johansson 72 Spårvägen Göteborg 4.9
1:50.20 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Oslo, NOR 30.6
1:50.40 John Laselle 79 Tureberg Celle Ligure, ITA 22.6
1:50.45 Torbjörn Johansson 70 Malmö Malmö 6.8
1:50.69 Per Synnerman 71 Hammarby Namur, BEL 13.8
1:50.79 Mattias Norling 77 Nord-Uppland Norrköping 21.7
1:51.00 Conny Ekstrand 78 Falun Sollentuna 29.5
1:51.08 Daniel Norberg 78 Hammarby Sollentuna 29.5
1:51.23 Fredrik Rohlén 75 Falun Malmö 7.8
1:51.59 Göran Olofsson 77 Eslöv Växjö 10.8
1:51.60 Stefan Johansson 80 Falköping Helsingborg 10.7
1:51.67 Martin Theander 77 Lidingö Malmö 2.8
1:51.83 Ronny Johannesson 77 Hammarby Sollentuna 29.5
1:52.07 Tobias Andersson 73 Malmö Växjö 10.8
1:52.19 Jonas Alfredsson 77 Hälle Sollentuna 29.5
1:52.32 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Oslo, NOR 12. 6
1:52.35 Martin Svensson 81 Högby Stockholm 30.7
1:52.42 Johan Klinteskog 81 Hammarby Göteborg 5.9
1:52.48 Ken Pihlblad 78 IF Göta Stockholm 30.7

1500m

3:40.45 Patrik Johansson 72 Spårvägen Malmö 2.8
3:40.48 Jörgen Zaki 72 Malmö Malmö 2.8
3:43.10 Mattias Norling 77 Nord-Uppland Dessau, GER 16.7
3:44.85 Per Synnerman 71 Hammarby Malmö 2.8
3:44.96 Birger Ohlsson 68 Hässelby Göteborg 5.9
3:45.12 John Laselle 79 Tureberg Dessau, GER 16.7
3:45.57 Rickard Pell 79 Hammarby Jönköping 2.6
3:47.18 Niklas Österberg 73 Rånäs Malmö 2.8
3:47.40 Claes Nyberg 71 IF Göta Malmö 2.8
3:47.88 Ahmed Mohamed 76 Hälle Jönköping 2.6
3:48.5m Frewengel Habtom 77 Hammarby Enskede 17.7
3:49.14 Mustafa Momaed 79 Hälle Jönköping 2.6
3:49.25 Johnny Jönsson 73 Spårvägen Jönköping 23.6
3:49.82 Kent Claesson 71 Skillingaryd Malmö 2.8
3:49.94 Michael Öhman 79 Bollebygd Imperia, IT 23.6
3:49.99 Erik Sjöqvist 72 Enhörna Stockholm 30.7
3:50.06 Niklas Thorell 74 Malmö Enskede 27.5
3:50.24 Joel Johansson 72 Malmö Jönköping 23.6
3:50.39 Ronny Johannesson 77 Hammarby Enskede 27.5
3:50.80 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Helsinki, FIN 10.6
3:50.92 Anders Johansson 77 Eksjö Södra Helsinki, FIN 10.6
3:51.03 Joakim Johansson 76 Hälle Jönköping 23.6
3:51.52 Toni Rovina 75 Malmö Stockholm 30.7
3:51.7m Andreas Phersson 75 Hammarby Enskede 17.7
3:51.82 Håkan Jansson 75 Rånäs Stockholm 30.7

5000m

13:50.52 Claes Nyberg 71 IF Göta Turku, FIN 16.6
14:00.01 Kent Claesson 71 Skillingaryd Lappeenranta, FIN 25.7
14:06.81 Erik Sjöqvist 72 Enhörna Malmö 8.8
14:08.39 Stefan Wagnsson 69 Rånäs Malmö 8.8
14:09.32 Joakim Johansson 76 Hälle Malmö 8.8
14:10.95 Christer Malm 68 Hammarby Malmö 8.8
14:17.88 Bjarne Thysell 64 Ärla Ludvika 29.6
14:18.64 Björn Bergström 79 Vingarna Närpiö, FIN 30.7
14:18.74 Mustafa Mohamed 79 Hälle Ludvika 29.6
14:19.64 Jonas Hagelin 74 Mölndal Malmö 8.8
14:20.51 Gustav Svedbrant 81 Spårvägen Riga, LAT 8.8
14:27.53 Runar Höiom 67 Alingsås Malmö 8.8
14:31.24 Johan Bergström 79 Vingarna Närpiö. FIN 30.7
14:32.64 Andreas Phersson 75 Hammarby Malmö 8.8
14:33.26 Johnny Jönsson 73 Spårvägen Malmö 8.8
14:35.65 Jonny Danielson 64 Kvarnsveden Norrtälje 20.8
14:36.27 Stefan Lungström 70 IF Göta Malmö 8.8
14:36.84 Anders Szalkai 70 Spårvägen Malmö 8.8
14:39.49 Nicklas Källmén 75 Mölndal Skövde 8.6
14:41.91 Arvid Levinsson 73 Hässelby Ludvika 29.6
14:43.51 Andreas Carlborg 72 Spårvägen Ludvika 29.6
14:43.77 *William Krohn 58 Flemingsberg Enskede 23.6
14:44.55 Erik Petersson 80 Mölndal Skövde 8.6
14:46.32 Niklas Lindberg 71 Rånäs Norrtälje 25.8
14:53.45 Per Jacobsen 77 IF Göta Sundsvall 15.8
14:55.01 Andreas Ahl 68 Hässelby Norrtälje 28.7
  korptävling    
14:31.78 Peter Koskenkorva 67 Hässelby Stockholm 23.7

10000m

28:49.64 *Alfred Shemweta 70 Flemingsberg Århus, DEN 21.5
29:06.48 Claes Nyberg 71 IF Göta Göteborg 4.9
29:16.19 Mustafa Mohamed 79 Hälle Århus, DEN 21.5
29:56.83 Bjarne Thysell 64 Ärla Århus, DEN 21.5
30:07.42 Erik Sjöqvist 72 Enhörna Göteborg 4.9
30:12.02 Jonas Hagelin 74 Mölndal Göteborg 4.9
30:23.00 Lars Johansson 70 Hälle Århus, DEN 21.5
30:43.97 Anders Szalkai 70 Spårvägen Stockholm 26.9
30:46.53 Nicklas Källmén 75 Mölndal Århus, DEN 21.5
30:51.29 Andreas Carlborg 72 Spårvägen Malmö 6.8
30:53.09 Martin Söderberg 76 Hakarpspojkarna Stockholm 26.9
30:53.75 Erik Petersson 80 Möndal Århus, DEN 21.5
30:54.78 Lars Axelsson 58 Brittatorp Malmö 6.8
30:55.54 Johan Malm 70 Spårvägen Stockholm 26.9
31:04.7m Patrick Hallén 66 Enhörna Mjölby 30.8
31:10.23 Martin Rappe 72 Hammarby Stockholm 26.9
31:11.3m Jonny Danielson 64 Kvarnsveden Falun 9.10
31:13.04 Stefan Wagnsson 69 Rånäs Århus, DEN 21.5
31:19.32 Idris Ibrahim 65 Hässelby Malmö 6.8
31:35.65 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Århus, DEN 21.5
31:41.8m Peder Svensson 74 Forsmo Sundsvall 1.9
31:51.7m Clas Björling 78 Dalregementet Falun 9.10
32:01.0m Christian Bergh 73 Enhörna Mjölby 30.8
32:10.34 *David Brown 68 Flemingsberg Stockholm 26.9
32:12.0m Thomas Andersson 69 Kisa Mjölby 30.8
32:12.08 Peter Ljungholm 64 Skellefteå AIK Skellefteå 1.9
32:12.09 Gabriel Zeron 78 Upsala Västerås 30.7
  korptävling    
30:52.0m Peter Koskenkorva 67 Hässelby Stockholm 20.7

Marathon

2:13:19 Anders Szalkai 70 Spårvägen London, GBR 18.4
2:14:52 *Alfred Shemweta 70 Flemingsberg Stockholm 12.6
2:20:08 Bjarne Thysell 64 Ärla Stockholm 12.6
2:20:19 Patrick Hallén 66 Enhörna Stockholm 12.6
2:21:44 Magnus Bergman 68 Enhörna Lisboa, POR 28.11
2:22:58 Jonas Hagelin 74 Mölndal Chicago, IL 24.10
2:24:11 Idris Ibrahim 65 Hässelby Stockholm 12.6
2:24:44 Jonas Larm 73 Wilske Huntsville, AL 11.12
2:25:29 Johan Dahl 71 Högbo AIK Stockholm 12.6
2:26:15 Ulf Olsson 63 Hässelby Sevilla, ESP 28.2
2:26:17 Thomas Kajander 64 Spårvägen Stockholm 12.6
2:26:23 Lars Andervang 63 Ymer Stockholm 12.6
2:27:29 Martin Rappe 72 Hammarby Stockholm 12.6
2:27:40 Bengt Mattsson 61 Härlöv Bromölla 3.7
2:27:46 Lars Andersson 74 IS Göta Ferrara, ITA 14.3
2:27:59 Patrik Gustafson 73 Brittatorp Växjö 16.10
2:29:21 Erik Framme 73 Hälle Lisboa, POR 28.11
2:30:40 Niklas Wikner 64 Tranås Stockholm 12.6
2:31:15 Christer Ryman 66 Skillingaryd Stockholm 12.6
2:31:21 Erik Gerdin 51 Hakarpspojkarna Stockholm 12.6
2:31:48 Carl-Johan Olofsgård 54 Hässelby Stockholm 12.6
2:32:21 Anders Edgren 67 Enhörna Östertälje 6.11
2:32:44 Kent Clefberg 63 Hässelby Vällingby 27.3
2:32:46 Stefan Hall 67 Ärla Vännäsby 31.7
2:33:15 Hans Andersson 65 Vårgårda Paris, FRA 4.4
2:34:10 Erik Framme 73 Hälle Stockholm 12.6
2:34:16 Kristian Jernström 71 Stockholm 12.6
2:34:49 Jonny Petrén 69 Hässelby Stockholm 12.6

3000m hinder

8:40.84 Mustafa Mohamed 79 Hälle Lahti, FIN 6.6
8:42.07 Joel Johansson 72 Malmö Ludvika 29.6
8:46.71 Ahmed Mohamed 76 Hälle Enskede 27.5
8:49.02 Johan Swärdh 72 Mölndal Göteborg 5.9
8:49.06 Runar Höiom 67 Alingsås Malmö 7.8
8:50.97 Henrik Skoog 79 Villstad Ludvika 29.6
8:57.58 Per Jacobsen 77 IF Göta Alingsås 1.9
9:01.28 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Ludvika 29.6
9:04.71 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Ludvika 29.6
9:05.28 Johan Wettergren 75 Kville Uddevalla 24.5
9:06.61 Johnny Jönsson 73 Spårvägen Alingsås 1.9
9:06.63 Joakim Johansson 76 Hälle Alingsås 1.9
9:09.32 Per Synnerman 71 Hammarby Ludvika 29.6
9:13.41 Christer Malm 68 Hammarby Enskede 22.8
9:14.46 Jan Amnéus 79 Väsby Leppävaara, FIN 28.8
9:16.72 Johan Olehäll 79 Hälle Leppävaara, FIN 28.8
9:17.11 Peter Öhman 76 Spårvägen Ludvika 29.6
9:29.97 Thomas Sparr 63 Mora Ludvika 29.6
9:30.66 Anders Szalkai 70 Spårvägen Gävle 14.7
9:31.91 Jan Magnusson 74 Hammarby Ludvika 29.6
9:32.36 John Olsson 72 IS Göta Halmstad 17.7
9:34.92 Andreas Ahl 68 Hässelby Uppsala 24.5
9:36.40 Peter Skalberg 74 Gotland Visby 28.6
9:41.98 Magnus Johansson 68 Vittsjö Uddevalla 24.5
9:42.48 Anders Soovik 76 Kongahälla Göteborg 14.9

110m häck

13.56 Robert Kronberg 76 Kville Sevilla, ESP 23.8
13.90 Henrik Värendh 69 Spårvägen Göteborg 4.9
13.92 Fredrik Lindberg 73 Östersund Ludvika 29.6
14.09 Henrik Ögren 77 Östersund Malmö 6.8
14.13 Joakim Öhman 74 Hellas Malmö 6.8
14.15 Stefan Heinås 75 Riviera Ludvika 29.6
14.27 Henrik Dagård 69 KA2 Malmö 6.8
14.33 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 6.8
14.37 Joakim Blaschke 77 KA2 Karlskrona 3.7
14.42 David Bergdahl 74 Falun Gävle 27.6
14.45 Anders Karlsson 75 Spårvägen Helsingborg 10.7
14.48 Thomas Lorentzon 78 KA2 Karlskrona 3.7
14.50 Jakob Falkbring 77 Mölndal Halmstad 18.7
14.53 Michael Hoffer 72 Lidingö Västerås 17.6
14.64 Patric Lindahl 71 Heleneholm Karlskrona 3.7
14.72 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Närpiö, FIN 30.7
14.74 Magnus Wallberg 78 Hässelby Sollentuna 305.
14.77 Urban Gustafsson 69 Upsala Enköping 15.5
14.79 Patrik Melin 71 Gefle Gävle 3.8
14.91 Mikael Jakobsson 81 Örebro Uppsala 5.6
15.01 Christer Holger 74 Huddinge Coral Gables, FL 17.4
15.01 Carl-Johan Olsson 80 Mariestad Göteborg 20.6
15.05 Daniel Lundvall 76 Hässelby Enskede 5.6
15.10 Christer Göransson 78 Ragunda Karlshamn 20.6
1 Martin Kruse 72 Enköping    
  medvind    
13.89 Fredrik Lindberg 73 Östersund Enskede 27.5
14.03 Henrik Ögren 77 Östersund Uddevalla 25.7
14.37 David Bergdahl 74 Falun Gävle 2.7
14.66 Martin Kruse 72 Enköping Enskede 27.5
14.67 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Leppävaara, FIN 28.8
14.94 Christer Göransson 78 Ragunda Enskede 27.5

400m häck

50.42 Fredrik Lindberg 73 Östersund Malmö 8.8
50.80 Niklas Eriksson 69 Malmö Lahti, FIN 28.7
50.86 Niklas Wallenlind 68 Mölndal Ludvika 29.6
51.12 Peter Andersson 76 Täby Karlstad 31.8
51.41 Fredrik Wållgren 70 Mölndal Malmö 8.8
52.45 Mikael Jakobsson 81 Örebro Helsingborg 9.7
52.75 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Huddinge 10.9
52.76 Björn Engström 75 Gefle Gävle 14.7
52.91 Anders Wistam 75 Hellas Malmö 8.8
52.93 Marko Granat 66 Tureberg Gävle 14.7
53.17 David  Bergdahl 74 Falun Palma de M, ESP 10.7
53.34 Magnus Wallberg 78 Hässelby Göteborg 18.6
53.42 Martin Burrows 73 Hälle Uddevalla 24.7
53.76 Erik Johansson 76 Hälle Växjö 10.8
53.77 Magnus Norberg 79 Huddinge Enskede 27.5
54.02 Jimmy Palm 79 Helsingborg Sundsvall 15.8
54.11 Håkan Eriksson 79 Gefle Sundsvall 15.8
54.27 Konstantin Koutalas 70 Spårvägen Malmö 7.8
54.27 Johan Helsmo 73 Helsingborg Hässleholm 1.8
54.43 Niclas Andersson 76 Tumba Norrköping 15.5
54.49 Johan Klinteskog 81 Hammarby Enskede 22.8
54.69 Thomas Byrberg 79 Tureberg Enskede 21.9
54.73 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Sundsvall 15.8
54.75 Andreas Jungerup 77 Malmö Sundsvall 15.8
54.81 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Huddinge 10.9

Höjd

2.32 Stefan Holm 76 Kil Berlin, GER 7.9
2.30 Staffan Strand 76 Hässelby Boise, ID 5.6
2.22 Christian Olsson 80 Örgryte Göteborg 5.9
2.16 Ola Carlsson 75 Örgryte Malmö 7.8
2.13 Yannick Tregaro 78 Örgryte Halmstad 17.7
2.13 Thomas Hansson 72 Ullevi Malmö 7.8
2.13 Jan-Erik Wanhainen 71 Hälle Malmö 7.8
2.09 Andreas Block 73 Örgryte Uddevalla 24.7
2.08 Henrik Ögren 77 Östersund Sundsvall 23.5
2.08 Mattias Ekman 79 Falköping Göteborg 19.6
2.07 Tobias Svensson 77 Wärnamo Karlskrona 25.9
2.06 Demola Rieke 78 Lidingö Enskede 21.6
2.06 Michael Hoffer 72 Lidingö Olofström 24.7
2.06 Per-Ola Andersson 80 Gnistan Sundvall 15.8
2.04 Erik Sikström 80 Lidingö Göteborg 19.6
2.04 Ronny Hansson 78 Finish Göteborg 19.6
2.04 Jesper Isgren 81 Skurup Helsingborg 10.7
2.03 Daniel Johansson 73 Kville Uddevalla 24.5
2.03 Martin Eriksson 83 Örgryte Kil 7.8
2.03 Stefan Karlsson 58 Bellevue Täby 22.8
2.02 Fredrik van Speyck 79 Klippan Glostrup, DEN 29.5
2.02 Johan Redborg 81 Tureberg Nynäshamn 12.6
2.02 Andreas Jonsson 76 Tureberg Västerås 30.7
2.01 Christer Johansson 82 Örgryte Göteborg 18.6
2.01 Kevin Mijdema 82 Lund Vellinge 3.7
2.01 Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne Hässelby 5.9

Stav

5.71 Patrik Kristiansson 77 Örgryte Lahti, FIN 6.6
5.63 Martin Eriksson 71 Hässelby Göteborg 4.9
5.50 Oscar Janson 75 Ullevi Halmstad 18.7
5.30 *Alhaji Jeng 81 Örgryte Halmstad 18.7
5.25 Henrik Hallenbo 78 Lerum Göteborg 18.6
5.20 Viktor von Bothmer 78 Malmö Mölndal 29.8
5.10 Alexander Igelström 74 Ullevi Halmstad 17.7
5.08 Nikos Efstathiadis 69 Tureberg Västerås 31.7
5.03 *Pawel Szczyrba 81 Malmö Stockholm 19.9
5.00 Linus Lindroth 75 Örgryte Lübeck, GER 22.5
5.00 Mikael Tapio 76 Ullevi Lübeck, GER 24.5
5.00 Henrik Dagård 69 KA2 Halmstad 18.7
4.97 Rickard Nygårds 73 Gefle Gävle 27.6
4.95 Fredrik Skoglund 81 Lidingö Göteborg 19.6
4.92 *Zbigniew Jakobschy 71 Spårvägen Lerum 22.8
4.91 Anders Edvinsson 73 Spårvägen Enskede 22.8
4.85 Michael Hoffer 72 Lidingö Olofström 25.7
4.80 Reine Eklund 77 Örgryte Halmstad 18.7
4.75 Christer Holger 74 Huddinge Olofström 25.7
4.73 Patrik Melin 71 Gefle Falun 12.9
4.70 Marcus Lindh 76 Hammarby Eskilstuna 6.6
4.70 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Reykjavik, ISL 4.7
4.70 Henrik Weisbach 79 IFK Göteborg Leppävaara, FIN 29.8
4.65 Rickard Borgqvist 81 KA2 Göteborg 19.6
4.63 Johan Rogö 80 Habo Växjö 5.6
4.63 Andreas Bonin 81 Alunda Västerås 31.7
4.62 Bo Jacobsson 72 Gotland Visby 30.6
4.60 Pontus Lundkvist 75 IF Göta Knoxville, TN 8.4
4.60 Johan Fritz 82 Malmö Vellinge 3.7
  provisorisk bana    
5.66 Martin Eriksson 71 Hässelby Praha, CZE 16.6
5.30 Stefan Jeppsson 75 Vittsjö Vittsjö 29.5
5.30 Henrik Hallenbo 78 Lerum Vittsjö 29.5
  obekräftat    
5.10 *Pawel Szczyrba 81 Malmö Hässleholm 31.7

Längd

7.80 Peter Häggström 76 Ymer Malmö 7.8
7.78 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Malmö 7.8
7.55 Linus Malmborg 74 Heleneholm Sofia, BUL 20.6
7.48 Mathias Lageskog 73 Orient Malmö 7.8
7.45 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 4.9
7.42 Michael Hoffer 72 Lidingö Ludvika 29.6
7.42 David Frykholm 80 Bore Arvika 25.7
7.40 Fotios Makrostergios 75 Spårvägen Ludvika 29.6
7.37 Nebez Kurban 72 Lidingö Uddevalla 24.7
7.35 Christian Haar 74 IF Göta Växjö 10.8
7.30 Robert Fält 77 Gefle Sundsvall 14.8
7.25 Magnus Åhlén 78 IF Göta Sundsvall 14.8
7.19 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Leppävaara, FIN 28.8
7.18 Stefan Holm 76 Kil Karlstad 13.9
7.08 Christer Göransson 78 Ragunda Närpiö, FIN 30.7
7.06 Henrik Dagård 69 Hässelby Sevilla, ESP 24.8
7.04 Henrik Ögren 77 Östersund Sundsvall 14.8
7.03 Conny Malm 75 Ullevi Gävle 14.7
7.03 Mathias Frykholm 78 Bore Halmstad 18.7
7.02 Urban Gustafsson 69 Upsala Hyvinkää, FIN 5.6
7.02 Per Klofsten 73 Linköping Norrköping 21.8
6.99 Reinhold Andersson 80 Klippan Klippan 27.6
6.99 Patrik Melin 71 Gefle Palma de M, ESP 11.7
6.98 Pontus Lundkvist 75 IF Göta Knoxville, TN 7.4
6.98 Christian Olsson 80 Örgryte Sundsvall 14.8
6.98 Andreas Hedström 81 Falun Sundsvall 15.8
  okänd vind    
7.53 Christian Haar 74 IF Göta Fairfax, VA 22.5
7.51 C Haar New Brunswick, NJ 17.4
7.47 Anton Andersson 81 Halmstad Rhodos, GRE 30.4
  medvind    
7.94 Peter Häggström 76 Ymer Göteborg 5.9
7.53 Michael Hoffer 72 Lidingö Malmö 7.8
7.49 Anton Andersson 81 Halmstad Staffanstorp 13.6
7.39 Robert Fält 77 Gefle Malmö 7.8
7.27 Mathias Frykholm 78 Bore Uddevalla 24.7
7.10 Per Klofsten 73 Linköping Eskilstuna 6.6
7.07 Fredrik Andersson 73 Tumba Visby 23.5
7.06 Reinhold Andersson 80 Klippan Karlskrona 4.7
6.98 Carl Bergfeldt 82 IF Göta Västerås 17.6
  obekräftat    
7.51 Fotios Makrostergios 75 Spårvägen Vollos, GRE 21.6

Tresteg

16.30 Christian Olsson 80 Örgryte Leppävaara, FIN 29.8
16.03 Conny Malm 75 Ullevi Palma de M, ESP 8.7
15.93 Christian Haar 74 IF Göta Fairfax, VA 23.5
15.90 Lars Hedman 67 Ullevi Malmö 8.8
15.76 Magnus Skoglund 75 Örgryte Malmö 8.8
15.60 Anton Andersson 81 Halmstad Sundsvall 14.8
15.50 Henrik Sahlström 77 Bollnäs Malmö 8.8
15.43 Johan Attersand 74 Hammarby Malmö 8.8
15.08 Kristian WeeTom 74 Örgryte Göteborg 28.7
15.03 David Frykholm 80 Bore Gävle 2.7
14.90 *Elvir Rakovic 79 Ullevi Göteborg 9.9
14.74 Erik Larsson 80 Gotland Visby 1.7
14.73 Yannick Tregaro 78 Örgryte Helsingborg 10.7
14.69 Staffan Strand 76 Hässelby West Lafayette, IN 23.5
14.65 Mathias Lageskog 73 Orient Skövde 27.5
14.61 Sebastian Hukari 78 Tureberg Gävle 14.7
14.60 Haldur Rohtla 76 Örgryte Halmstad 17.7
14.47 Jon Roos 80 Östersund Sundsvall 15.8
14.45 Jim Ekliden 80 Brattås Sundsvall 15.8
14.44 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Sundsvall 14.8
14.44 Martin Glimsand 78 Hälle Göteborg 9.9
14.39 Jerry Riutta 70 Ullevi Sävedalen 5.6
14.33 Daniel Johansson 73 Kville Uddevalla 24.5
14.29 Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne Sundsvall 15.8
14.21 Dennis Acson 81 Örgryte Sundsvall 14.8
14.18 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Sundsvall 23.5
  medvind    
16.59 Christian Olsson 80 Örgryte Göteborg 4.9
16.34 Lars Hedman 67 Ullevi Göteborg 4.9
16.22 Conny Malm 75 Ullevi Göteborg 29.5
15.76 Magnus Skoglund 75 Örgryte Göteborg 29.5
15.62 Kristian WeeTom 74 Örgryte Göteborg 29.5
15.02 Haldur Rohtla 76 Örgryte Göteborg 20.6
14.38 Per Klofsten 73 Linköping Klippan 27.6
14.20 Reinhold Andersson 80 Klippan Klippan 27.6

Kula

19.28 Jimmy Nordin 79 Heleneholm Malmö 6.8
19.09 Andreas Gustafsson 75 Hagen Enskede 27.5
19.03 Kristian Pettersson 71 Ullevi Tucson, AZ 16.5
18.74 Anders Holmström 78 Örebro Walnut, CA 18.4
18.61 Henrik Wennberg 66 Tureberg Östersund 20.6
18.57 Sören Tallhem 64 Spårvägen Gävle 14.7
18.31 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne Nyköping 9.6
18.21 Stefan Blomqvist 65 Örgryte Lerum 22.8
18.03 Håkan Andersson 76 Ljungsbro Northridge, CA 22.5
17.16 Daniel Jonsson 74 Råby-Rekarne Råby-Rekarne 16.10
17.15 Mattias Eriksson 74 Castor West Lafayette, IN 5.9
17.10 Anders Axlid 66 Ullevi Skövde 8.6
16.32 Yngve Wahlander 58 Hagen Helsingborg 27.6
16.18 Mattias Borrman 72 Västerås Huddinge 18.8
16.06 Jerry Jönsson 73 Nyköping Nyköping 10.10
15.88 Anders Skärvstrand 60 Vittsjö Uddevalla 24.5
15.82 Christer Hagberg 74 Ullevi Göteborg 11.9
15.77 Patrik Johansson 77 Västerås Ann Arbor, MI 9.5
15.71 Mikael Olander 63 Jönköping Odense, DEN 4.9
15.66 Anders Sundström 67 Nyköping Nyköping 26.7
15.60 Linus Bernhult 75 IF Göta Gävle 14.7
15.45 Gunnar Axlid 70 Ullevi Flagstaff, AZ 2.10
15.41 Bengt Järlsjö 66 Tureberg Baton Rouge, LA 17.4
15.38 Niklas Uhlin 70 Upsala Uppsala 5.9
15.30 Christer Berg 62 Nyköping Nyköping 10.10
  obekräftat    
18.84 Anders Holmström 78 Örebro Walnut, CA ??

Diskus

62.01 Mattias Borrman 72 Västerås Lahti, FIN 6.6
60.39 Christer Hagberg 74 Ullevi Helsingborg 13.6
58.75 Kristian Pettersson 71 Ullevi Bottnaryd 18.7
58.22 Dag Solhaug 64 IF Göta Spikkestad, NOR 30.7
57.26 Henrik Wennberg 66 Tureberg Uppsala 12.9
57.09 Fredrik Mäkk 72 Hässelby Nyköping 30.6
56.91 *Vesteinn Hafsteinsson 61 Helsingborg Malmö 17.5
56.66 Linus Bernhult 75 IF Göta Gävle 14.7
53.97 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne Nyköping 9.6
53.70 Anders Holmström 78 Örebro Bottnaryd 18.7
53.38 Axel Bernhult 71 Huddinge Nyköping 19.6
52.80 Tobias Melin 78 Bottnaryd Marietta, GA 5.6
52.55 Niklas Uhlin 70 Upsala Malmö 8.8
52.43 Stefan Blomqvist 65 Örgryte San Marcos, TX 17.10
52.12 Andreas Gustafsson 75 Hagen Helsingborg 13.6
51.34 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Helsingborg 12.6
51.03 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Provo, UT 9.10
50.92 Patrik Johansson 77 Västerås Claremont, CA 16.4
50.83 Mats Laamanen 72 Sävedalen San Francisco, CA 15.5
50.16 Mattias Eriksson 74 Castor West Lafayette, IN 10.10
50.10 Jimmy Nordin 79 Heleneholm Orem, UT 25.9
49.41 Anders Eriksson 72 Malung Mora 3.7
49.41 Anders Axlid 66 Ullevi Göteborg 19.9
48.32 Håkan Öberg 61 Nyköping Nyköping 12.9
48.23 Patrik Melin 71 Gefle Halmstad 18.7
48.22 Håkan Andersson 76 Ljungsbro Claremont, CA 16.4
  obekräftat    
59.56 Kristian Pettersson 71 Ullevi Modesto, CA 8.5
55.80 Anders Holmström 78 Örebro ??, CA ??
52.56 Patrik Johansson 77 Västerås Chula Vista, CA 10.4
51.00 Mats Laamanen 72 Sävedalen ??, CA ??
48.92 Mikael Nordin 77 Växjö Clemson, SC 15.5

Slägga

72.32 Tomas Sjöström 70 IF Göta Västerås 13.6
71.87 Bengt Johansson 73 Tureberg Claremont, CA 27.2
71.52 Per Karlsson 67 Växjö Tampere, FIN 14.7
64.32 Svante Söderlund 77 Bore Philadelphia, PA 24.4
63.12 Stefan Jönsson 64 Linnéa Stora Mossen 12.12
62.13 Mikael Johansson 74 Hälle Uddevalla 2.10
61.65 Peter Lindståhl 76 IF Göta Visby 4.7
59.53 Patrik Johansson 77 Västerås West Lafayette, IN 21.5
59.46 Johan Pyrell 75 Växjö Helsingborg 9.7
59.17 Mathias Wennberg 72 Castor San Marcos, TX 9.10
59.00 Anders Holmström 78 Örebro San Francisco, CA 14.5
58.97 Mikael Leindahl 65 Nyköping Eskilstuna 6.6
58.11 Joakim Olsson 80 Hälle Råby-Rekarne 8.5
57.73 Mikael Nyström 71 Linnéa Stora Mossen 10.10
56.62 Stellan Kjellander 78 Vittsjö Malmö 7.8
56.49 Mikael Nordin 77 Växjö Walnut, CA 17.4
56.18 Mikael Holst 78 Bottnaryd Herrljunga 20.6
56.04 Peter Andersson 78 Gnistan Sundsvall 15.8
55.75 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Strömsund 11.9
55.75 Christer Hagberg 74 Ullevi Göteborg 11.9
55.45 Tony Settle 75 Råby-Rekarne Eskilstuna 3.4
54.77 Stefan Blomqvist 65 Örgryte San Marcos, CA 9.10
54.35 Victor Isidorsson 81 Hälle Sävedalen 6.6
54.15 Emil Wickman 80 Rånäs Rimbo 18.9
53.87 Mårten Ejdervall 74 Bore Torsby 6.9

Spjut

84.52 Patrik Bodén 67 IF Göta Gävle 14.7
74.08 Daniel Gustafsson 76 Alingsås Abilene, TX 13.5
73.33 Mattias Eriksson 80 Vännäs Jönköping 29.5
73.00 Richard Alneroth 80 Gefle Riga, LAT 5.8
72.05 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Göteborg 5.9
71.07 Mats Nilsson 75 Klippan Malmö 7.8
70.60 Kaj Jokinen 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.6
69.85 Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero Sundsvall 13.8
69.54 Lasse Haka 78 Viking Karlstad 28.8
69.36 Patrik Ekholm 71 IF Göta Karlstad 1.6
69.10 Patrik Melin 71 Gefle Lerum 23.5
67.78 Henrik Dagård 69 KA2 Skruv 15.5
67.70 Andreas Wulff 80 Växjö Helsingborg 10.7
67.10 Gabriel Wallin 81 Södertälje IF Göteborg 5.9
67.02 Jörgen Widarsson 69 Borensberg Motala 28.7
66.97 Pasi Mäntylä 78 Västerås Västerås 20.9
65.30 Joakim Nilsson 71 Klippan Klippan 27.6
64.63 Peter Strömbäck 73 Tranås Råby-Rekarne 8.5
64.40 Dag Wennlund 63 Mariestad Skruv 24.5
63.22 Rikard Krook 75 Heleneholm Malmö 6.8
63.20 Bengt Loo 62 Contact Olofström 22.8
62.81 Per-Ola Åkerman 72 Rydö Helsingborg 10.7
62.68 Mikael Alsterbåge 72 Huddinge Uppsala 24.5
62.57 Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne Karlstad 1.6
62.13 Jan-Olof Damgren 51 Jönköping Odense, DEN 5.9

Tiokamp

8.150 Henrik Dagård 69 KA2 Sevilla, ESP 25.8
7.872 Michael Hoffer 72 Lidingö Alhama, ESP 23.5
7.534 Patrik Melin 71 Gefle Falun 12.9
7.515 Pontus Lundkvist 75 IF Göta Knoxville, TN 8.4
7.344 Christer Holger 74 Huddinge Olofström 25.7
7.009 Rajne Svenssohn 78 IF Göta Karlshamn 20.6
6.959 Urban Gustafsson 69 Upsala Hyvinkää, FIN 6.6
6.957 Niklas Kleebinder 77 Hammarby Reykjavik, ISL 4.7
6.920 Christer Göransson 78 Ragunda Karlshamn 20.6
6.846 Andrus Klaar 75 Spårvägen Gävle 26.9
6.775 Erik Svensson 79 Heleneholm Karlshamn 20.6
6.766 Stellan Back 75 Söderhamn College Station, TX 12.3
6.733 Erik Larsson 80 Gotland Olofström 25.7
6.604 Nils Wiklund 76 Luleå Northridge, CA 21.5
6.489 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Lerum 23.5
6.412 Patrik Kristiansson 77 Örgryte Leverkusen, GER 16.9
6.411 Daniel Hedström 73 Valbo Falun 12.9
6.277 Johannes Andersson 79 Heros Falun 12.9
6.157 Niclas Hansén 77 Växjö Stenungsund 4.7
6.138 Gustav Andhill 79 Alingsås Falun 12.9
5.740 Henrik Hamnebo 76 Kville Olofström 25.7
5.596 Lars Widén 73 Örbyhus Gävle 26.9
5.548 Christian Hulteberg 79 Heleneholm Falun 12.9

 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 99

Kvinnor ute 99

P18 ute 99

F18 ute 99

P16 ute 99

F16 ute 99

P14 ute 99

F14 ute 99

>