Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 15 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


P18 UTE 1999


Uppdaterat: 17 december 1999


 

100m
10.59 Johan Engberg 81 Finspång Norrköping 21.7
10.86 Philip Nossmy 82 Malmö Stockholm 17.9
10.89 Joakim Lundqvist 81 Gefle Stockholm 17.9
10.92 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Ludvika 29.6
10.92 Rikard Sundelin 81 Södertälje IF Västerås 1.8
10.96 Daniel Persson 82 Malmö Malmö 22.8
11.03 Assadullah Sadigi 81 Malmö Lund 16.6
11.03 Mikael Jakobsson 81 Örebro Sundsvall 13.8
11.04 Jan Olszowy 82 Spårvägen Gävle 27.6
11.04 Björn Lundin 82 Gefle Gävle 3.7
11.04 Frank Asamoah 81 Eslöv Uddevalla 24.7
11.05 Johan Wissman 82 Helsingborg Vellinge 5.6
11.06 Linus Persson 82 Malmö Stockholm 17.9
11.09 Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje Nynäshamn 7.8
11.11 Erik Söderberg 81 Falun Bollnäs 10.7
11.14 Gustav Lindström 81 Lund Karlskrona 3.7
11.14 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Olofström 24.7
11.16 Barnaby Flores 81 Strömstad Uddevalla 24.7
11.16 Anders Johnsson 82 Skruv Växjö 25.8
11.17 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Stockholm 17.9
  medvind    
10.37 Johan Engberg 81 Finspång Kuortane, FIN 26.6
10.74 Rikard Sundelin 81 Södertälje IF Västerås 1.8
10.75 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Kuortane, FIN 26.6
10.80 Johan Wissman 82 Helsingborg Vellinge 5.6
10.84 Daniel Persson 82 Malmö Sundsvall 13.8
10.96 Erik Söderberg 81 Falun Enskede 22.8
11.03 Jan Olszowy 82 Spårvägen Stockholm 6.7
11.07 Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje Stockholm 6.7
11.12 Aristide Bamane 82 Spårvägen Västerås 1.8
11.15 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sundsvall 13.8
11.16 Anders Johnsson 82 Skruv Växjö 5.6
+
200m
20.83 Johan Engberg 81 Finspång Göteborg 5.9
21.58 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Skruv 24.5
21.78 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 21.8
21.93 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sundsvall 15.8
22.04 Philip Nossmy 82 Malmö Lund 28.8
22.16 Mikael Jakobsson 81 Örebro Västerås 31.7
22.24 Martin Skeppstedt 82 Hammarby Göteborg 20.6
22.28 Anders Johnsson 82 Skruv Malmö 21.8
22.41 Joachim Ögren 81 Östersund Sollentuna 29.5
22.44 Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje Västerås 21.7
22.46 Robert Sjödén 82 Västerås Sundsvall 15.8
22.50 Gustav Lindström 81 Lund Staffanstorp 12.6
22.51 Johan Klinteskog 81 Hammarby Göteborg 20.6
22.55 Jan Olszowy 82 Spårvägen Göteborg 20.6
22.58 Johan Ndure 81 Spårvägen Sollentuna 29.5
22.59 Joakim Lundqvist 81 Gefle Gävle 3.8
22.63 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlshamn 13.6
22.78 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 20.6
22.80 Oscar Karlsson 82 Västerås Sollentuna 29.5
22.84 Daniel Olsson 81 Orient Trollhättan 30.5
22.84 Lars Gustavsson 81 Mölndal Malmö 21.8
  medvind    
21.51 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Vellinge 5.6
21.96 Mikael Jakobsson 81 Örebro Västerås 31.7
22.09 Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje Eskilstuna 6.6
22.35 Joakim Lundqvist 81 Gefle Gävle 3.7
22.55 Frank Asamoah 81 Eslöv Vellinge 27.6
22.57 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Vellinge 27.6
22.65 Linus Persson 82 Malmö Hässleholm 1.8
22.66 Henrik Nyrén 81 Norrköping Eskilstuna 6.6
22.69 Robert Sjödén 82 Västerås Eskilstuna 6.6
22.70 Björn Lundin 82 Gefle Västerås 31.7
22.73 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Växjö 5.6
22.77 Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne Uppsala 24.5
  troligen manuellt, okänd vind    
22.40 Linus Persson 82 Malmö Malmö 2.9
22.60 Magnus Jönsson 81 Finish Malmö 2.9
+
400m
47.25 Johan Engberg 81 Finspång Helsingborg 11.7
48.03 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 22.8
48.40 Martin Svensson 81 Högby Malmö 22.8
48.50 Johan Klinteskog 81 Hammarby Göteborg 19.6
48.83 Mikael Jakobsson 81 Örebro Norrköping 21.7
49.00 Jan Olszowy 82 Spårvägen Göteborg 4.9
49.21 Albin Johansson 81 Hammarby Huddinge 10.9
49.50 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Huddinge 10.9
49.61 Joachim Ögren 81 Östersund Sollentuna 30.5
49.68 Gustav Lindström 81 Lund Jönköping 2.6
49.84 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Olofström 24.7
49.88 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Karlskrona 25.9
50.32 Robert Sjödén 82 Västerås Stockholm 19.9
50.53 Joakim Lagergren 81 Gnesta Stockholm 19.9
50.79 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Stockholm 26.9
50.86 Andreas Söderling 81 Hammarby Enskede 24.8
50.91 Joakim Daun 82 Gotland Stockholm 26.9
51.10 Anders Johnsson 82 Skruv Växjö 25.8
51.18 Daniel Olsson 81 Orient Helsingborg 27.6
51.87 Nicolaus Daun 82 Gotland Enskede 22.8
51.99 Oscar Karlsson 82 Västerås Västerås 1.8
+
800m
1:52.35 Martin Svensson 81 Högby Stockholm 30.7
1:52.42 Johan Klinteskog 81 Hammarby Göteborg 5.9
1:53.46 Karl Stavenberg 81 Tyresö Stockholm 30.7
1:53.78 Joakim Daun 82 Gotland Västerås 31.7
1:53.95 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Esbjerg, DEN 14.7
1:54.36 Philip Aagaard 82 Sprint Norrköping 23.6
1:54.8m Jan Olszowy 82 Spårvägen Stockholm 18.9
1:56.36 Martin Arnlid 82 Heleneholm Karlskrona 4.7
1:56.52 Albin Johansson 81 Hammarby Huddinge 11.9
1:56.72 Erik Emilsson 82 Malmö Göteborg 20.6
1:56.78 Thomas Johansson 81 Sävedalen Sävedalen 6.6
1:56.81 Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF Stockholm 14.9
1:57.07 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Stockholm 30.7
1:57.82 Andreas Söderling 81 Hammarby Huddinge 11.9
1:58.66 Johan Nyqvist 81 Heleneholm Malmö 29.5
1:58.69 David Lindberg 82 Spårvägen Sollentuna 29.5
1:58.73 Finnur Fenger 82 Hässelby Sundsvall 14.8
1:58.99 Daniel Olsson 82 Trångsviken Sundsvall 14.8
1:59.01 Ulf Nilsson 81 Hälle Helsingborg 11.7
1:59.14 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Skruv 15.5
+
1500m
3:52.02 Gustav Svedbrant 81 Spårvägen Stockholm 30.7
3:54.82 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Jönköping 23.6
3:55.64 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Jönköping 23.6
3:57.23 Karl Stavenberg 81 Tyresö Västerås 1.8
3:57.62 Philip Aagaard 82 Söderköping Sundsvall 14.8
3:58.71 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 29.6
3:59.71 Thomas Johansson 81 Sävedalen Göteborg 9.9
4:01.26 Joakim Daun 82 Gotland Halmstad 18.7
4:01.70 Henrik Nyström 82 Västerås Sundsvall 14.8
4:02.88 Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF Stockholm 17.9
4:03.03 Oskar Käck 82 Skövde Stockholm 26.9
4:03.57 Martin Öhman 81 Hässelby Västerås 1.8
4:03.74 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Västerås 1.8
4:03.76 Henrik Tåg 81 Skellefteå AIK Piteå 17.7
4:05.00 Ulf Nilsson 81 Hälle Jönköping 2.6
4:05.08 David Lindberg 82 Spårvägen Sundsvall 13.8
4:05.53 Daniel Westerberg 82 Åkullsjön Sundsvall 13.8
4:06.85 Abdul Artan 82 Skövde Stockholm 17.9
4:07.20 Jimmy Wik 82 Kalmar Stockholm 17.9
4:08.95 Finnur Fenger 82 Hässelby Sollentuna 30.5
-
5000m
14:20.51 Gustav Svedbrant 81 Spårvägen Riga, LAT 8.8
15:00.15 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Skövde 8.6
15:14.62 Thomas Johansson 81 Sävedalen Jönköping 23.6
15:27.59 Henrik Nyström 82 Västerås Göteborg 20.6
15:45.10 Ulf Nilsson 81 Hälle Göteborg 20.6
15:52.01 Magnus Ohlsson 82 Högby Sundsvall 15.8
15:56.38 Martin Öhman 81 Hässelby Stockholm 16.6
15:58.78 Magnus Eriksson 82 Loos Sundsvall 15.8
16:03.68 David Lindberg 82 Spårvägen Sundsvall 15.8
16:20.10 Christian Adolfsson 81 Hammarby Enskede 26.8
16:26.81 Thomas Björklund 82 Hälle Sundsvall 15.8
16:27.26 Clas Jansson 82 Falun Sundsvall 15.8
16:27.56 Mikael Pintye 82 Sprint Norrköping 23.6
16:31.81 Daniel Tidholm 81 Örgryte Göteborg 20.6
16:34.61 Mohammadi Balijja 81 Hofors LK Gävle 21.7
16:37.40 David Dsilna 82 Hässelby Sundsvall 15.8
16:41.48 Dan Ocklind 82 Lidingö Enskede 26.8
16:48.25 Pär Hillerström 82 Spårvägen Enskede 22.8
16:53.31 Joakim Engström 82 Kongahälla Göetborg 14.9
16:56.35 Mårten Ståhl 81 Ljusdal Ljusdal 24.6
-
2000m hinder
5:47.31 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Helsingborg 9.7
5:47.76 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Göteborg 18.6
5:52.84 Thomas Johansson 81 Sävedalen Sundsvall 13.8
5:55.21 Erik Emilsson 82 Malmö Stockholm 18.9
6:09.51 Ulf Nilsson 81 Hälle Västerås 31.7
6:10.16 Philip Aagaard 82 Söderköping Stockholm 18.9
6:12.32 Linus Studeny 81 Västerviks OK Stockholm 18.9
6:13.64 Magnus Eriksson 82 Loos Västerås 31.7
6:15.23 Daniel Olsson 82 Trångsviken Piteå 18.7
6:23.02 Pär Liljegren 82 Trångsviken Sundsvall 13.8
6:32.87 Oskar Käck 82 Skövde Stockholm 18.9
6:34.88 Jimmy Wik 82 Kalmar Karlskrona 2.7
6:38.30 Joakim Engström 82 Kongahälla Göteborg 18.6
6:42.15 Henrik Odéen 82 Malmö Stockholm 18.9
6:51.76 Daniel Tidholm 81 Örgryte Göteborg 18.6
6:54.56 Johan Szabo 81 Danderyd Athl Huddinge 11.9
6:55.7m Olle Klöfver 82 Sprint Motala 1.6
6:59.87 Stefan Ekelund 81 Härlöv Hässleholm 31.7
+
110m häck
14.06 Philip Nossmy 82 Malmö Stockholm 18.9
14.23 Joakim Lundqvist 81 Gefle Glteborg 5.9
14.30 Mikael Jakobsson 81 Örebro Sundsvall 14.8
14.37 Rafael Askros 81 Ullevi Sundsvall 13.8
14.42 Dennis Acson 81 Örgryte Sundsvall 13.8
14.51 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Sundsvall 13.8
14.94 Johan Wiklund 81 Luleå Sundsvall 14.8
15.18 David Johansson 82 Ljungby Stockholm 18.9
15.32 Ola Olsson 81 Udd Stockholm 18.9
15.34§ Jonathan Hallgren 81 Hammarby Enskede 5.6
15.37 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Reykjavik, ISL 4.7
15.57 David Westbeck 81 Istrum Borås 3.7
15.66 Henrik Garpmo 82 Hinden Sundsvall 13.8
15.73 Björn Lundin 82 Helsingborg Stockholm 18.9
15.78§ Gustav Svensson 82 Simrishamn Olofström 27.6
15.80 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Sävedalen 6.6
15.83 Nils Pettersson 81 Boden Sundsvall 13.8
16.02 Tobias Hertzman 81 Ösmo Uppsala 4.7
16.14 Gustav Fredell 82 Istrum Sävedalen 6.6
16.22 Patrik Svensson 81 Örgryte Uddevalla 25.7
  medvind    
15.59 Henrik Garpmo 82 Hinden Kalmar 24.7
15.67 Björn Lundin 82 Helsingborg Halmstad 18.7
16.17 Patrik Svensson 81 Örgryte Halmstad 18.7
-
300m häck
36.94 Mikael Jakobsson 81 Örebro Sundsvall 15.8
36.94 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Göteborg 4.9
37.92 Philip Nossmy 82 Malmö Helsingborg 9.7
38.16 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Stockholm 19.9
38.39 Joakim Lundqvist 81 Gefle Stockholm 19.9
39.25 Niclas Hesselgren 81 Stockaryd Stockholm 19.9
39.69 Joachim Ögren 81 Östersund Sundsvall 22.5
39.77 Rafael Askros 81 Ullevi Malmö 22.8
40.12 Andreas Davitidis 82 Malmö Sundsvall 15.8
40.33 Johan Szabo 81 Danderyd Athl Visby 7.7
40.50 Olof Lindberg 81 Malmö Stockholm 19.9
40.65 Dennis Acson 81 Örgryte Stockholm 19.9
40.88 Henrik Garpmo 82 Hinden Stockholm 19.9
41.04 Daniel Berg 82 Upsala Eskilstuna 6.6
41.33 Johan Nyqvist 81 Heleneholm Stockholm 19.9
41.34 Daniel Olsson 82 Trångsviken Krokom 7.8
41.46 Nicklas Dackheden 82 Malmö Göteborg 18.6
41.48 Robert Sjödén 82 Västerås Karlstad 19.5
41.59 Ray Manzanares 81 Söderhamn Sundsvall 14.8
41.65 Felipe Padilla 82 Ludvika Stockholm 19.9
-
Höjd
2.04 Jesper Isgren 81 Skurup Helsingborg 10.7
2.02 Johan Redborg 81 Tureberg Nynäshamn 12.6
2.01 Christer Johansson 82 Örgryte Göteborg 18.6
2.01 Kevin Mijdema 82 Lund Vellinge 3.7
2.01 Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne Hässelby 5.9
2.00 Jimmy Nordwall 81 Hammarby Visby 23.5
1.99 Richard Persson 82 Tureberg Sundsvall 14.8
1.98 Max Lundin 82 Heleneholm Vellinge 3.7
1.96 Daniel Carlsson 81 Tranås Helsingborg 27.6
1.95 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Sollentuna 29.5
1.95 Johan Salinder 81 Hökensås Falköping 12.9
1.94 Martin Arnemar 82 Udd Karlskrona 4.7
1.91 Johan Wiklund 81 Luleå Helsingborg 10.7
1.91 Emil Belfrage 82 Ullevi Helsingborg 10.7
1.91 Christian Eriksson 81 Dals Södra Huddigne 11.9
1.90 Björn Lejon 82 Tureberg Enskede 15.6
1.90 Daniel Jönsson 81 KA2 Kalmar 24.7
1.90 Pawel Szczyrba 81 Malmö Malmö 2.9
1.90 Tomas Hilmarsson 81 Sävedalen Stockholm 17.9
1.89 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Reykjavik, ISL 3.7
+
Stav
5.30 Alhaji Jeng 81 Örgryte Halmstad 18.7
5.03 Pawel Szczyrba 81 Malmö Stockholm 19.9
4.95 Fredrik Skoglund 81 Lidingö Göteborg 19.6
4.70 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Reykjavik, ISL 4.7
4.65 Rickard Borgqvist 81 KA2 Göteborg 19.6
4.63 Andreas Bonin 81 Alunda Västerås 31.7
4.60 Johan Fritz 82 Malmö Vellinge 3.7
4.40 Kaj Eklund 82 Stocksäter Malmö 22.8
4.32 Johan Papas 81 Solna Huddinge 12.9
4.23 Johan Wiklund 81 Luleå Falun 11.9
4.23 Andreas Davitidis 82 Malmö Stockholm 19.9
4.23 Fredrik Ask 81 Skruv Stockholm 19.9
4.20 Elian Oancea 81 Örgryte Halmstad 18.7
4.13 Nils Pettersson 81 Boden Falun 11.9
4.10 Johan Andreasson 82 IF Göta Lerum 22.8
4.08 Henric Stodell 82 Skruv Stockholm 19.9
4.03 Philip Nossmy 82 Malmö Falun 11.9
4.00 Charlie Lund Petersen 81 Örgryte Staffanstorp 13.6
3.90 David Abramczuk 82 Malmö Vellinge 11.9
3.80 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Sundsvall 22.5
  obekräftat    
5.10 Pawel Szczyrba 81 Malmö Hässleholm 31.7
3.90 David Abramczuk 82 Malmö Hässleholm 31.7
+
Längd
7.45 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 4.9
6.98 Andreas Hedström 81 Falun Sundsvall 15.8
6.89 Carl Bergfeldt 82 IF Göta Skövde 8.6
6.85 Linus Persson 82 Malmö Lund 28.8
6.83 Philip Nossmy 82 Malmö Falun 10.9
6.81 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Falun 10.9
6.79 Johan Blidberg 81 Hässelby Sundsvall 15.8
6.74 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Karlskrona 4.7
6.72 Nasser Sebabi 82 Hofors Stockholm 18.9
6.70 Markus Ottesen 81 Falun Uppsala 5.6
6.69 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Sundsvall 15.8
6.62 Nicolaus Daun 82 Gotland Västerås 31.7
6.58 Johan Engberg 81 Finspång Stockholm 18.9
6.56 Dennis Acson 81 Örgryte Halmstad 18.7
6.55 Håkan Thunander 81 Kvarnsveden Kvarnsveden 21.8
6.54 Andreas Davitidis 82 Malmö Stenungsund 3.7
6.47 Johan Ndure 81 Spårvägen Enskede 5.6
6.45 Anders Almgren 82 Vallentuna Vallentuna 19.5
6.44 Claes Ögren 82 Skellefteå AIK Sundsvall 15.8
6.43 Christian Eriksson 81 Dals Södra Göteborg 19.6
  okänd vind    
7.47 Anton Andersson 81 Halmstad Rhodos, GRE 30.4
6.81 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Reykjavik, ISL 3.7
6.76 Christian Eriksson 81 Dals Södra Karlstad 28.8
  medvind    
7.49 Anton Andersson 81 Halmstad Staffanstorp 13.6
6.98 Carl Bergfeldt 82 IF Göta Västerås 17.6
6.90 Linus Persson 82 Malmö Halmstad 18.7
6.79 Dennis Acson 81 Örgryte Halmstad 18.7
6.73 Johan Ndure 81 Spårvägen Visby 23.5
6.72 David Westbeck 81 Istrum Skövde 9.5
6.59 Andreas Davitidis 82 Malmö Halmstad 18.7
6.59 Gustav Svensson 82 Simrishamn Lund 28.8
6.57 Johan Blidberg 81 Hässelby Enskede 23.6
6.51 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Enskede 5.6
6.49 Nicolaus Daun 82 Gotland Visby 7.7
6.47 Björn Lundin 82 Gefle Gävle 1.6
6.47 Daniel Gustavsson 81 Oskarshamn Malmö 22.8
6.43 Olof Lindberg 81 Malmö Lund 28.8
+
Tresteg
15.60 Anton Andersson 81 Halmstad Sundsvall 14.8
14.44 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Sundsvall 14.8
14.21 Dennis Acson 81 Örgryte Sundsvall 14.8
13.80 Johan Fritz 82 Malmö Stockholm 17.9
13.76 Alen Rakovic 82 Ullevi Göteborg 9.9
13.68 Patrik Svensson 81 Örgryte Sundsvall 14.8
13.52 Morgan Persson 81 Halmstad Halmstad 17.7
13.49 Mikael Larsen 81 Ullevi Uddevalla 25.7
13.49 Christian Nygård 82 Örgryte Stockholm 17.9
13.41 Linus Persson 82 Malmö Malmö 21.8
13.22 Johan Redborg 81 Tureberg Enskede 22.6
13.18 Daniel Antonsson 81 Boden Piteå 17.7
13.17 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Karlskrona 25.9
13.10 Daniel Gustavsson 81 Oskarshamn Stockholm 17.9
13.05 Nicolaus Daun 82 Gotland Visby 16.5
12.94 Erik Olofsson 82 Kungsängen Stockholm 17.9
12.91 Christer Johansson 82 Örgryte Göteborg 20.6
12.88 Markus Vidarsson 81 Österhaninge Eskilstuna 23.5
12.88 Johan Nyström 81 Råby-Rekarne Katrineholm 13.6
12.88 Kalle Saarvanto 82 Norrköping Sundsvall 14.8
  medvind    
13.58 Christian Nygård 82 Örgryte Göteborg 29.5
13.35 Johan Redborg 81 Tureberg Gävle 2.7
12.99 Kalle Saarvanto 82 Norrköping Västerås 30.7
12.88 Björn Asp 82 Järvsö Krokom 3.7
+
Kula
16.19 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Sundsvall 14.8
15.92 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Göteborg 5.9
15.22 Anders Constantin 82 Orient Uddevalla 21.8
14.61 Robert Melin 82 Bottnaryd Helsingborg 10.7
14.35 Mattias Krook 82 Tureberg Huddinge 18.8
14.15 Andreas Nordin 81 Gefle Gävle 4.7
13.96 Johan Mörner 81 Örbyhus Stockholm 17.9
13.92 Mattias Jons 82 Järvsö Sundsvall 14.8
13.83 Nils Pettersson 81 Boden Karlstad 28.8
13.75 Martin Öhman 81 Vingarna Krokom 7.8
13.53 Martin Strömberg 82 Ullevi Mölndal 29.8
13.26 Johan Wiklund 81 Luleå Karlshamn 19.6
13.17 Peter Tomasson 81 Mölndal Malmö 22.8
13.06 Lennie Axelsson 81 Nyköping Västerås 1.8
13.01 Kaj Jokinen 81 Råby-Rekarne Råby-Rekarne 8.5
12.87 Oskar Berglund 81 Habo Värnamo 29.8
12.86 Per Alwerholm 81 Strängnäs Nyköping 19.6
12.76 Björn Ankarling 82 Arvika Arvika 25.7
12.61 Gustav Svensson 82 Simrishamn Ystad 2.7
12.60 Elia Bedwan 81 Hofors Hofors 25.5
+
Diskus
57.93 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Malmö 14.9
55.46 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Sundsvall 13.8
46.77 Robert Melin 82 Bottnaryd Bottnaryd 18.7
45.92 Andreas Nordin 81 Gefle Västerås 31.7
44.39 Mattias Krook 82 Tureberg Stockholm 18.9
43.25 Johan Wiklund 81 Luleå Falun 11.9
42.99 Tomas Pyka 81 Gnistan Sundsvall 13.8
42.86 Per der Nederlanden 81 Säffle Karlstad 13.9
42.74 Daniel Cederberg 82 Linnéa Huddinge 18.8
42.49 Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne Västerås 31.7
42.18 Fredrik Persson 82 IF Göta Karlstad 19.5
40.91 Oskar Berglund 81 Habo Växjö 5.6
40.91 Martin Öhman 81 Vingarna Örnsköldsvik 12.9
40.35 Björn Ankarling 82 Arvika Arvika 24.7
39.52 Johan Mörner 81 Örbyhus Örbyhus 26.9
38.98 Nils Pettersson 81 Boden Reykjavik, ISL 4.7
38.05 Erik Johansson 82 Heleneholm Malmö 13.9
38.03 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Växjö 2.9
37.89 Gustav Svensson 82 Simrishamn Simrishamn 16.6
37.56 Stefan Alneroth 81 Gefle Rimbo 25.7
+
Slägga
60.58 Victor Isidorsson 81 Hälle Västerås 13.6
59.44 Tomas Pyka 81 Gnistan Sundsvall 14.8
57.35 Stefan Alneroth 81 Gefle Gävle 2.7
54.85 Erik Eriksson 82 Bore Enskede 18.9
54.38 Björn Abrahamsson 81 Södertälje IF Enskede 18.9
53.76 Mattias Jons 82 Järvsö Piteå 18.7
52.77 Anders Constantin 82 Orient Sundsvall 14.8
51.87 Martin Öhman 81 Vingarna Enskede 18.9
51.18 Stefan Holst 82 Bottnaryd Enskede 18.9
50.75 Andreas Nordin 81 Gefle Gävle 12.5
48.92 Lennie Axelsson 81 Nyköping Norrköping 22.8
48.18 Niklas Arrhenius 82 Spårvägen Provo, UT 6.11
48.08 Oskar Berglund 81 Habo Kalmar 24.7
47.97 Daniel Gustavsson 82 Kil Karlstad 13.9
47.56 Anders Henriksson 82 Bore Arvika 24.7
47.41 Jon Berglund 82 Vingarna Örnsköldsvik 12.9
45.67 Victor Johansson 82 Skruv Växjö 5.6
45.48 Johan Granlund 82 Bore Torsby 21.5
45.30 Robert Melin 82 Bottnaryd Växjö 5.6
42.03 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Malmö 21.8
+
Spjut
70.60 Kaj Jokinen 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.6
67.10 Gabriel Wallin 81 Södertälje IF Göteborg 5.9
62.57 Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne Karlstad 1.6
61.99 Henrik Hjalmarsson 81 Hagen Stockholm 19.9
60.32 Carl Rosenqvist 81 Gnesta Huddinge 12.9
58.70 Nils Pettersson 81 Boden Falun 11.9
57.96 Johan Bjellerman 82 Hässelby Sollentuna 30.5
56.78 Ingmar Veinberg 82 Lidingö Enskede 21.6
56.49 Björn Asp 82 Järvsö Stockholm 19.9
54.37 Gustav Melén 82 Gotland Visby 1.7
53.36 Andreas Mindor 81 Åtvidaberg Motala 2.6
53.23 Tony Borglund 81 Söderhamn Bollnäs 10.7
53.14 Gustav Svensson 82 Simrishamn Simrishamn 4.8
52.32 Elia Bedwan 81 Hofors Gävle 26.9
52.31 Marcus Wiberg 81 Hässelby Enskede 5.6
52.08 Markus Ericsson 81 Hammarby Stockholm 19.9
51.98 Johan Wiklund 81 Luleå Falun 11.9
51.71 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Sävedalen 6.6
51.66 Andreas Nordin 81 Gefle Rauma, FIN 7.7
51.25 Robert Ekman 82 Stål Norrköping 8.5
+
Tiokamp
7.103§ Håkan Jedhammar 81 Gnistan Reykjavik, ISL 4.7
6.891 Philip Nossmy 82 Malmö Falun 11.9
6.712 Johan Wiklund 81 Luleå Falun 11.9
6.318 Nils Pettersson 81 Boden Falun 11.9
6.264 Christian Eriksson 81 Dals Södra Falun 11.9
6.087 Andreas Bonin 81 Alunda Falun 11.9
6.047 Gustav Svensson 82 Simrishamn Karlshamn 20.6
5.896 Björn Lundin 82 Helsingborg Falun 11.9
5.699 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Falun 11.9
5.627 Andreas Davitidis 82 Malmö Falun 11.9
5.207 Tobias Hertzman 81 Ösmo Nynäshamn 13.6
5.153 Johan Redborg 81 Tureberg Nynäshamn 13.6
4.853b Nasser Sebabi 82 Hofors Gävle 26.9
4.796 Magnus Zetterqvist 82 Nyköping Nynäshamn 13.6
4.776 Alen Rakovic 82 Ullevi Lerum 23.5
4.706 Niklas Pettersson 81 Skruv Karlshamn 20.6
4.676b Elia Bedwan 81 Hofors Gävle 26.9
4.572 Anders Eriksson 82 Alunda Nynäshamn 13.6
4.557 Sören Svedberg 81 Ösmo Nynäshamn 13.6
4.519 Tomas Weis 82 Upsala Nynäshamn 13.6

 

 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 99

Kvinnor ute 99

P18 ute 99

F18 ute 99

P16 ute 99

F16 ute 99

P14 ute 99

F14 ute 99

>