Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 5 december 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Sverige Inomhus 2021

Kontaktperson SFIF Tävling: Frida Lindström

Detta är det nationellt sanktionerade tävlingsprogrammet för inomhussäsongen 2020/2021.

Vid ev önskemål om byte av datum eller annan ändring/rättelse skall arrangör kontakta lokalt SDF och SFIF Tävling.

Vi länkar till tävlingar med dedikerade hemsidor med fullständig information om tävlingen som t ex tidsprogram, resultatlistor, PM m m.

För att hitta lokalt sanktionerade tävlar hänvisar vi till resp. distriktsförbund:
Blekinge
Bohuslän-Dal
Dalarna
Gotland
Gästrikland
Göteborg
Halland
Hälsingland
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
Norrbotten
Närke
Skåne
Småland
Stockholm
Södermanland
Uppland
Värmland
Västerbotten
Västergötland
Västmanland
Ångermanland
Östergötland


NOV
6-8UTSävedalen Inomhus/INSTÄLLTSävedalenSävedalens AIKFRIDA
7UT+Maximångkampen/UPPSKJUTENKarlstadKils AIKFRIDA
12UT+Angeredsspelen/INSTÄLLTAngeredAngereds ISFRIDA
14UT+Vinterspelen/INSTÄLLTÖrebroGlanshammars IFFRIDA
14NT+Aros Invitational 1VästerårVästerås FK 
21-22NTAdventsspelen/INSTÄLLTGöteborgUtby IK, Bohus IFFRIDA
21-22UTFörsta Chansen/INSTÄLLDHuddingeHuddinge AISFRIDA
28UT+Triumfglasspelen/INSTÄLLTÖrebroÅsbro GOIF, Stocksäters IFFRIDA
28UTJulbockspelen/INSTÄLLTVarbergVarbergs GIFFRIDA
28NT+Aros Invitational 2/INSTÄLLTVästeråsVästerås FK 

DEC
5NT+Aros Invitational 3/INSTÄLLTVästeråsVästerås FK 
5UT+Fotokungens inomhustävling/INSTÄLLDFalunFalu IKFRIDA
5-6UT+SAYO Indoor/UPPSKJUTENSollentunaTurebergs FKFRIDA
5-6UT+Julklappsjakten/INSTÄLLDGöteborgGKIKFRIDA
5UT+Julkampen/INSTÄLLDÅsJämtland-Härjedalens FIF, Östersunds GIFFRIDA
5UTJulchansen/INSTÄLLDMalmöHeleneholms IF, IFK LundFRIDA
5UTJulklappsspelenEskilstunaRåby-Rekarne FIFFRIDA
11-13UT+Luciaspelen/INSTÄLLTStockholmIFK LidingöFRIDA
13UT+JulruschenGöteborgIF KvilleFRIDA
19UT+Julgröten/INSTÄLLTGoteborgIK VikingenFRIDA

JAN
2UT+Nyårshoppet/INSTÄLLTFalkenbergFalkenbergs IKFRIDA
6UT+Ärlaspelen till Rolfs minne/INSTÄLLDEskilstunaÄrla IFFRIDA
9UT+SprinterträffenLundIFK LundFRIDA
10UT+Ymerspelen inomhusBoråsIK YmerFRIDA
10UT+PersspelenGöteborgIF KvilleFRIDA
16-17UTÖrebro Indoor GamesÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
16-17UT+Westinghouse Inlagda GurkspelVästeråsVästerås FKFRIDA
22-24UT+Täby VinterspelStockholmTäby ISFRIDA
22-24UT+Quality Hotel GamesVäxjöIFK VäxjöFRIDA
23UT+Lindås AthleticsBilldalIFK GöteborgFRIDA
30UT+Kvarnsveden indoor/INSTÄLLTFalunKvarnsvedens GOIFFRIDA
30-31NT+Pallasspelen MalmöIFK Lund, IK Finish, IK Pallas, Heleneholms IFFRIDA
30-31UT+Scandic Indoor GamesHuddingeHuddinge AISFRIDA

FEB
5-7UT+Mondo Indoor GamesUppsalaUpsala IFFRIDA
6-7UT+VäxjöspelenVäxjöIFK VäxjöFRIDA
6NT+Raka SpåretStockholmSpårvägens FKFRIDA
6-7UT+Åhus IndoorKristianstadÅhus FIKFRIDA
6UT+Bilmetro VinterspelBollnäsBollnäs FIKFRIDA
6-7UT+Göteborgs InomhusGoteborgIK VikingenFRIDA
7UT+Lilla HässelbyspelenHässelbyHässelby SKFRIDA
13NTVinthundsvinternStockholmFK StudenternaFRIDA
13-14UT+AtleticumspelenMalmöHeleneholms IFFRIDA
13-14NT+Växjö InomhuskastVäxjöIFK VäxjöFRIDA
13UT+TFiK InneUddevallaTrollhättan FIKFRIDA
13-14UT+HammarbyspelenSätraHammarby IFFRIDA
14UT+Platen Indoor GamesMotalaMotala AIFFRIDA
14UT+SkadespelenGävleIF SkadeFRIDA
23UT+Nordic Gym GamesBollnäsBollnäs FIKFRIDA
26-28UT+NUSÅsÖstersunds GIFFRIDA

MAR
6-7UT+MAIK IndoorGöteborgMölndals AIKFRIDA
6-7UTVäxjömångkampenVäxjöIFK VäxjöFRIDA
6UTTybblelundsspelenÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
7UT+SödertäljehallsspelenSödertäljeSödertälje IF, Enhörna IFFRIDA
13UTHaninge OpenHaningeÖsterhaninge IFFRIDA
20UTLänsförsäkringar U-spelBollnäsBollnäs FIKFRIDA
20UT+Falu IK SpelenFalunFalu IKFRIDA
20UT+Lilla UddevallaspelenUddevallaIK OrientFRIDA
21UTLilla HammarbyspelenSätraHammarby IFFRIDA
27-28UTSista ChansenHuddingeHuddinge AISFRIDA
27UT+VintersportspelenNyköpingNyköpings BISFRIDA
27-28UT+MarsspelenÖrebroÅsbro GOIF, Stocksäters IFFRIDA
27UTVår-cupenTranåsTranås AIFFRIDA

Avdelningar

- Aktuellt just nu
Sverige 2020
Centralt program
- Inomhus
- Arena
- Långlopp
- Stafetter

Utomlands 2020

- Maror/halvmaror
- Arena 
- Inomhus

Sverige 2021
- Centralt program

Kontaktperson

Frida Lindström

Frida Lindström

a 0702 013 049
e-post


>