TÄVLINGSKALENDER
Annons
Annons
Visa alla
Tävlingstyp:
Distans:
2024
JANUARI
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Barntävling
Nonamespelen Indoor 2024
Bollnäs
Rehns BK
-
Inomhus
DSA Elit 1
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Inomhus
Resultattävling
Uppsala
Upsala Idrottsförening Friidrott
-
Inomhus
Klubbtävling Mångkamp
Uppsala
Upsala Idrottsförening Friidrott
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Kastsöndag 21 januari
Bollnäs
Bollnäs FIK
-
Inomhus
DSA Elit 2
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Kastsöndag 28 januari
Bollnäs
Bollnäs FIK
-
Inomhus
DSA Elit 3
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
FEBRUARI
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Inomhus
Längd- & Trestegstestet 2
Uppsala
Upsala Idrottsförening Friidrott
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
DSA Elit 4
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Inomhus
DSA Elit 5
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Barntävling
Siljan Indoor games
Falun
IFK Mora FIK, Leksands FIK
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Kastsöndag 18 februari
Bollnäs
Bollnäs FIK
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Kastsöndag 25 februari
Bollnäs
Bollnäs FIK
MARS
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Inomhus
Lugnet Blue Ribbon
Falun
Malungs Skid och FK
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Klubbmästerskap Alunda SK
Uppsala
Alunda SK
-
Barntävling
Klubbmästerskap Alunda SK
Uppsala
Alunda SK
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Längdkväll
Uppsala
Upsala Idrottsförening Friidrott
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
APRIL
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Inomhus
Öppet KM 1 500 M
Falun
Malungs Skid och FK
-
Inomhus
IVDalaM (Kast 2-kamp)
Falun
Ludvika FFI
-
Barntävling
Slottsrundan
Rånäs
Löparklubben Roslagen
-
Barntävling
Slottsrundan
Rånäs
Löparklubben Roslagen
-
Inomhus
Öppet KM 3 + 5000 M
Falun
Malungs Skid och FK
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Hopp-onsdag
Bollnäs
Bollnäs FIK
-
Inomhus
IVDalaM
Falun
Ludvika FFI
-
Inomhus
Hopp-onsdag
Bollnäs
Bollnäs FIK
-
Inomhus
IVDalaM (Sprint 3-kamp)
Falun
Ludvika FFI
-
Arena
DSA Elit 6
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
MAJ
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Barntävling
Stadsloppet
Östhammar
Föreningen Östhammar Friidrott
-
Väg
Stadsloppet
Östhammar
Föreningen Östhammar Friidrott
-
Terräng
IVDalaM Terrängsprint
Falun
Ludvika FFI
-
Arena
DSA Elit 7
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Barntävling
UIF Friidrott Klubbmästerskap
Uppsala
Upsala Idrottsförening Friidrott
-
Arena
DSA Elit
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Barntävling
Marmakampen
Alunda
Alunda SK
-
Arena
DSA Elit 8
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Arena
DSA Elit 9
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
JUNI
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Barntävling
Niklas Minne
Söderhamn
Söderhamns IF
-
Barntävling
Ludvikaspelen
Ludvika
Ludvika FFI
-
Terräng
Tjejmilen Sälen
Sälen
Sälens IF
-
Arena
DSA Elit 10
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Arena
DSA Elit 11
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
JULI
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Barntävling
Nonamespelen 2024
Bollnäs
Rehns BK
-
Arena
DSA Elit 12
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
AUGUSTI
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Arena
DSA Elit 13
Falun
Mittsvenska Friidrottsförbund
-
Barntävling
Kvarnsvedenspelen
Kvarnsveden
Kvarnsvedens GOIF FIK
-
Barntävling
Uppsalaspelen
Uppsala
Upsala Idrottsförening Friidrott
-
Barntävling
Fastighetsbyråns trekamp
Djurmo
Djurmo Sifferbo IF
SEPTEMBER
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC
-
Barntävling
Moraspelen 2024
Mora
IFK Mora FIK
OKTOBER
-
Datum
Typ
Namn
Plats
Arrangör
WRC/IPC