Annons

Annons

Visa alla

Rensa filter
Datum:

Tävlingstyp:

Distans:

Min km: Max km:

2024

JANUARI

  • Datum

    Typ

    Namn

    Plats

    Arrangör

    WRC/IPC

  • Barntävling

    Nonamespelen Indoor 2024

    Bollnäs

    Rehns BK

  • Inomhus

    Nonamespelen Indoor 2024

    Bollnäs

    Rehns BK

  • Inomhus

    Upsala Winter Series 2

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    DSA Elit 1

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Inomhus

    Resultattävling

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    Klubbtävling Mångkamp

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Kastsöndag 21 januari

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Inomhus

    DSA Elit 2

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Inomhus

    Mondo Indoor Games

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Kastsöndag 28 januari

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Inomhus

    DSA Elit 3

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

FEBRUARI

  • Datum

    Typ

    Namn

    Plats

    Arrangör

    WRC/IPC

  • Inomhus

    Längd- & Trestegstestet 2

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    DSA Elit 4

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Inomhus

    Mondo Classic

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IDM Mittsvenska

    Gävle

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Inomhus

    DSA Elit 5

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Inomhus

    Upsala Winter Series 3

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Barntävling

    Siljan Indoor games

    Falun

    IFK Mora FIK, Leksands FIK

  • Inomhus

    Siljan Indoor games

    Falun

    IFK Mora FIK, Leksands FIK

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Kastsöndag 18 februari

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Inomhus

    Klubbtävling

    Norrtälje

    Rånäs 4 H

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Kastsöndag 25 februari

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Inomhus

    Längdkväll

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

MARS

  • Datum

    Typ

    Namn

    Plats

    Arrangör

    WRC/IPC

  • Inomhus

    Lugnet Blue Ribbon

    Falun

    Malungs Skid och FK

  • Inomhus

    Upsala Masters

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Barntävling

    Klubbmästerskap Alunda SK

    Uppsala

    Alunda SK

  • Inomhus

    Klubbmästerskap Alunda SK

    Uppsala

    Alunda SK

  • Inomhus

    Falu IK Spelen

    Falun

    Falu IK

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Längdkväll

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

APRIL

  • Datum

    Typ

    Namn

    Plats

    Arrangör

    WRC/IPC

  • Inomhus

    Öppet KM 1 500 M

    Falun

    Malungs Skid och FK

  • Barntävling

    Slottsrundan

    Rånäs

    Löparklubben Roslagen

  • Inomhus

    IVDalaM (Kast 2-kamp)

    Falun

    Ludvika FFI

  • Arena

    Slägga & Diskus inbjudningstävling 1

    UPPSALA

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Barntävling

    Slottsrundan

    Rånäs

    Löparklubben Roslagen

  • Inomhus

    Öppet KM 3 + 5000 M

    Falun

    Malungs Skid och FK

  • Arena

    Slägga & Diskus inbjudningstävling 2

    UPPSALA

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Arena

    Slägga & Diskus inbjudningstävling 3

    UPPSALA

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Väg

    Roslagsbroloppet

    Roslagsbro

    Roslagsbro IF

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Hopp-onsdag

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Barntävling

    Miniortävling

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Inomhus

    IVDalaM

    Falun

    Ludvika FFI

  • Inomhus

    Hopp-onsdag

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Arena

    resultattävling

    Märsta

    IFK Märsta

  • Väg

    Bålsta Stadslopp

    Bålsta

    Föreningen Bålsta Idrottskamrater

  • Inomhus

    IVDalaM (Sprint 3-kamp)

    Falun

    Ludvika FFI

  • Arena

    DSA Elit 6

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

MAJ

JUNI

  • Datum

    Typ

    Namn

    Plats

    Arrangör

    WRC/IPC

  • Barntävling

    Niklas Minne

    Söderhamn

    Söderhamns IF

  • Arena

    ICA Slätta Spelen

    Falun

    Falu IK

  • Barntävling

    ICA Slättaspelen

    Falun

    Falu IK

  • Arena

    resultattävling

    Märsta

    IFK Märsta

  • Arena

    Niklas Minne

    Söderhamn

    Söderhamns IF

  • Barntävling

    Niklas Minne

    Söderhamn

    Söderhamns IF

  • Arena

    Kastfemkamp

    Valö

    Valö IK

  • Arena

    Längdhoppet 1

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Arena

    Diskustävling

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Barntävling

    Ludvikaspelen

    Ludvika

    Ludvika FFI

  • Arena

    Ludvikaspelen

    Ludvika

    Ludvika FFI

  • Arena

    Spjutkastet 1

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Barntävling

    Rabalders Papricalopp

    NORRTÄLJE

    Löparklubben Roslagen

  • Väg

    Norrtälje Stadslopp & Papricaloppet

    Norrtälje

    Löparklubben Roslagen

  • Arena

    DM arena

    Bollnäs

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Arena

    Spjutkastet 2

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Terräng

    Tjejmilen Sälen

    Sälen

    Sälens IF

  • Arena

    Niklas Minne

    Söderhamn

    Söderhamns IF

  • Arena

    Kasttävling

    Valö

    Valö IK

  • Arena

    DSA Elit 10

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Arena

    Resultattävling stav/längd/spjut

    Borlänge

    Kvarnsvedens GOIF FIK

  • Arena

    Släggtävling

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Arena

    Längd- och trestegshoppet 3

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

  • Barntävling

    Löparkväll på Bana i Roslagen

    Rimbo

    Löparklubben Roslagen

  • Arena

    Midsummer MADNESS 3000m

    Bålsta

    Föreningen Bålsta Idrottskamrater

  • Arena

    Resultattävling höjd/stav/diskus

    Borlänge

    Kvarnsvedens GOIF FIK

  • Arena

    MGP 800 M

    Falun

    Malungs Skid och FK

  • Terräng

    Orsakajtn

    Orsa

    CK Uven

  • Arena

    Fortumspelen

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Barntävling

    Fortumspelen

    Bollnäs

    Bollnäs FIK

  • Arena

    DSA Elit 11

    Falun

    Mittsvenska Friidrottsförbund

  • Arena

    Kasttävling

    Valö

    Valö IK

JULI

AUGUSTI

SEPTEMBER

OKTOBER

DECEMBER

  • Datum

    Typ

    Namn

    Plats

    Arrangör

    WRC/IPC

  • Barntävling

    UIF Friidrott Mini-Klubbmästerskap Inomhus

    Uppsala

    Upsala Idrottsförening Friidrott

2024