Annons

Höstens Grenskolor och Clinics 2023

Höstens Grenskolor och Clinics är strax klara att publiceras.

Annons

Grenskolorna, som är 4 tillfällen, kommer att genomföras vardagskvällar och Clinics är ett tillfälle som är 2-4 timmar på en vardag alternativ lördag/söndag beroende på hur lång den är. Genomförandeperiod kommer vara mitten av september till början av november.
Publiceras senast v.29.
Föranmälan ej möjlig.


Planerade GRENSKOLOR:
Styrka (Skivstång, allmänstyrka, ett tillfälle hel o skadefri) Ett tillfälle DNS.
Medel/Lång (Inklusive ett tillfälle Hinder)
Slägga (utomhus), ett tillfälle Vikt (inomhus)
Diskus (Utomhus)

CLINIC:
Mångkamp
Lång Häck
Hinder
Stafett

Annons

Annons

Relaterade nyheter

Hammarby Friidrott Liten
Hammarby Friidrott söker Sportchef

Som sportchef i Hammarby Friidrott kommer du att ha det övergripande ansvaret för föreningens friidrottsverksamhet vilket innebär att säkra bredden och utveckla elitverksamheten. Du kommer tillsammans med dina kollegor på föreningens kansli ta fram m…

LÄS MER