Annons

Kallelse till extra årsmöte

Ordforandeklubba

Representanter för Gotland-Stockholms Friidrottsförbunds föreningar inbjuds till extra årsmöte torsdagen den 18 april 2024 kl 19.30

Annons

i Sätra Friidrottshall, Björksätravägen 2, Skärholmen alternativt i Idrottens Hus, lokal Rovide, Färjeleden 5J, Visby (via länk från Sätra).

Kaffe serveras från kl 18.30.

O.s.a. senast 15 april till bjorn.sveen@08fri.se

Mötet behandlar förutom de sju inledande punkterna, enligt i sdf stadgar fastställd föredragningslista, bordlagda punkter (14-17) från senaste ordinarie årsmöte den 13 mars, dvs valen av distriktsförbundsordföranden, erforderligt antal styrelseledamöter/-suppleanter, revisor/-suppleant samt valberedning.

Extra årsmötets föredragningslista samt övriga möteshandlingar kungörs på distriktsförbundets hemsida under Om distriktet > Om oss > Årsmöteshandlingar senast den 11 april.

Välkommen

Annons

Annons

Relaterade nyheter

Hammarby Friidrott Liten
Hammarby Friidrott söker Sportchef

Som sportchef i Hammarby Friidrott kommer du att ha det övergripande ansvaret för föreningens friidrottsverksamhet vilket innebär att säkra bredden och utveckla elitverksamheten. Du kommer tillsammans med dina kollegor på föreningens kansli ta fram m…

LÄS MER