Annons

Gotland-Stockholms Friidrottsförbund söker verksamhetschef

Verksamhetschef

Verksamhetschefen uppdrag är att ansvara för den dagliga verksamheten samt att tillsammans med styrelsen och klubbar vidareutveckla friidrotten för framtiden. Välkommen med din ansökan, innehållande CV samt gärna ett personligt brev, senast 30 juni.

Annons

Verksamhetschefen arbetar på uppdrag av distriktsförbundets styrelse och har utvecklings-, personal samt resultatansvar för verksamheten. Antagen verksamhetsplan från årsmötet är centralt styrdokument för förbundets arbete som utgår från kansli med stöd av medarbetare, kommittéer och styrelse.

Se annonsen.

Annons

Annons

Relaterade nyheter

Hammarby Friidrott Liten
Hammarby Friidrott söker Sportchef

Som sportchef i Hammarby Friidrott kommer du att ha det övergripande ansvaret för föreningens friidrottsverksamhet vilket innebär att säkra bredden och utveckla elitverksamheten. Du kommer tillsammans med dina kollegor på föreningens kansli ta fram m…

LÄS MER