Uppdaterad: 01 februari 2023

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 16 oktober 2022.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.

Tävlande som under kalenderår fyller högst 13 år kan – genom att enbart mejla till resultat@friidrott.se vilken klubb bytet gäller från resp till – fr o m den 15 november sådant år representera annan förening.

Namn Född Tidigare klubb Ny klubb Klar
A        
Malin Agervig Kristiansson 010121 IFK Göteborg Hälle IF 230122
Erik Albin 020402 IFK Helsingborg Malmö AI 230226
Karl Andersson 920106 IK Akele Fredrikshof FIF 221224
Oskar Andrén 941227 Offerdals SK OK Tisaren 230210
B        
Markus Bengtsson 760615 Umara SC Hälle IF 230122
Ebba Broms 050518 Brevens IF Spårvägen Friidrottsklubb 230107
C        
Sofia Carlberg 010903 Stocksäters IF KFUM Örebro 230123
D        
Olle Dahlberg 870914 Solvikingarna Hälle IF 230216
F        
Sara Forssell 001119 Motala AIF Friidrott IF Göta Karlstad 221230
Klara Frykholm 030811 Glanshammars IF KFUM Örebro 230209
Tindra Frykholm 030811 Glanshammars IF KFUM Örebro 230209
G        
Jasmine Gyllenhammar 040428 Hässelby SK Turebergs FK 221215
Rakel Göransson 080720 Hässleholms AIS KFUM Kristianstad 230129
H        
Jonathan Holm 940108 Hammarby IF Upsala IF 230216
Paulina Hultberg 050103 Alingsås IF Friidrott Mölndals AIK 221204
J        
Johan Jurander 031024 Motala AIF IFK Växjö 230120
K        
Agnes Kjellgren 070430 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad 221228
L        
Tyra Landin 020526 Västerås FK Upsala IF Friidrott 221211
Maria Larsson 940325 Ullevi FK Hälle IF 230220
N        
Carl Narup 981123 IFK Göteborg IF Kville 230115
O        
Linnéa Odéhn 060904 Malmö AI Ystads IF 230223
Q        
Emil Quick 951020 IFK Växjö IFK Lidingö 230112
R        
Emelie Rasmussen 090804 Frövi IK KFUM Örebro Friidrott 230102
Johan Rogestedt 920127 Stenungsund Friidrott Hälle IF 221215
S        
Elin Sjöberg 080626 Danderyds SK Turebergs FK 230220
T        
Tommy Theoren 720828 IF Start Tisdagsklubben Örebro 230102
Ebba Toorell 030307 Ullevi Vikingen Friidrott Sävedalens AIK 221229
W        
Linus Wedin 070113 IF Start KFUM Örebro Friidrott 221230
Ö        
Anton Öhman 891002 Örebro AIK Tisdagsklubben Örebro 230119
Stina Östklint 010223 Hovslätts IK Linköping GIF 230108