Hem / Förening / Föreningsbyte / Karens 2021

Karens 2021

Uppdaterad: 1 juni 2021

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 16 oktober 2020.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Pontus Albertsson 901216 Solvikingarna Hälle IF 210326
Henok Ande 050713 Mölndals AIK Hälle IF 210520
Isabell Anderbrhan 070818 IFK Märsta Turebergs FK 210402
Andreas Andersson 800812 Ocab RC Oskarshamn RC 201211
Håkan Andersson 820709 Hällefors LK KFUM Örebro 210422
Edvard Appelberg 010525 Lidköpings IS Linköpings GIF 210315
Anna Askencrantz 060408 Skruvs IF IFK Växjö 210415
B        
Mats Berglund 620922 Ystads IF FK Athlet 210117
Johan Bjurelid 740104 Högby IF Oskarshamn RC 201216
Ida Bonow 070630 Kungsängens FK Turebergs FK 210416
Jakob Böhm 900817 IK Ymer Hälle IF 201217
C        
Nadja Casadei 830403 Athletics 24Seven SK Högby IF 210107
Moa Cornéer 050424 IFK Göteborg Örgryte IS 210315
D        
Maggie Dahllöf 060312 Hellas FK Hammarby IF 201210
E        
Daniel Ekholm 811228 IS Göta Vegan Runners IK 210118
Pär Englund 770815 Wedevågs IF IF Start 210130
Moa Enmark 940703 Göteborg-Majorna OK Hälle IF 210529
Tomas Ewers 840831 OK Njudung Oskarshamn RC 201226
F        
Ida Forss 990521 Hammarby IF Upsala IF 210101
Mikael Fågelborg 780927 Björnstorps IF Hälle IF 210103
G        
Isak Gamst 050205 IF Kronan IFK Lund 210625
Bella Grönholm 060410 Järvsö IF Strands IF 210422
H        
Algot Hallberg 050805 Hässleholms AIS Åhus FIK 210311
Ludvid Hallberg 080206 Hässleholms AIS Åhus FIK 210311
Sofie Hammar 950215 IFK Växjö Ullevi FK 210408
Max Harris 930917 IFK Halmstad IS Göta 210218
Marcus Helander 870519 Ocab RC Oskarshamn RC 201218
Samuel Hillerström Stefansson 060911 Täby IS Turebergs FK 210423
Amanda Holmberg 980906 Lidköpings IS Hässelby SK 210515
Isak Holmgård 050604 Grava SK IF Göta Karlstad 210402
Asta Hägglund 060503 IF Kronan IFK Lund 210625
Marcus Höglund 760515 Uppsala LK Upsala IF 210423
Andreas Höye 841127 IFK Göteborg Hälle IF 210309
I        
Christian Isomettä 870516 Hultsfred LK Oskarshamn RC 201223
J        
Lukas Jakobsson 031010 Sävedalens AIK Mölndals AIK 210610
Roland Jonsson 561217 Runacademy IF Turebergs FK 210222
Annika Jönsson 961213 IFK Helsingborg Spårvägens FK 210513
K        
Per Karlsson 670421 Athletics 24Seven SK Högby IF 210107
Elisabet Kartunovic 071104 IFK Märsta Turebergs FK 210323
Filippa Kopparhed 070123 Kungsängens FK Hässelby SK 210521
Sabina Korpela 820830 IF Linnéa FK Studenterna 201227
Emma Krantz 050411 Bohus IF Ullevi FK 210305
Noah Krikström 051004 Ängelholms IF Hjärnarps OL 210527
Fredrik Källström 881222 Vegan Runners IK IF Malmö Löp 210317
L        
Tindra Ladestam 050517 IFK Göteborg Ullevi FK 210612
Erik Lagerlöf 970609 IFK Lidingö Terrible Tuesday AC 210319
William Lindqvist 050103 Hässleholms AIS Åhus FIK 210311
Hannes Lukkari 060727 IK Lerum IFK Göteborg 210301
M        
Alva Malmsten Nilsson 030912 IF Skade Upsala IF 201220
Elin Marcusson 991101 Trångsvikens IF Hässelby SK 210619
Maja McCarthy 060712 Hellas FK Hammarby IF 201210
Faustin Mugabo 000416 Väsby IK Malmö AI 210304
N        
Mats Nagle 600401 IFK Märsta KFUM Örebro 210207
Tilde Norrbrand 070606 Kungsängens FK Turebergs FK 210416
Linn Norrbäck 860308 IF Linnéa Enhörna IF 210228
O        
         
P        
Meija Peterson 050909 Säffle FIK IF Göta Karlstad 210606
Maja Pettersson 020910 FIF Gnistan IFK Växjö 210429
Alexander Pilgrim 030710 Mölndals AIK Hammarby IF 210402
Q        
         
R        
Gabriel Rydén 071117 Hässleholms AIS Åhus Friidrott 210219
S        
Michelle Schnellbacher 850412 SOK Knallen Hälle IF 210621
Fanny Schulstad 880422 Runacademy IF KFUM Örebro 210220
Andreas Schöndell 840830 Aktivitus SC Hälle IF 210506
Edvin Sidwall 060114 Täby IS Danderyds SK 210205
Ebba Simonsson Pauli 060226 Sävedalens AIK Ullevi FK 210612
Moa Sjödell 990512 IK Hakarpspojkarna IFK Lund 210605
Daniel Sjölin 001117 Höörs IS Malmö AI 210128
Viggo Stenvard 800720 SOK Knallen Hälle IF 210506
Vendela Stridsberg 050412 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad 210325
Hedvig Ström 040309 IF Skade Gefle IF 210603
Titli Svanbom 051116 IF Skade Gefle IF 210618
Petter Svensson 900222 Roma IF Hälle IF 210122
Linnéa Säfström 050214 Hässleholms AIS Klippans FK 210117
Carolina Söderbom 990324 Ärla IF Västerås FK 210430
Adam Sörqvist 050722 Sävedalens AIK Hälle IF 201225
T        
         
U        
Jeanna Ulfvin 050307 IF Skade Gefle IF 210610
         
V        
Peter Velin 890821 Solvikingarna Hälle IF 210324
Antero Vieira Da Silva 890728 Fredrikshof FIF Hässelby SK 210417
Simon Vikström 040126 Timrå AIF Sundsvalls FI 210501
W        
Eric Westberg 020730 SK Bore Torsby KFUM Örebro 210220
X        
         
Y        
         
Z        
Jonas Zelleroth 840212 Solvikingarna Hälle IF 210603
Å        
Gustav Ågårdh 060718 IF Kronan IFK Lund 210625
Emilia Åström 040401 Mölndals AIK Göteborgs KIK 201219
Ä        
         
Ö