Hem / Förening / Föreningsbyte / Karens 2022

Karens 2022

Uppdaterad: 2 september 2022

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 16 oktober 2021.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Mohammadreza Abootorabi 890831 Spårvägens FK Keep Up RC 220303
Rasmus Ahlgren 990610 Upsala IF KFUM Örebro 211212
Tarley Allison 970518 Mölndals AIK IFK Göteborg

220902

Beatrice Amundin 060322 Sävedalens AIK IFK Göteborg

220525

Jörgen Andersson 441006 SOK Knallen Borås LK 220709
Liv Andersson 020708 Alunda SK Upsala IF 220521
Vilmer Andersson 040512 Trollhättan FIK Hälle IF 220407
Noa Anemyr 020119 Södra Vi IF Linköpings GIF 220520
Clara Augustsson 001021 IK Ymer Göteborgs KIK 220521
B        
Tony Back 660910 IF Mantra Sport Dalasportens OL 211218
Fredrik Bakkman 860729 IFK Göteborg Hälle IF 220707
Saga Berg 040204 Östhammar FI Upsala IF 220417
Ebba Berglin 010812 KA 2 IF Mölndals AIK 211225
Frida Berglin 050622 KA 2 IF Mölndals AIK 211225
Mats Berglund 620922 FK Athlet Andrarums IF 211229
Viggo Berlin 040906 Spårvägens SK Gefle IF 220114
Alva Björk 051024 Trollhättans FIK Hälle IF 220923
Susanne Björk 800622 TTGU IF IFK Umeå 220730
Arvid Borg 040426 Nyköpings BIS Linköpings GIF 220130
Lily Bosemark 060114 Björnstorps IF IFK Lund 220321
Linus Boström 861009 HLK-92 IS Göta 220525
Elias Bouloussaa 050105 Täby IS Bromma IF 220205
Björn Bratt 510131 Åkersberga SK Turebergs FK 220611
Solveig Börjel 000118 Hjulsjö LK IFK Nora 220217
C        
Beatrice Christensson 721218 Heleneholms IF IS Göta 220316
         
D        
Anelia Danielsson 041206 Tullinge FIF Hanvikens SK 220418
Maud de Coninck 041231 Sävedalens AIK IFK Göteborg 220304
Anastasia Denisova Thor 930629 Sävedalens AIK Keep Up Running Club 220616
Annika Drakfors 800129 Umara Sports Club Istrums SK 220627
Niklas Drakfors 780704 Umara Sports Club Istrums SK 220627
         
E        
Jens Edberg 810621 THE OCR GYM IF Mölndal OCR IF 220228
Rebecca Edberg 980421 IK Westmannia KFUM Örebro 220207
Fredrik Edelvik 721006 Umara Sports Club Mölndals AIK 220325
Nora Ekdahl Nyström 070607 IF Linnéa Spårvägens FK 220307
Ruth Eklöf 050520 Alunda SK Upsala IF 220423
Elvira Elenäs 060703 Alunda SK Upsala IF 220430
Camilla Elofsson 830525 Huddinge AIS Terrible Tuesday AC 220321
Alex Eriksson 051006 Alunda SK Upsala IF 220423
Björn Eriksson 861211 Örebro AIK Tisdagsklubben Örebro 220204
Fredrik Eriksson 780721 IK Akele Linköpings LK 220106
Sebastian Eriksson 030616 Alunda SK Upsala IF 220521
Smilla Eriksson 050203 Alunda SK Upsala IF 220430
         
F        
Per Ola Fagerström 780516 OCR Stockholm Fredrikshofs FIF 220519
Julia Falk 070528 Skruvs IF IFK Växjö 220609
Gabriella Fataki 000228 Kungsängen Friidrott Råby-Rekarne FIF 220114
Lisa Flensburg 080112 Södra Sandby IF Björnstorps IF 220930
Stefan Fougman 560705 Gefle IF Spårvägens FK 211112
Liselotte Fougman 570929 Gefle IF Spårvägens FK 211222
Johan Fredriksson 840809 Örebro AIK Kumla Skidförening 220210
Viktor Frisk 030204 Huddinge AIS Högby IF 220514
G        
Lina Garbell 070611 Östhammar FI Upsala IF 220423
Malin Garbell 051004 Östhammar FI Upsala IF 220423
Victoria Grahn Wickman 030702 Alunda SK Upsala IF 220423
Kerstin Grape 581205 IFK Lidingö Turebergs FK 211128
Edith Grimheden 070808 Mälarhöjdens IK Tullinge FIF 220421
Ida Grimheden 050729 Mälarhöjdens IK Tullinge FIF 220421
Katharina Gråman 031209 Tyresö FK Spårvägens FK 220508
Erik Gustafsson 030331 Södra Vi IF Linköpings GIF 211222
H        
Inessa Hansen 060528 Södra Sandby IF IFK Lund 211203
Anna Hedenfeldt 810824 Växjö LK Högby IF 220605
Stefan Hedenfeldt 760804 Växjö LK Högby IF 220605
Matti Hirvi 500304 Hammarby IF Spårvägens FK 220416
Emma Hjelm 050527 Motala AIF IF Göta Karlstad 220128
Patrick Hopkins 040205 Alunda SK Upsala IF 220521
Charlotta Häggström 680507 Spårvägens FK Turebergs FK 220227
I        
Lykke Iacobaeus 040627 Värmdö IF Bromma IF 220526
Robin Isaksson 020625 IFK Lidingö Turebergs FK 220529
         
J        
Martin Jansson 910921 Söderhamns IF Rehns BK 220316
Linnea Johansson 070903 Bohus IF Sävedalens AIK 220529
Joline Jonsson 060615 Gefle IF Falu IK 220110
Linnea Josefsson 010505 Spårvägens FK Hammarby IF 220116
K        
Joakim Karlsson 970521 Ullevi FK Örgryte IS 220514
Julia Karlsson 071124 Fjugesta IF KFUM Örebro 220504
Sabina Kern 060510 Brattås CK Hälle IF 220310
Pia Kind 760202 Linköpings OCR Eskilstuna FI 220116
Christian Klingebrant 800304 Team Blekinge GF Idrott 220409
Ida Kraft 050513 Trollhättan FIK Hälle IF 220421
Frida Kristiansson 920522 Örgryte IS Växjö LK 220617
Adrian Kylington 070714 Sundbybergs IK AIK Friidrott 220808
L        
Tindra Ladestam 050517 Ullevi FK IFK Göteborg 220507
Beatrice Lantz 971022 IFK Växjö Hässelby SK 220220
Madeleine Larsson 810831 Hässelby SK IKHP 220307
Frida Lindau 031018 KFUM Kristianstad Åhus FIK 220514
Siri Lindgren 080425 Hässleholms AIS Åhus FIK 220507
Filippa Lonhage 030322 Höörs IS Åhus FIK 211204
Erik Lindahl 901016 Ullevi FK Örgryte IS 220203
Fredrik Lindgren 701216 IFK Lidingö Spårvägens FK 220228
Hanna Lindholm 791128 Huddinge AIS Högby IF 220321
Tuva Lindqvist 020316 Finspångs AIK Spårvägens FK 211222
Kristoffer Loo 970121 Scania Road Runners Högby IF 220428
Kajsa Lutti 860919 Uppsala LK IF Mantra Sport 220904
Martin Länje Temmes 700616 Trollhättans SOK Trollhättans IF 211229
M        
Josef Malsher 041124 Alunda SK Upsala IF 220424
Elias Mulot 051011 IK Finnish Malmö AI 220227
Axel Månsson 040213 Hässelby SK Hanvikens SK 220418
N        
Carl Narup 981123 Ullevi FK IFK Göteborg 220617
Patrick Neuendorff 660404 IFK Märsta Turebergs FK 220110
Damian Nevins 800912 Högby IF FK Studenterna 220711
Alexandra Nilsson 020914 Götlunda IF IF Göta Karlstad 211223
Anastasia Nilsson 060109 Ängelholms IF Spårvägens FK 220701
Annie Norström 030913 Alunda SK Upsala IF 220521
         
O        
Milou Olsson 091030 Höganäs FIF IFK Helsingborg 220707
Minna Olsson 080216 Höganäs FIF IFK Helsingborg 220713
Albert Ottander 000101 Estuna IF IFK Umeå 220414
         
P        
Håkan Palm 890328 Östansjö SK Kumla SF 220727
Nicole Pelin 870827 Varbergs GIF Warberg Running Club 220623
Johanna Persson 030108 Simrishamns AIF Åhus FIK 220514
Tyra Petersén 091228 Mörbylånga GoIF Fredrikshofs FIF 220603
Ulf Petersén 800620 Mörbylånga GoIF Fredrikshofs FIF 220603
Victoria Pettersson 031105 Väsby IK Turebergs FK 220603
         
Q        
         
         
R        
Alvin Rask 041006 Alunda SK Upsala IF 220430
Kajsa Rosdal 891008 IF Start Tisdagsklubben Örebro 220128
Roxen Roxvret 851102 IK NocOut.se Umara Sports Club 220415
Elin Rubertsson 070305 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad 211218
Gustav Rydåker 050326 Alunda SK Upsala IF 220423
Viktor Rydåker 030103 Alunda SK Upsala IF 220423
S        
Elias Sahlin 010112 Hellas FK IFK Lidingö 220204
Ellen Schoug 050518 IK Orient Hälle IF 220407
Linus Simmerlein 020627 Huddinge AIS Linköpings GIF 220520
Adrian Skobe 011219 Kalmar OK Högby IF 220217
Linnea Smalström 990505 Sävedalens AIK Hälle IF 220619
Elin Strandberg 090630 Ösmo Nynäs FK Huddinge AIS 220501
Nadja Strandberg 961221 Hässelby SK Spårvägens FK 220228
Selma Strömbäck 060306 KFUM Kristianstad Åhus FIK 211126
Johan Svaxén 800105 Fredrikshofs FIF Åhus FIK 220428
Matilda Svensson 060520 KFUM Kristianstad Åhus FIK 211212
Majken Söderlund Larsson 070626 Stenungsunds FI Hälle IF 220421
Tilde Söderlund 040524 Alunda SK Upsala IF 220423
Adam Sörqvist 050722 Hälle IF Mölndals AIK 220730
T        
Evert Tegle 490731 IFK Lidingö Spårvägens FK 211229
David Thid 030406 Hammarby IF Spårvägens FK 220117
U        
Oskar Uhrbom 870530 Lnköping OCR Fredrikshofs FIF 220522
Alexander Ulltjärn 710913 Linköpings LK Fredrikshofs FIF 220424
Edvin Unger 050126 IFK Lidingö  Bromma IF 220425
Hugo Unosson 030414 Kalmar OK Högby IF 220217
         
V        
Anna Vestlund 410222 Huddinge AIS Turebergs FK 220120
Vilmer Vik 070722 FIF Gnistan KA 2 IF 220625
Jimmy Voxek 760618 Falkenbergs Road Runners LK Falkenberg Allstars 220211
W        
Nellie Wartanien 050706 Umedalens IF IFK Umeå 220504
Jan-Erik Werner 880201 Almby IK Tisdagsklubben Örebro 220602
         
X        
         
         
Y        
         
         
Z        
Jakob Zäll 010804 Ängelholms IF Örgryte IS 220525
         
Å        
         
         
Ä        
         
         
Ö        
Daniel Öst
681229 Östansjö SK Åsbro GoIF 220624
Victoria Östling 080512 Höganäs FIF IFK Helsingborg 220707
 Jenny Östlund 841221 Hässelby SK Kalmar SK 220814
         
         

Huvudsponsor

  • Bauhaus logotyp

Nationella partners

  • Craft-Logo-BLK.png
  • Folkpool logga
  • Medley logga
  • NeH logga

Officiella partners

  • Folkspel logotyp
  • Scandic logga
  • Nestle logga
  • Fabege logga
  •  
  • Wato_Logo_Blue_RGB_190308.png
  •  
  •  
  • BRIXLY_Logo_C100M77Y45K48[25].jpg
  •  
  • Eleda_CMYK[72].jpg
  • aleris.png