Hem / Förening / Föreningsbyte / Årsskiftet 21/22

Tävlingsårsskiftesövergångar

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2021-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

Offentliggjord: 21 oktober 2021
Uppdaterad: 1 november 2021
 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2021-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

Namn Född Tidigare klubb Ny klubb
A      
Linnéa Agefjäll 970829 Linköpings GIF Kalmar SK
Gouverneur Amaury 970527 Nordic Triathlon & Endurance Club Spårvägens FK
Erik Annerfalk 941127 Ullevi FK IF Kville
Felicia Ascard 960725 IFK Lund Malmö AI
Jonas Asplund 730214 IFK Märsta Turebergs FK
B      
Meraf Bahta 890624 Hälle IF Ullevi FK
Alessia Balla 030323 Finspångs AIK Tjalve IF Norrköping
Isak Barrow 960301 Ullevi FK IF Kville
Sander Petri Bere 051104 Genarps IF Malmö AI
Lisa Bergdahl 950919 Sävedalens AIK KFUM Örebro
Wilhelm Bergentz 021112 KFUM Örebro Hälle IF
Sten F Berglund 401003 Djurmo/Sifferbo IF Gagnefs IF
Emma Bjessmo 950622 IFK Lidingö Tjalve IF Norrköping
Madeleine Bokedal 870309 Runacademy IF FK Studenterna
Molly Broback 010320 Sävedalens AIK Upsala IF
Ida Lucia Burrows 010103 Malmö AI IK Akele
C      
Kayla Collin 070217 Åsbro GoIF Hammarby IF
D      
Dag Dacke 650705 IFK Märsta Turebergs FK
Oskar Davidsson 040914 Varbergs GIF IFK Göteborg
E      
Benjamin Edman 040328 Umedalens IF IFK Umeå
Mathilda Edmark 920101 IF Linnéa FK Studenterna
Amanda Ekblad 981024 Linköpings GIF IK Akele
Nils Ekström 030425 Trollhättans FIK IFK Lund
Olof Engdahl 580210 Danderyds SK Turebergs FK
Sofia Ensberg 021002 Sävedalens AIK Örgryte IS
Zion Eriksson 020106 Täby IS Falu IK
Victory Ezennya 061118 Bohus IF IFK Göteborg
F      
Ellinor Fjägers 070715 Duvbo IK Turebergs FK
Björn Flemsäter 680714 IFK Lidingö Spårvägens FK
Saga Fredriksson 070427 Kongahälla AIK Ullevi FK
G      
Peter Gross 850127 Strömstad LK Trollhättans IF
Elina Gunnarsson 940325 Hovslätts IK IFK Växjö
Anna Götberg 010123 Västerås FK Göteborgs KIK
H      
Greta Halldén 020121 Kvarnsvedens GoIF Mölndals AIK
Austin Hamilton 970729 Malmö AI Upsala IF
Emilia Hammarström 960731 Mölndals AIK Örgryte IS
Frida Hansson 970818 Stenungsunds FI Färgelanda IF
Edvard Hansson 020408 Hässelby SK Örgryte IS
Ebba Hennings 051121 Trångsvikens IF Östersunds GIF
Fabian Hermansson 050819 KFUM Kristianstad Åhus FIK
Amanda Hjalmarsson 970817 IFK Växjö Mölndals AIK
Oscar Hjerm 970402 KA 2 IF Ullevi FK
Helmi Hjortbäck 050406 Sävedalens AIK Ullevi FK
Simon Hjortmark 000716 FAIK Finspång Tjalve IF Norrköping
Edit Holmberg 070406 Hellas Friidrott Mälarhöjdens IK
Kerstin Holmgren 591206 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Rasmus Hugosson 010416 KFUM Örebro Hässelby SK
Julia Håkansson 030622 Spårvägens FK Hässelby SK
I      
       
J      
Emma Jansson 970404 KFUM Örebro Upsala IF
Tadesse Johansson 031023 Spårvägens FK Danderyds SK
Emilia Johansson 050223 Rånäs 4H Upsala IF
Marcus Johansson 050114 Örgryte IS Ullevi FK
Vidar Johansson 961008 Sävedalens AIK Ullevi FK
Anders Johansson 720111 Kvismaredalens IF IF Start
Tilde Jönsson 020521 Linköpings GIF Tjalve IF Norrköping
K      
Vanessa Kamga 981119 Upsala IF Hässelby SK
Sarah Karlsson 010604 Huddinge AIS Råby-Rekarne FIF
Sydney Karström 040513 Åhus FIK KFUM Kristianstad
Eskil Kinneberg 920517 IFK Göteborg Hälle IF
Tini Kjellin 690425 Växjö OCR Förening Eslövs IF
Linus Kristiansson 010121 IFK Göteborg  Hälle IF
L      
Maria Larsson 940325 IK Stern Ullevi FK
Melvin Lessner Sveen 070822 Majornas IK IFK Göteborg
Albin Lillieström 970116 Malungs OK Skogsmårdarna IK Akele
Henrik Lindberg 691103 Genarps IF Ystads IF
Babak Lindberg 071112 Genarps IF Ystads IF
Ulrika Lindgren 761101 IFK Nora Glanshammars IF
Emelie Lindgren Oesten 020207 IFK Nora Glanshammars IF
Alexander Lindskog 970525 Hemlingby LK Upsala IF
Ulla Littenheim 470723 Uddevalla IS Hälle IF
Sebastian Ljungdahl 881013 Hjärnarps OL Hälle IF
Lars Lundegård 650728 KFUM Örebro IF Start
Vincent Lundstedt 040816 Stenungsunds FI IFK Göteborg
M      
Andreas Marshall 940528 Ryda SK IF Team Kroppslabbet
Julia Meijer 040718 IFK Mora FK Turebergs FK
Dennis Melander 950718 Högby IF Spårvägens FK
Ebba Melin 021204 Katrineholms SK IF Göta Karlstad
Thobias Montler 960215 Malmö AI Ullevi FK
Abdul Majid Musse 000501 Linköpings LK IK Akele
Ester Mägi Theorin 060210 IF Kville Örgryte IS
N      
Wilma Nielsen 010602 Göteborgs KIK Örgryte IS
Julia Nielsen 010602 Göteborgs KIK Örgryte IS
Judith Nielsén 070801 Mälarhöjdens IK Hammarby IF
Filip Nilsson 920317 IFK Lund Kalmar SK
Magnus Nilsson 720323 IFK Lidingö Spårvägens FK
Oskar Northfell 020621 IF Udd IFK Växjö
Omar Nuur 010112 IFK Växjö Malmö AI
O      
Michel Oesten 740406 IFK Nora Glanshammars IF
P      
Emma Palmgren 010911 Nyköpings BIS IF Göta Karlstad
Felix Prins 000205 Hammarby IF Spårvägens FK
Q      
       
R      
Natalie Rantzer 070201 IK Hinden Högby IF
Izabella Ripsweden 000510 Huddinge AIS Råby-Rekarne FIF
S      
Nattaphon Schröder 021028 Gefle IF Spårvägens FK
Thirachai Schröder 050123 Gefle IF Spårvägens FK
Amir Shaker 891008 Hammarby IF Eskilstuna FI
Victor Smångs 860315 Keep Up Running Club Spårvägens FK
Josef Snellman 841021 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad
Maria Steinthorsson 791211 Runacademy IF Högby IF
Lucas Strand 990518 Nyköpings BIS Upsala IF
Maja Sund 011001 Turebergs FK Täby IS
Johan Sundberg 680921 IFK Umeå  TTGU IF
Tim Svantesson 000420 Falu IK Upsala IF
Karolina Svensson 990219 Marieby GoIF Upsala IF
Evelina Swärdborn 060916 Nyköpings BIS Hammarby IF
T      
Beatrice Taavo 790603 Falkenbergs RR Umara SC
Gustav Tartu 021028 IF Kville Ullevi FK
Daniel Taube 741017 OCR Gym IF Mölndals OCR IF
Ida Tryggveson 970506 Upsala IF Hässelby SK
U      
       
V      
       
W      
Ebba Wahlberg 021129 IK Ymer Malmö AI
Carolina Wikström 930904 LK Roslagen Upsala IF
Rickard Willman 940704 Västerås FK Täby IS
X      
       
Y      
       
Z      
       
Å      
Sandra Åberg 031125 Göteborgs KIK Ullevi FK
Jan-Olof Åkesson 671018 Lekeryd-Svarttorps SK IKHP Huskvarna
Ä      
       
Ö