Hem / Förening / Föreningsbyte / Årsskiftet 22/23

Tävlingsårsskiftesövergångar

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2022-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

Offentliggjord: 24 oktober 2022

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2022-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.

Namn Född Tidigare klubb Ny klubb
A      
Karin Abrahamsson 891019 IF Kroppslabbet Hälle IF
Melker Albertsson 030314 Brännans IF Falu IK
Salem Al-Murisi 020312 Ullevi FK Mölndals AIK
El Mehdi Amirate 910120 Uppsala LK Upsala IF
Jonas Andersson 991021 Kils OK KFUM Örebro
Alexandra Annerklev Fahlström 900803 LK Roslagen Trångsvikens IF
Habtom Asgede 950710 Löparnas vänner IF Turebergs FK
Ella Asplund 000215 IF Göta Karlstad KFUM Örebro
Edvin Assarsson 040104 Eslövs AI Malmö AI
       
B      
Sarah-Jane Barrable 840610 OK Ravinen FK Studenterna
Xana Baxter 061022 Hässelby SK Malmö AI
Joel Bengtsson 990506 IFK Helsingborg Malmö AI
Ivano Bevanda 070221 Eslövs AI Malmö AI
Vanja Blomberg 980221 IFK Växjö Malmö AI
Johan Blomberg 750726 OCR Stockholm IF Fredrikshofs FIF
Simon Bloss 890502 Ärla IF IFK Växjö
Camilla Bloss 910426 Ärla IF IFK Växjö
Simon Blum Nyström 031209 Hässelby SK Spårvägens FK
Christian Borg 800706 IS Göta IFK Helsingborg
Carin Brink 710419 FK Studenterna Fredrikshofs FIF
Jonathan Brown 850227 Alingsås IF Vallentuna FK
Johanna Bülow 020721 Hovslätts IK Spårvägens FK
Alicia Byström 010909 Hässleholms AIS Örgryte IS
       
C      
Johanna Carlsson 940524 IFK Helsingborg Malmö AI
Lia Cederberg 040215 Hässelby SK Täby IS
Omar Chaaban 000223 IFK Helsingborg Malmö AI
       
D      
Oliwer Danielsson 011217 Ullevi FK Spårvägens FK
Herman Degselius 730408 FK Studenterna Fredrikshofs FIF
Elliot Duvert 030402 Turebergs FK Hässelby SK
Kevin Duvert 980108 Turebergs FK Hässelby SK
Theodor Duvert 010419 Turebergs FK Hässelby SK
       
E      
Jim Edvardsson 060726 KFUM Kristianstad Åhus FIK
Fritz Ekane 900708 Upsala IF Spårvägens FK
Irene Ekelund 970308 Spårvägens FK IF Göta Karlstad
Daniel Ekström 981124 Ärla IF Ärla Sk
Pernilla Elmgren 911219 Ärla IF Ärla Sk
Moa Erenbrand 030812 Strands IF Falu IK
Hannes Ericsson 080618 Hässleholms AIS Åhus FIK
Alice Eriksson 961217 IFK Lidingö IFK Umeå
Tilda Eriksson 051120 IK Sisu Hovslätts IK
Emma Eriksson 061118 IK Westmannia Västerås FK
Kristina Fundberg 690219 Ärla IF Ärla SK
       
F      
Johanna Fernberg 060512 IK Westmannia Västerås FK
Adam Forngren 990331 Ärla IF Ärla SK
Julia Forslin 820730 Västerås LK Västerås FK
       
G      
Barbro Gadle 420316 Upsala IF Turebergs FK
Peter Glans 661217 F Bålsta IK Wisby ULF
Thomas Grundström 510322 Malmö AI Åhus FIK
Ilva Gunnarsson 050719 Glanshammars IF KFUM Örebro
Eleonore Gåvsten 790108 Spårvägens FK IF Linnéa
       
H      
Eric Hallquist 961212 Östersunds GIF Upsala IF
Adam Hammarberg 900525 Ärla IF Ärla SK
Oskar Hansson 970717 KFUM Örebro Tisdagsklubben Örebro
Ebba Hasselgren Svensson 051013 Spårvägens FK Sundbybergs IK
Jonas Hellström 610920 Terrible Tuesdays TC Fredrikshofs FIF
Ida Henricsson 070611 Ljungby FIK IFK Växjö
Julia Henriksson 000711 IFK Helsingborg Malmö AI
Carl-Johan Hermansson 790404 FIK Färjestaden Högby IF
Isabell Hermansson 080215 FIK Färjestaden Högby IF
Anders Herrmann 761114 LK Roslagen Trångsvikens IF
Christoffer Hiding 851225 Fredrikshofs FIF Alingsås IF
Simon Horkeby 850526 Hälle IF Mölndal Outdoor IF
Olle Hübert 030522 IK Heros Spårvägens FK
Tage Häggmark 041017 Ärla IF Ärla SK
Robert Höckerstrand 870526 Gråmanstorp Runners Ystads IF
       
I      
       
J      
Hanna Jansson 950305 IK Vikingen IFK Göteborg
Emma Jansson 970404 Upsala IF Falu IK
Johannes Jansson 020122 Östhammar FI Upsala IF
Melker Jensfelt 060915 Malmö AI Bromma IF
Einar Johansson 980212 Ärla IF Ärla SK
Erik Johansson 910426 Ärla IF Ärla SK
Theodor Johner 050609 IK Lerum FI Ullevi FK
       
K      
Benjamin Kadestål 030815 IK Finish Malmö AI
Daniel Kindvall 050514 Fjugesta IF KFUM Örebro
David Klasson 891106 LK Gränslöst Åsbro GoIF
Frida Krantz 040614 Hammarby IF Spårvägens FK
Eric Källman 000726 IK Ymer Mölndals AIK
Olivia Köhler 000112 Gällivare SK Spårvägens FK
       
L      
Stefan Lagerkvist 721212 Lysekils SLF Hälle IF
Michael Lagerman 690813 Ärla IF Ärla SK
Rikard Lagerström 700517 Ärla IF Ärla SK
Ida Larsson 050510 Dals Södra FFI IK Orient
Gustaf Leonardsson 930407 Örebro AIK Hälle IF
Tilda Lilja 030621 IFK Helsingborg Malmö AI
Adam Lindberg 021217 Hanvikens SK Spårvägens FK
Elin Lundberg 080208 IF Kronan IFK Helsingborg
Emelie Lundqvist 081004 Danderyds SK Hässelby SK
Wilma Löf 080708 Alunda SK Upsala IF
Elin Lönnqvist 060305 Ärla IF Ärla SK
       
M      
Gustav Magnusson 001129 Tjalve FIF Linköpings GIF
Björn Martinsson 881225 Strömstad LK Vänersborgs AIK
Ove Martinsson 540429 Trollhättans IF Vänersborgs AIK
Jonas Martinsson 920522 Trollhättans IF Vänersborgs AIK
Kevin McCloy 860317 Stockholm Frontrunners IF FK Studenterna
Emelie Melin 050509 Tierps IF Spårvägens FK
       
N      
Michael Negas 061008 Löparnas vänner IF Turebergs FK
Sofie Nelson Rask 900802 Terrible Tuesdays TC IF Göta Karlstad
Gustaf Norlander 990901 Ärla IF Ärla SK
Karl Normelli 941228 Umara SC Keep Up RC
Mikael Nyström 711005 Ösmo Nynäs FIK Spårvägens FK
       
O      
Nils Olsson 040322 IK Lerum FI Mölndals AIK
Tove Olsson 060405 Hammarby IF IFK Lidingö
Anders Olsson 601207 IFK Trelleborg IS Göta
       
P      
Miguel Palm 981023 Mölndals AIK Hässelby SK
Tilde Pehrsson 070724 Lomma FIK IFK Lund
Tilda Persson 080421 Hässleholms AIS Åhus FIK
Natalie Persson 030531 Katrineholms SK IF Göta Karlstad
Klara Petersson 080331 IK Lerum FI Sävedalens AIK
Andreas Pettersson 821225 Ärla IF Ärla SK
Aron Powell 070626 Hässleholms AIS Åhus FIK
       
Q      
       
R      
Nazir Rezai 981110 Lysekils SLF Hälle IF
Elwira Ripsweden 020513 Huddinge AIS Örgryte IS
Josephine Risberg Thoor 950829 IFK Helsingborg Malmö AI
Andreas Romeborn 810304 F&S Kungsbacka Umara SC
Linus Rosdahl 920311 IK Akele Hässelby SK
Joakim Rosendal 910111 Ärla IF Ärla SK
Tuvalisa Rosenquist 020620 Tjalve FIF Hässelby SK
My Rundgren 030320 Luleå FIF Upsala IF
Jacob Rune 070111 Täby IS Turebergs FK
Stellan Rydin 710509 Ärla IF Ärla SK
       
S      
Felicia Sjöblom 990120 IK Orient Ullevi FK
Felix Steene 040908 Ullevi FK Örgryte IS
Isak Steiner 080307 Västerås LK Västerås FK
Eleonore Stellansdotter 070718 Ärla IF Ärla SK
Isak Stieberth Siljedahl 050314 IF Triangeln Turebergs FK
Palle Storm 770128 Ösmo Nynäs FIK IFK Märsta
Malin Strand 931220 Sävedalens AIK Mariestads AIF
Rasmus Sundström 040315 Ärla IF Ärla SK
Ida Svendsen 030408 IFK Trelleborg IFK Helsingborg
       
T      
Elsa Tagesson 060412 IK Ymer Mölndals AIK
Stina Tagesson 060412 IK Ymer Mölndals AIK
Sebastian Thysell 061022 Ärla IF Ärla SK
Marcus Tornée 980103 IFK Helsingborg Örgryte IS
Trogen Hedin 030105 SK Bore IF Göta Karlstad
       
U      
       
V      
Mathias Viktorsson 821115 LK Gränslöst Åsbro GoIF
Isolde Väinölä 070226 IK Westmannia Västerås FK
       
W      
Joakim Wadstein 000225 Tjalve FIF Mölndals AIK
Sofia Wallén 051018 Ärla IF Eskilstuna FI
Weijun Wang 061125 Mälarhöjdens IK Hellas FK
Jöran Westberg 470511 IFK Märsta Huddinge AIS
Magnus Westberg 850507 IFK Märsta Huddinge AIS
Ann Wiborgh Haraldsson 640527 Upsala IF Turebergs FK
Jamie Wise 950315 Täby IS Spårvägens FK
       
X      
       
Y      
       
Z      
       
Å      
Henik Åkeblom 811029 Upsala IF Luleå FIF
Lina Ånstad 050320 Motala AIF Turebergs FK
       
Ä      
       
Ö      
Evert Malkolm Östlind 080205 Åkersberga SK Turebergs FK
Anders Östman 620803 Genarps IF IK Finish

Huvudsponsor

  • Bauhaus logotyp

Nationella partners

  • Craft-Logo-BLK.png
  • Folkpool logga
  • Medley logga
  • NeH logga

Officiella partners

  • Folkspel logotyp
  • Scandic logga
  • Nestle logga
  • Fabege logga
  •  
  • Wato_Logo_Blue_RGB_190308.png
  •  
  •  
  • BRIXLY_Logo_C100M77Y45K48[25].jpg
  •  
  • Eleda_CMYK[72].jpg
  • aleris.png