Annons
Se webbinarierna Friidrottsfokus i efterhand
16 JUNI 2025 | 12:28

Nu är det sommarlov för vår webbinarieserie Friidrottsfokus, men om du har missat något eller några kan du passa på att se i kapp i efterhand.
Annons
Under våren har vi haft fem webbinarier i serien Friidrottsfokus, som har berört olika delar av friidrotten och föreningslivet. Dessa webbinarier hålls en gång per månad, men nu är det sommaruppehåll och ett ypperligt tillfälle att se i kapp de webbinarier du har missat.
Följande webbinarier har hittills hållits:
- Trygghet, kommunikation och sociala medier
- Hur mår våra motionslopp?
- Att arrangera en arenafriidrottstävling
- Att rekrytera och behålla ideella ledare
- Ny i styrelsen? Välkommen till friidrotten
Du hittar hela serien på Friidrottskanalen via den här sidan.
&format=webp)
Annons
Annons
Relaterade nyheter

I samband med en pensionsavgång söker Svensk Friidrott en ny ansvarig för ekonomiska stöd, uppföljning och analys.
LÄS MER
Den 1 juli är det dags för generalsekreterare Stefan Olsson att lämna plats för generalsekreterare David Fridell. ”Jag tror att det är bra för Svensk Friidrott att få lite ny energi”, säger Stefan Olsson.
LÄS MER