"Armand Duplantis – Born to fly" på SVT Play
30 DECEMBER 2022 | 10:40
FOTO: DECA TEXT&BILD
Har du ännu inte sett dokumentären "Armand Duplantis – Born to fly"? Från och med nyårsdagen finns den på SVT Play.
Tidigare i år var det biopremiär för den amerikansk-svenska dokumentären Armand Duplantis – Born to fly. Från och med nyårsdagen finns den på SVT Play.
HÄR hittar du dokumentären och mer information om densamma.
Pst! Du har väl inte missat att det pågår en Jerring-omröstning? Rösta på Mondo på 099-906 02 och kom ihåg att du även kan webbrösta på Radiosportens hemsida.
HÄR hittar du mer information om du vill rösta på världens främsta friidrottare 2022, eller på någon av de andra kandidaterna.
Relaterade nyheter
Två ytterligare friidrottare har fått ta plats i SOK:s stödprogram Topp och talang, från och med 2026, nämligen Engla Nilsson och Samuel Pihlström. "En stor milstolpe i min friidrottskarriär", säger Engla Nilsson.
LÄS MER
Nya regler kring bland annat 800-meterslöpning inomhus, ställningens läge i stavhopp och kring konsekvenserna om en löpare rycker i startblocken har kommit under hösten. Här presenterar vi en sammanfattning av de nya reglerna.
LÄS MER
